Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

ja jesam gluva ko top, ali ovo je toliko strašno da je genijalno. la merda sublime, rekli bi ovi moji :Djbte, smejem se već pola sata i ne mogu da prestanem da slušam. fala vam do neba za ovo otkrovenje. :lolol:edit: bačite pliz na pm odakle ste ovo skinuli.

Edited by Joshua
Link to comment

"Uronivši od prvog časa u klavir pred svojom publikom velelepne brojnosti kao u okean čudesnosti, Madžar započinje da smesta isijava svoje pijanističko umeće poput mirijada zrcalećih zvukova već u uvodnom Nokturnu op. 62 br. 1 tako da ste namah tronuti pred složenom lepotom koju trenutno pred vama konstruiše. Skerco br. 4 čini se odmah potom kao da ga nikada pre ovoga i niste doista ugledali, u mnoštvu njegovih skupocenih dimenzija, sada izronjenih na površinu, a Četiri empromptija dovešće vas zato u elegantnu ekstazu delikatne spiritualnosti udružene ovde sa majstorstvom vođenja melodije u najdubljim tonovima. Sve ovenčano treperećom Polonezom As-dur u koju Madžar uleće kao u niz velelepnih vazdušnih lupinga.Balada br. 4, na startu drugog dela koncerta, biće pak tako uzletište za sve ono što će doći ? pravi sažetak briljantnog niza Dvanaest etida op. 25, čiji su maksimumi intenziteta na minimalnom prostoru, ostvareni krajnje neinvazivnim količinama zvuka te jednom mikrorelaksiranošću nasuprot baš napetosti koju bi svaka ponaosob mogla da proizvede - posebna koncertna priča. Dramatizujući predragocene valere, upravo pre utiske i signale valera kao potencijalnih emotivnih eksploziva, nego što se oni odistinski oglašavaju na javi, obavijajući nas hipnotičkim, unikatnim snom na potezu od onog najsićušnijeg „pianissimo“ do prefinjenog „mezzopiano“, Aleksandar Madžar slika svojim prstima kao kičicama očaravajuće prizore pune crtica i tačkica i mekih pramenova svetla umetnika impresionista. I tako neprekidno blistajući, gotovo da njegov Šopen više nagoveštava kraj XIX veka u likovnom nego u onome što uobičajeno podrazumevamo u zvuku tog perioda pod impresionističkim imenom.No, odatle on, Aleksandar Madžar, odlazi svetlosnim miljama još i dalje. Britak, kosmički sugestivan, vibrantan i plemićki otmen, on proširuje vaše donje pragove čujnosti i čulnosti uopšte preko svih granica. Apsolutno svetski događaj, potresan na svoj način, nemerljiv, pun ganuća i u isti mah začuđujuće energičan, žilav i pun života poput vatrometa radosti za vaše srce"naravno da je ovo i ovako mogla da napise samo zorica kojic...ovo je tako dirljivo, ovo nije ni smesno ni groteskno, ovo je zaista iskreno i dirljivo.a ja mislila da sam krajnje pateticna zbogradi svoje nekriticke ljubavi k madzaru... sad vidim da ja zapravo i ne znam sta je ljubav, sta je obozavanje ;-))

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...