Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
treba mi libreto opere 'nikson u kini'.ako neko ima pdf i raspolozen je da mi ga posalje, molim neka mi se javi na mejl.hvala unapred, margot
Tek sad videh ovo. Ukoliko ti je još uvek potreban mogu da ti ga pošaljem.
Link to comment
  • 3 weeks later...

i, kako su vam se dopali njujorcani sinoc?meni onako sto bi reko zikica simic malo apartni utisci. lepo sto je SC bio rasprodat i sto se bogme stajalo po coskovima, to je 4500 dusa. sa druge strane, evidentna kolicina zalutalih, tapsanje izmedju stavova i slicne vec uobicajene blamaze.orkestar usviran za milion dolara, svaki violinski stakato 30 violina zvuci kao da ga svira jedna. mreo bih odmah da cujem bg filharmoniju jednom da ovo uspeju.sibelijusov violinski koncert i ovaj grk - to je bio hajlajt. debisi intro super ali jako tiho za tako veliki prostor, u 10 redu sam imao usi kao zec od naculjivanja da nesto cujem pored jekticave publike.brams u drugom delu dosadan plus vrlo ravno izvodjenje. kao da su bili na nekoj malo ozbiljnijoj probi.e da, realno vrh koncerta je bilo boze pravde i americka himna na pocetku. :lol:

Link to comment

cekamo zoricu kojic da nam i ona objasni kakvi su sinoc bili sibelijus i debisi, pa da resimo sta cemo ;-)/a ona BAS zna da se odusevi/. htedoh reci - neki nisu uspeli da nabave karte za 'merikance, a nisu imali petlje da se dovlace iz zrendze, pa da se dovijaju...al neka, doci ce uskoro i lenjingradski orkestar, evo vec stize i evgenij pa cemo onda drugu pesmu pevati... lako ce onda biti - biti netocka ;-)do tada, evo ovogodisnje pobednice sopenovog konkursa - prvi put posle marte argeric 1965. pobedilo zensko./tek da ne zavlada stereotip, a sirio se, doduse ne u ovim krajevima da su bas sve zene ruskinje lepe, alave i misle samo na modu i muskarce...ima ih i dalje i pametnih i talentovanih i zanimljivih, veoma.../http://www.youtube.com/watch?v=56mLXAhzYnA

Link to comment
  • 2 weeks later...

Konačno kompletirao Naive Vivaldi Edition (tj., ono što je do sada objavljeno):

The Vivaldi Edition, a recording venture conceived by the musicologist Alberto Basso and Naïve, is one of the most promising and ambitious recording projects of the twenty-first century.It's first objective is to record the major part of the massive collection of Vivaldi manuscripts housed in the Biblioteca Nazionale in Turin, some 450 works. For each recording a meticulous musicological study of the manuscripts is undertaken, while a judicious choice of musicians ensures interpretations of the highest quality.
naiveq.jpgZa one koji vole Vivaldija ovo je nešto što bi trebalo imati.
Link to comment

Sa istog su podneblja (Part i Kremer). Uvek sam mislio da kompozitori i izvođači treba da budu sa istog podneblja, nekako mi ne leži kad Italijani izvode Baha, ili Nemci Vivaldija. Normalno, ima dosta izuzetaka.

Link to comment
uh, tesko. ovo je stvarno toliko licno ali meni ovi sa tvog linka sviraju prebrzo i sa previse divljanja. da nisu neki nemci?fratres se zna sta je referenca - gidon kramer i keith jarrett na ECM disku (tabula rasa).
jeste, prilično je prelepa i smirena ta verzija, što bi se reklo sublime stuff. ima je i na telarc disku sa violinom, ali nisam mogao da odolim inovativno podivljalom, rastrzanom čelu koji stvarno kida, arvo goes punk. :P nedavno sam saznao i da je ova verzija korišćena u jednom dokumentarcu o aušvicu , da se nadovežem kad smo već kod music for mass mourning, R.I.P Henryk Gorecky, imam utisak kao da su svi iz moje generacije saznali za njega putem ove pesme i mislim da intenzivnije pop-kulturne reference otada nije ni bilo...http://www.youtube.com/watch?v=ukGN8BM3iJE Edited by palfoot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...