Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Ima Hvar par malih gradica koji su meni prelepi, u jednom sam i bio smesten kod rodje. A po celom ostvru mogu da se nadju kamene uvale gde imate svoje parce Jadrana samo za sebe :wub:

Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Ima Hvar par malih gradica koji su meni prelepi, u jednom sam i bio smesten kod rodje. A po celom ostvru mogu da se nadju kamene uvale gde imate svoje parce Jadrana samo za sebe :wub:

Gde si bio, koji gradic?

Bila sam u Jelsi i Vrboski.

Nagovarali me svi da ne idem u Hvar kao guzva, haos, ali ja bas to hocu :D. Nastavljam dalje na Brac, tu cu biti 6 dana. Gungula mi je ok 

Edited by Sandradjer
Link to comment
13 minutes ago, Sandradjer said:

@I*m with the pilots

Sta si uradila za letovanje? 

Nasla sam apartman preko bookinga. Kopala i trazila svuda, za ovo sam imala srece. Cene za Hvar su bas visoke :ohmy:

Nisi probala u toj FB grupi? Ja sam tamo dobila nekoliko ponuda za Jelsu koje su delovale dobro ali skuplje nego kopno, što je za očekivati.

 

Odlučili smo se za Vodice na kraju, pošto nama treba nesto bas jednostavno zbog ove male. Htela sam da lobiram Brač ali tamo su, kako mi se čini, najlepše te plaže van mesta pa nam to nije onda nije tako super. A nekog izbora sa mestom i nije baš bilo, mislim da smo zakasnili.

Za Crkvenicu mi je prijatelj koji je živeo u Hrvatskoj rekao da je super ali da je u drugoj polovini avgusta još uvek super puno, i da su tu Vodice malo bolji izbor u tom pogledu. A deluje lepo tamo. :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nisam FB grupu probala, ovako mi je bilo jednostavnije. Teska sam kad je preveliki izbor.

Suuuper, samo da je zgodno za decu pa da bude ipak odmor a ne umor 

Link to comment
25 minutes ago, Sandradjer said:

Gde si bio, koji gradic?

Bila sam u Jelsi i Vrboski.

Nagovarali me svi da ne idem u Hvar kao guzva, haos, ali ja bas to hocu :D. Nastavljam dalje na Brac, tu cu biti 6 dana. Gungula mi je ok 

Joooj ne secam se, to je bilo pre 15 godina a meni svi ti mali gradovi tamo lice jedan na drugi.

  • +1 1
Link to comment

Hvar je vrhunski za nudizam . :rolleyes:

Ja sam bi gore na vili Jagodna pre desetak godina. Sad deluje kao san. Ujutro svi gosti  glasaju sta ce biti za rucak. Hehe.

  • +1 1
Link to comment

Bila grehota neiskoristiti ovo Tjelovo i odlucim manje vise spontano do Pule na produzeni. Kao i nekoliko drugih miliona iz Nemacke,Austrije, Poljske i Ceske. Nakon dva dana sam tu. Krenuli smo juce oko 16 iz Beca i u 22 tek bili u Mariboru. Tu odlucim da nema svrhe dalje voziti i odlucimo da prenocimo u nekom bas komunistickom hotelu jer je imao bas dobar parking. Navece oko 11 bilo je 3 auta. Ujutro kada smo nastavili bilo je bar 30 auta. Novi sok. Kod Ljubljane kolaps. Em sudar em radovi em transport nekog tunela koji zauzima dve trake. Uglavnom posle 5 sati smo tu. Znaci ukupno 11 sati. I naravno odmah nam gazdarica apartmana da Slovenci drndaju turiste otkako nema granice. I koliko god da je debilno mislim da je u pravy jer ne mozes biti toliko glup da oragnizujes ovaj prevoz i radove u ovom periodu.

 

Sto se tice Pule i kupanja mogu samo reci da sabija. Obisao sam dosta delova Spanije, Italije, Grcke, Francuske ali taj miris mora ima samo na Jadranu. Na plazi me iznenadilo da nekoliko ljudi prica o protestima i Vucicu. Pomislih da su to one "ustase". Ali samo za kratko jer imaju BG naglasak. Kao i jedno dve trecine plaze. Siguran sam da su neki politicari ili analiticari jer su bas detaljno opisivali situaciju. More je malo prohladno ali brzo se covek navikne.

 

Cene u restoranima su onako jake cak i kad poredim sa Becom. Ne znam kako ce biti kasnije kad krene prava sezona ali bas deluje surovo. U oba restorana su prepoznali da smo Srbi i krenula prica oko sporta i svi su se polomili da se osecamo ugodno.

