Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

On 19.5.2022. at 22:38, I*m with the pilots said:

Ima li šta za preporuku za letovanje a da je npr. max sat vožnje od Rijeke? Kraj juna/početak jula ili pak septembar

Volosko, 10min od Rijeke.

Link to comment
On 19.5.2022. at 22:38, I*m with the pilots said:

Ima li šta za preporuku za letovanje a da je npr. max sat vožnje od Rijeke? Kraj juna/početak jula ili pak septembar

 

Bilo šta u Istri.

 

Ja volim da mi baza bude u blizini Pule zbog blizine Premanture koja je apsolutni raj na zemlji.

 

Septembar ume da bude malo hladniji, ali ništa strašno.

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Vidim da ima povoljnih karata od polovine avgusta do prve polovine septembra od Beograda do Rijeke. Kakve preporuke imate za Krk ili nešto što nije predaleko od aerodroma? I, kakva je temperatura mora od, recimo 20. avgusta do 5. ili 10. septembra?

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

 

Dakle, ako si se odlucio za Krk, imas pregrst mjesta, kamo da se denes...

Prvo do aerodroma je omisalj, lijep mali gradic i ima super par plazica ali  su neatraktivne jer gledaju na urinj i plinski lng terminal sto kvari dojam.

Dalje na toj strani imas Njivice i Malinsku, koje su same po sebi lijepa mjestascasa  s nizom plaza pa cete se negdje smjestiti vec.

Postoji i dobrim dijelom setnica , sta urbana  sta divljak između ta dva mjesta s nizom uvalica i plazica, ali imaj u obziru vrijeme kad dolazis da nece biti bas privatnosti. 

Dalje na toj strani imas soto vento i punta kriz, gdje je i kamp, i dosta divljak plaza (radi se o djelu prije Valbiske) odakle krece trajekt za Cres.... Zatim sljedi sam grad Krk, a poslije toga Punat. I za Krk i Punat sam cuo da je tur.zajed. ulozila dosta para i da ove godine imaju sređene  plaze. 

Krk kao mjesto je lijepo i uvjek ima nekih kulturnih zajebavancija, koncerata, nece biti dosadno.

Biser cijelog Krka je Baska, koja se nalazi na krajnjem, ajmo  reci jugo istoku...ne uporediva s icim ostalim na otoku, rajska plaza i miris i bistrina mora van konkurencije,ali je cisti mazohizam ici tamo u ovom ljetnom periodu jer je mravinjak eufemizam za ono prokletstvo koje ces tamo zateci tokom ljetnih mjeseci.(kapaciteti ograniceni, a potraznja preko svake moguce mjere).

Sa druge strane imas Klimno i Cizice...u cizicima je ko na balatonu...ides 200 m i dalje si u vodi do koljena. E tu ti jedino garantiram kupanje i u septembru mada par sto metara lijevo i desno nalazis normalno more...onda dalje Vrbnik,( vrhunsko vino) znam ljude koji se kunu da se kupaju tamo svake godine,  jebes me, ja ne znam gdje.

Sto se tice vremena i temperature ne mogu garantirati nista...ljeto pocne u maju, umiremo svi do15 augusta i onda padne 5 dana kisa, udari bura i sve ode do vraga u roku od 3 dana.

Ili scenario dva...oktobar i svi trazimo spas u moru od vrucine..

Za sada kako je krenulo, biti ce dugo i vruce. Dakle, jedono garantiram da su predrasudi o jiugu i sjeveru prenaglaseni. Ako bude hladno, biti ce i na Hvaru...

Toliko.o Krku

  • Hvala 3
Link to comment
  • 3 weeks later...

letovacu u CG, ali je ideja da deo odmora, mozda nedelju dana. provedemo u juznoj hrvatskoj, recimo juzno od peljesca, da se stacioniramo u jednom mestu i da pravimo izlete u tom delu hr primorja....

imamo dvoje male dece ( 4 i 8 ), svi predlozi su dobrodosli...

Link to comment

Izbjegni Dubrovnik :ph34r:

 

šalim se, mada je vrlo crni humor u pitanju… Dbk se smjestio u kategoriju ultra-skupih destinacija prije nekih 10-15 god, a onda su poslije toga ona dva… umjetnika (beniof & vajs) tamo snimili onaj svoj uradak (GoT) i još malo pomjerili cijene prema stratosferi

Link to comment

Ja sam letovala u Mlinima/Srebrenu i super je tamo, samo je smeštaj obično na brdu (nivo magistrale) pa kad se ide na plažu spušta se dole a u povratku...Još ako biste išli kao mi u dve smene, onda možda to vraćanje u smeštaj ne bi bilo tako super za decu?

Link to comment

ideja je da pravimo razlicite izlete svakog dana, ne da sedimo u jednom mestu, osim radi spavanja....

a plaza u dve smene, nikad, sto se mene tice, pre 5h ne izlazim na sunce, zena moze samo da me parkira u neku kafanu pre toga...

svakako, hvala na idejama i predlozima, razmatracemo...

  • +1 1
Link to comment

Posetila sam otok Hvar prvi put (Jelsu i Vrbosku). Lepo je i zanimljivo :wub:. Oba mesta su super, ali vrucina ubija. Na Bracu je svezije, ova dva mesta na Hvaru su zavucena u uvalice i nema pirkanja vetra, mada je ovih dana bas vruce. 

 

Link to comment
On 20.7.2022. at 19:59, KNKNPNKN said:

letovacu u CG, ali je ideja da deo odmora, mozda nedelju dana. provedemo u juznoj hrvatskoj, recimo juzno od peljesca, da se stacioniramo u jednom mestu i da pravimo izlete u tom delu hr primorja....

imamo dvoje male dece ( 4 i 8 ), svi predlozi su dobrodosli...

 

On 23.7.2022. at 0:42, I*m with the pilots said:

Ja sam letovala u Mlinima/Srebrenu i super je tamo, samo je smeštaj obično na brdu (nivo magistrale) pa kad se ide na plažu spušta se dole a u povratku...Još ako biste išli kao mi u dve smene, onda možda to vraćanje u smeštaj ne bi bilo tako super za decu?

 

Зна се где се летује и одседа :s_c:

 

image.jpeg.6c70c25f4e947ff31d4e78be8d78d430.jpeg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...