Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

2 hours ago, Sandradjer said:

Ako ima neki poznavalac letnjeg reda voznje katamarana za Korculu (Iz Dubrovnika ili Splita) da mi kaze postoji li neki u kasnim popodnevnim casovim? Pronalazim razlicite informacije na netu 

Iz Splita ima Jadrolinija u 17:30 (taj vozi kola) ima i u 15:30 (bez kola)

Iz Dubrovnika TP Line je bio u 14:30, na sajtu piše da je sad u 13:00 (bez kola).

 

Edited by maheem
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Izvinite ako postavljam stoput postavljano pitanje: gde je Jadransko more po pravilu najtoplije od nekog 20.8. pa do sredine septembra?

 

Razmišljamo da do negde doletimo pa na kraći trajekt do nekog raja.

Link to comment
9 hours ago, Indy said:

Brindisi

 

temps.png

 

A od Hrvatske ništa?

 

O Italiji nismo razmišljali jer nam zbog letova ne odgovara (hoćemo Frankfurt - negde - Beograd sa direktnim letovima, a to sa Hrvatskom dobro ide)

 

//Preko 25 stepeni?! Deluje mi totalno menoguce. U čemu je stvar tamo, neka topla struja?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

siguran sam da ti je bilo gde u to doba more vise nego dovoljno toplo, iskr preporucujem da zabodete brione, imate let do pule, garantujem da sa tom lokacijom malo sta na svetu moze da se meri.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

A od Hrvatske ništa?

 

O Italiji nismo razmišljali jer nam zbog letova ne odgovara (hoćemo Frankfurt - negde - Beograd sa direktnim letovima, a to sa Hrvatskom dobro ide)

 

//Preko 25 stepeni?! Deluje mi totalno menoguce. U čemu je stvar tamo, neka topla struja?

Pa letos je bilo oko 30 stepeni skoro svuda u Hrvatskoj, pa su naučnici dizali frku. a 25-26 je tamo standardna temp za avgust.

Link to comment

Ljudi, ja sam pitala konkretno za Jadran i Hvrtasku, znam gde ima toplijeg mora. I nismo razmaženi, nego imamo malo dete koje tad neće imati ni dve godine.

 

@omiljenit r i d e s e t stepeni temp vode? Sumnjam. Niti je takvo nešto poželjno, ali da bude 24 bilo bi lepo.

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ljudi, ja sam pitala konkretno za Jadran i Hvrtasku, znam gde ima toplijeg mora. I nismo razmaženi, nego imamo malo dete koje tad neće imati ni dve godine.

 

@omiljenit r i d e s e t stepeni temp vode? Sumnjam. Niti je takvo nešto poželjno, ali da bude 24 bilo bi lepo.


 

Ovo je solidan sajt i po mom iskustvu dosta precizan. Imas trenutnu temperaturu i po mesecima istorijski za gotovo bilo koju morsku destinaciju. Skroluj dole kad otvoris link.
 

Slucajno uzeh Rijeku. More na severnom Jadranu je plice, pa to moze da utice da se brze zagreje, u deo oko struja se ne razumem.
 

https://www.seatemperature.org/europe/croatia/rijeka.htm

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Ja sam znao da pitaš za ex-YU primorje. Nego, ovih dana gledam neke silne brošure iz Italije, pa razmišljam kako smo svojevremeno naseli (tj barem ja) propagandi da je jedino lepa jadranska obala sa naše™ strane.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...