Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

veceras je u nasem malom mistu odrzan odlican koncert! u pitanju je neka sema sa ministrstvo sporta, ali sema koja za razliku od vecine drugih zaista ima smisla. gostovali nam povodom odbojkaskog prvenstva /kao ;-) zebeljan orkestar kojim je dirigovao premil petrovic, bila prisutna i isidora, a svirali julija hartig violinu i cicovacki obou. svirali manje vise popularan repertoar + srpske kompozitore - konstantina babica, radica i isidoru... odlicno koncipiran repertoar, odlican dirigent, svi bili jako raspolozeni - ma, pravi muzicki praznik! divota!http://www.youtube.com/watch?v=OHkWC0SG0Os

Link to comment

samo da dodam da je isti ovaj koncert u nedelju u 1 (popodne) na kolarcu u bgd.btw danas sam shvatio da ce berezovski da svira u areni. ima li veceg dna? arena, ozvuceni klavir (na ozvucenju koje zuji)?

Link to comment
je li kod vas u ns bolja scena za renesansu i rani barok?
ehej, izvini, nisam za vikend koristila komp, pa nisam uspela ranije da ti odgovorim... a odgovor i nije neki, videces ;-) ja nisam iz novog sada te ne znam tamosnju muzicku scenu /mislim da bi ti po tom pitanju forumasica batticuore bila dobar izvor informacija/ nego sam iz zrenjanina u kojem naravno da nema ni pomena od barokne i renesansne scene... doduse, bilo je nekad, cak je moj dobar prijatelj bio osnivac i vodio takav ansanbl jako, jako, jako... davno. sada vise nemamo ni aktivne horove /po cemu smo bili poznati/ a aktivan je jedino duvacki orkestar... sve u svemu, moderna vremena i neoliberalna ekonomija zaista ne idu na ruku kulturnom zivotu i delanju u provinciji nigde u svetu, te je i u srbiji situacija ista...i u vojvodini, takodje ;-) Edited by nezvanova
Link to comment
je li kod vas u ns bolja scena za renesansu i rani barok?
teško da bi se moglo govoriti o postojanju 1 scene za renesansu i rani barok. rekla bih da ne postoji dovoljno interesovanja za izvođenje dela iz tih epoha...međutim, relativno mlad vokalni (i po potrebi vokalno-instrumentalni) ansambl "orfelin" je, na primer, na svom poslednjem nastupu u junu ove godine u novosadskoj sinagogi izveo pergolezijev "stabat mater". orfelin je generalno usmeren ka delima svetske muzičke baštine koja su tematski povezana sa dva najveća hrišćanska praznika, pa samim tim dosta neguje dela iz epohe poznog baroka.
Link to comment
zašto sam dobila samo tri tačkice? <_< :( evo nešto i od mene, za danas. valjda nisam već kačila (stalno imam trip kako se ponavljam)
Tri takcice kao moje razocaranje to be continued. Steta. Video sam taj hor na netu. Sad, od Pergolezija do Renesanse ima poprilican put, ali ako su im prioriteti hriscanska muzika, onda ce se logicno kretati dalje u proslost pa dokle stignu. Cudno mi je da nema malo interesovanja, posto je u toku nekakav revival te "rane muzike" (ili se mozda zavrsio), a nas su barem vec u osnovnoj ucili o Palestrini. Kojim povodom je bilo to u sinagogi? Ja se mogu zakleti da sam cuo za neki festival rane muzike u bgu ili nsu pre koju godinu, ali sad ne mogu da mu udjem u trag. Edited by anantaram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...