 

Nazalost ne mogu se opustiti jer sam video kod Kopera 20 km dugu kolonu za povratak. Ne mogu da provalim ko su ti ljudi. A kako ce biti u nedelju ne smem ni da pomislim...

 

Edited by bags
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, bags said:

Sto se tice Pule i kupanja mogu samo reci da sabija. Obisao sam dosta delova Spanije, Italije, Grcke, Francuske ali taj miris mora ima samo na Jadranu. 

 

 

Dobrodosao u klub :)

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, bags said:

Bila grehota neiskoristiti ovo Tjelovo i odlucim manje vise spontano do Pule na produzeni. Kao i nekoliko drugih miliona iz Nemacke,Austrije, Poljske i Ceske. Nakon dva dana sam tu. Krenuli smo juce oko 16 iz Beca i u 22 tek bili u Mariboru. Tu odlucim da nema svrhe dalje voziti i odlucimo da prenocimo u nekom bas komunistickom hotelu jer je imao bas dobar parking. Navece oko 11 bilo je 3 auta. Ujutro kada smo nastavili bilo je bar 30 auta. Novi sok. Kod Ljubljane kolaps. Em sudar em radovi em transport nekog tunela koji zauzima dve trake. Uglavnom posle 5 sati smo tu. Znaci ukupno 11 sati. I naravno odmah nam gazdarica apartmana da Slovenci drndaju turiste otkako nema granice. I koliko god da je debilno mislim da je u pravy jer ne mozes biti toliko glup da oragnizujes ovaj prevoz i radove u ovom periodu.

 

Sto se tice Pule i kupanja mogu samo reci da sabija. Obisao sam dosta delova Spanije, Italije, Grcke, Francuske ali taj miris mora ima samo na Jadranu. Na plazi me iznenadilo da nekoliko ljudi prica o protestima i Vucicu. Pomislih da su to one "ustase". Ali samo za kratko jer imaju BG naglasak. Kao i jedno dve trecine plaze. Siguran sam da su neki politicari ili analiticari jer su bas detaljno opisivali situaciju. More je malo prohladno ali brzo se covek navikne.

 

Cene u restoranima su onako jake cak i kad poredim sa Becom. Ne znam kako ce biti kasnije kad krene prava sezona ali bas deluje surovo. U oba restorana su prepoznali da smo Srbi i krenula prica oko sporta i svi su se polomili da se osecamo ugodno.

 

Nazalost ne mogu se opustiti jer sam video kod Kopera 20 km dugu kolonu za povratak. Ne mogu da provalim ko su ti ljudi. A kako ce biti u nedelju ne smem ni da pomislim...

 

 

Pa ostani tamo. Tamo negde do druge polovine septembra :D

  • Haha 2
Link to comment
On 23. 5. 2023. at 23:16, I*m with the pilots said:

Pakao. :happy: Moram sad sto pre da odlucim izmedju

- (aerodrom Rijeka) Crikvenice,

- (aerodrom Zadar) Tribunja/Vodica, Starigrad/Paklenice, Biograda, Zatona, Vira, Sukosana

- (aerodrom Split) Ciova (Trogira), Braca (Sutivana) (ovo je samo malo manje primamljivo zbog straha mog muza: "A sta ako je nevreme tog dana kada treba da se vratimo na aerodrom pa trajekt ne ide?" - meni deluje da je takav scenario menoguc)

 

Ako ste bili u Vodicama i Crikvenici, da li mi se dobro cini da tamo ima nekog setalista pored mora?

 

 

 

Ja sam sad u Vodicama, već drugu godinu ovde dolazimo u goste pred "pravo" letovanje.

 

Ima šetalište i lepo je, ka Tribunju je jedan deo neasfaltiran, ima neki šljunak, nije problem za hodanje, mada ne znam kada planiraju da ga završe. Voda je prošle godine u ovo vreme za mene bila prehladna, za nedelju dana sam se okupao dva puta, ove godine mi je podnošljivije.

 

Ja bih uvek preporučio Brač, Sutivan je skroz simpatičan, a to da trajekt ne radi zbog nevremena je stvarno minimalna šansa. Za Brač ti je super što si iz Splita u Supetru za 45 min.

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

Ja bih uvek preporučio Brač, Sutivan je skroz simpatičan, a to da trajekt ne radi zbog nevremena je stvarno minimalna šansa. Za Brač ti je super što si iz Splita u Supetru za 45 min.

 

 

bukiral brač al bol. može li se na sever skuterom 50cc? zbog uspona..

pošto nas je petoro msm da ću dosta vremena provoditi izdvojeno jer imam svoje planove i ciljeve koji se vrv razilaze s nekima il svima..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...