Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

snasao se verovatno gazza, ali da ne ostane zagonetno, hilari han svira 11.02. u SC, na programu violinski koncert Prokofjeva i 8. simfonija Dvorzaka, a sve to sa skotskim kraljevskim nacionalnim orkestrom...a ja molim batticuore, posto je, rekla bih upucena u koncertna desavanja u novom sadu, da skrabne ovde kada i ako bude neki koncert aleksandra madzara, desavalo se vec da svira samo nama ravnicarima /a zaobidje beograd/ bas bih volela neki njegov piano recital, dugo to vec nije priredjivao - pa nekog ligetija ili praiznera ili goreckog da nam odsvira... rekoh ligetija, npr... http://www.youtube.com/watch?v=_p4zUf_21Xo&feature=channel

Link to comment

hvala, nekim cudom nisam primetio taj okazion zvan hilari han u beogradu. uprkos animozitetu prema sava centru, potrudicu se da budem tamo. volim taj kasniji period dvorzaka sa naglaskom na "simfoniji novog sveta" ali je i 8. divna.

Link to comment

Nezvanova, batticuore nazalost bas i ne prati dovoljno koncertna desavanja u poslednje vreme :blush: , al nije problem da sazna i obavesti ovde. :) a za taj koncert hilari han, znate li kolko je karta? i meni se ide, mozda ponajvise zbog prokofjeva koga sve vise volim da slusam. znate li mozda koji violinski koncert ce svirati, posto ih ima dva?

Link to comment

joj, sad mi je neprijatno, stvarno nisam mislila da ti zadam neku obavezu. dakle, samo ako cujes negde usput nesto o tome, jel vazi ? /mislim da su ti sanse malo vece nego moje da cujes na taj nacin.../ ja se nisam navikla da pratim muzicka desavanja u novom sadu putem interneta, uglavnom pratim sta se desava na kolarcu i kakav je program filharmonije...a znam da u sinagogi cesto ima bas dobrih koncerata, ali kako vec rekoh, uvek o tome saznam poslednja ;-)karte za hilari su 1000, 1300, 1600 i 1800 din...rekla bih da je cena sasvim razumna /za takve muzicare/a dal svira I ili II koncert - ne pise bas nigde. ja sam na youtubu nasla snimak iz Tokija 2005 gde je svirala I koncert pa sam umislila da ce i ovde svirati.ali ko zna, puno je vremena od tada proslo, mozda cemo biti prvi koji slusaju njeno izvodjenje II .http://www.youtube.com/watch?v=27fU-aeOvg0&feature=related

Link to comment

heeej, hvala za cene karata, nikako da ti odgovorim. sad je meni neprijatno. sto se 'zadavanja obaveze' tice, ma kakvi, i treba time da se bavim, no frks, samo da ne zaboravim. :isuse: pa i nije tako skupa Hilari. e da, bilo bi bolje (lepse) da svira Prvi koncert, sto se mene tice. *****aj sad malo Stravinskog, cini mi se da ga ovde jos niste kacili. sto vise slusam i proucavam muziku 20. veka, sve je veci u mojim ocima. zapravo, mozda i najveci kompozitor 20. veka po mom skromnom misljenju. :wicked: balet 'Petruška', prva slika, Sajamhttp://www.youtube.com/watch?v=dkg_lJeHmjs

Edited by batticuore
Link to comment
  • 2 weeks later...

pa da. vrlo mi je utisak ostao u senci ogranicenja sava centra koji nema akustiku za klasicnu muziku, pod uslovom da se ne svira neki gromopucatelni komad iz 120 instrumenata u isto vreme. prokofjevljev violinski koncert je vrlo minuciozno delo, narocito za solo violinu - zena je manje vise sve vreme bila na najvisim tonovima E zice i tu definitivno nema energije koja moze da savlada toliki prostor. moja zena je imala komentar da svira kao japanci, tehnicki sa one strane moguceg ali da joj ONO nesto nedostaje - tu smo se malo razisli u utiscima jer mi se cini da tom njenom cerebralnom stilu sviranja koji nije ni lirski ni snagatorski nego vise zen prosto ambijent nije izasao u susret. pored toga orkestar je bio za moj ukus blago monohromatski - posle royalconcertgebauw bice tesko spustiti standard u krocenju sava centra ali niti su ovi skotlandjani kalibra holandjana niti je g.denev blizu daniela hardinga u svom fahu, mada su treci stav dvorzakove 8. simfonije odsvirali po mom ukusu. ostaje zal sto ovo nije odrzano na kolarcu na kome je jedna objektivno slabija violinistkinja kao sto je janine jansen ostavila bolji utisak samo zato sto se prosto bolje cula i sto je veceras minucioznist hilary hahn ostala u drugom planu. my two cents.

Edited by gazza1
Link to comment

Škoti su OK (iako nisu prava prva klasa), mada su mogli da preskoče onu Forevou dosadu. Mislim da je pred Hilari Han sjajna budućnost (s obzirom kako je odsvirala Baha na bis), pod uslovom da počne da radi sa zaista vrhunskim orkestrima i dirigentima.

Link to comment

nego, ja vabila madzara, tu malo gorije...pa prizvala ga, svirace recital, mada sa najkonzarvativnijim zamislivim klavirskim repertoarom - dakle sopenom ;-) a bas sam bogarala dok sam sinoc u rukama drzala najavu koncerata povodom 200 godina rodjenja sopena; ni za sta da se covek privati, a nije da bi se iz moje provincije iscimavala zbog tamo nekih ficfirica.dakle, madzar, 1. mart, kolarac, Nokturno оp.62, pa neki skerco, pa poloneza itd.../a sto se sinocnjeg koncerta tice, nemam sta da dodam gornjim osvrtima - narocito tome da je baha odsvirala maestralno/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...