Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

53 minutes ago, Sandradjer said:

@April

Bila sam jednom na Krfu. Na osnovu slika izabrala Kasiopi medjutim zavrsih na zapadnoj strani u Agios Georgious (tako nekako). Sad mi je krivo. Kakva je vlaznost na severu ostrva? Ovde je bilo okacis kupaci uvece ujutru ga cedis :D

@Ptica trkacica

Avion do Splita 45 minuta, katamaran 1h i tu si. Ili jedna noc u busu do Splita i na katamaran. 

 

 

Meni je ta strana ka Albaniji više odgovarala jer je more značajno toplije, posebno u junu. Ne sećam se da je vlažnost bila značajno visoka, ima prirodne hladovine među borovima, ima divljih zavučenih plažica, klasičnih sa sitnim i krupnim kamenom i ogromna peščana sa dugačkim ulazom u istu, ako traže sitna deca. Ima dugačkih staza uz more i savršen zalazak. Od svega je ipak najbolji taj dalmatinski šmek starog gradića.

 

Da sve ne bude idealno, postaraju se Englezi. Manje smetaju Italijani sa  tetkama, zaovama, suncobranima i perajama, od engleskog stada koje u ceni aranžmana podrazumeva povraćanje po onim lepim ulicama.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

 

@Ptica trkacica

Avion do Splita 45 minuta, katamaran 1h i tu si. Ili jedna noc u busu do Splita i na katamaran. 

 

 Nemoj dvaput da mi kažeš :)

 

Vidiš ti to, a mi se vozili kilavom Porozinom 4.5 sata od Splita do Bola.

 

Išli smo do Splita, ili spavaćim kolima vozom, ili autom iz gušta.

 

Nego, je l' se sećate vas dvoje Sandra i @April da je na onoj beloj kući pored ljetnog kina godinama stajao ogroman grafit ispisan crnim sprejom:  ''Štulić je bog''?

 

To je bilo prvo što se ugleda kad Porozina počne da prilazi luci.

 

Fun fact: mene je tata vodio na utakmice i gledala sam kako igra sportsku prognozu, a bili su obavezni i nedelja popodne, nogometni dan prenosi u našoj kući, pa sam ja tada mislila da se to odnosi na Štulića fudbalera :isuse::lolol:

 

A ni slutila nisam  da ću za nekoliko godina otkriti da je to u stvari Džoni Štulić i da će mi Azra postati omiljeni bend.

  • +1 1
Link to comment

@April

Ja sam bila u ovom juznom georgiousu u avgustu. More je bilo bas toplo, ali ta vlaga mi nije prijala. Ovo sto pises za kasiopi mi se dopada.

 

@Ptica trkacica

Bol sam posetila prvi put u zivotu 2010 ili 2011. Ali slusam price o Bolu od familije. 

Prvi su se iskrcali davne 1958 i od tada dolaze sa prekidom tokom ratova devedesetih. Znam razne generecije i sve price su sjajne. Kako je bilo nekada, i kako je bilo pre nekada. Neki su dosli zaljubljeni, neki su se zaljubili :wub:. Sad neki novi dolaze, neki su nas napustili zauvek. Dosta toga se vrti oko Bola. Zato nisam bas realna kad pisem/pricam o destinaciji. Bukirani smo slucajno od 1958. 

Malo vina sam popila :D. Odoh na ribarsko vece 

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, April said:

Da li još uvek postoji Delfin?

 

 

Postoji...

 

Ma, kao da sam se vratio u neku 1989 i neko letovanje sa mojima po hrvatskoj revijeri... Sve postoji i ima neki šmek kraja 80ih... Ili to bar meni tako izgleda...

Evo još jedna fotka...

image.png

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
Postoji...
 
Ma, kao da sam se vratio u neku 1989 i neko letovanje sa mojima po hrvatskoj revijeri... Sve postoji i ima neki šmek kraja 80ih... Ili to bar meni tako izgleda...
Evo još jedna fotka...
image.thumb.png.c1f2a89e6bd492a1c97b2f346f12bf47.png
Jedina je razlika da je mnogo veći procenat plaže betoniran u odnosu na '89.
Ali jeste kao da si u vremeplovu. Jedino mobilni na sve strane govore suprotno.

Link to comment

Čikat, park suma u m.losinju je isti 'kakav je nekad bio" kada sam bila s dedom i babom s tek napunjenih 6 god.

Ali je sad cena u hotelu u kom smo nekad bili 550evra nocenje i dorucak za dvokrevetnu sobu:laugh:

 

Izdao me vetar, slab bio,samo jedan dan vindsurfala i to nesto kilavo, samo niz vetar :/

Tacno cu preci na grcku zbog vetra (il cu napraviti duugu pauzu od mora, 10ak god), jer sam shvatila da mi postlo teski smor to plivanje, ni maska tj rronjenje mi nikakvo zadovoljstvo vise ne cini, 'plivamo, plivamo,plivamo'sto bi rrkl konstrakta

Link to comment
9 minutes ago, InvisibleLight said:

Čikat, park suma u m.losinju je isti 'kakav je nekad bio" kada sam bila s dedom i babom s tek napunjenih 6 god.

Ali je sad cena u hotelu u kom smo nekad bili 550evra nocenje i dorucak za dvokrevetnu sobu:laugh:

 

Izdao me vetar, slab bio,samo jedan dan vindsurfala i to nesto kilavo, samo niz vetar :/

Tacno cu preci na grcku zbog vetra (il cu napraviti duugu pauzu od mora, 10ak god), jer sam shvatila da mi postlo teski smor to plivanje, ni maska tj rronjenje mi nikakvo zadovoljstvo vise ne cini, 'plivamo, plivamo,plivamo'sto bi rrkl konstrakta

Kod mene surfa kakvog hoces i koliko hoces, vetar retko kad stane od marta do polovine avgusta + niko ne pliva, samo se brcka u plicaku zbog jakih struja.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Kod mene surfa kakvog hoces i koliko hoces, vetar retko kad stane od marta do polovine avgusta + niko ne pliva, samo se brcka u plicaku zbog jakih struja.

Pa znam!

:evil:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...