Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Ne shvatas Indy. Kombinuju Beograd sa odlaskom na more. Sa malom decom. Vise je letova sa hrvatskog dela Jadrana ka Beogradu, nego iz Italije.

Link to comment
28 minutes ago, Moonwalker said:

Ne shvatas Indy. Kombinuju Beograd sa odlaskom na more. Sa malom decom. Vise je letova sa hrvatskog dela Jadrana ka Beogradu, nego iz Italije.

Sad shvatam - inicijalno nije bilo nikakve informacije osim "toplog Jadrana". :)

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Ljudi, ja sam pitala konkretno za Jadran i Hvrtasku, znam gde ima toplijeg mora. I nismo razmaženi, nego imamo malo dete koje tad neće imati ni dve godine.

 

@omiljenit r i d e s e t stepeni temp vode? Sumnjam. Niti je takvo nešto poželjno, ali da bude 24 bilo bi lepo.

 

mislim da ti je za to doba godine 24-25 zagarantovani minimum. ali svakih par godina se dogode i te ekstremne temperature. prošlo leto je išlo i do 30, a sad gledam, tako je bilo i 2017:

https://www.crometeo.hr/ekstremno-toplo-jadransko-more/

Link to comment
3 hours ago, Indy said:

Ja sam znao da pitaš za ex-YU primorje. Nego, ovih dana gledam neke silne brošure iz Italije, pa razmišljam kako smo svojevremeno naseli (tj barem ja) propagandi da je jedino lepa jadranska obala sa naše™ strane.

To i moji roditelji stalno govore (iako nigde u Italiji na moru nisu bili) ali oni su celu mladost proveli u Hrvatskoj pa im je za oprostiti.

2 hours ago, Indy said:

Sad shvatam - inicijalno nije bilo nikakve informacije osim "toplog Jadrana". :)

Mislila sam da je jasno na koje more mislim, pošto sam na ovoj temi ali eto ispade zbrka :)

Svakako nije loše imati i tvoj predlog za Brindisi u glavi, za neki put kad ne kombinujemo dva-u-jedan i slično. Bila mi je drugarica u Kalabriji prošlog juna i rekla da se iskupala kao nikad do tad a ona je bas zimogrozljiva. Ja sam plivala i u Baskiji u 17 stepeni, mada ne mogu reći da je bilo baš lepo iskustvo, sa sve onim ogromnim talasima.

 

1 hour ago, omiljeni said:

 

mislim da ti je za to doba godine 24-25 zagarantovani minimum. ali svakih par godina se dogode i te ekstremne temperature. prošlo leto je išlo i do 30, a sad gledam, tako je bilo i 2017:

https://www.crometeo.hr/ekstremno-toplo-jadransko-more/

To je stvarno super. Ja poslednjih n odlazaka na more (Grčka i Španija) baš nisam imala sreće sa temperaturom vode nigde, nigde nije bilo više od 22° (što meni samoj ne smeta, ali preostalih 3/4 nisu ja)

 

@ToniAdamsogledacu tvoje Brijune ;) Bila sam tamo i u Istri jednom u toku zime

@Sandradjerlljet nam je malo dalje od aviona, hvala na ideji

  • +1 2
Link to comment

Za Spaniju obrati paznju na onaj deo obale od Barselone juzno ka Taragoni Costa Dorada se zove.
Tamo je obicno toplije more. I lepe su plaze za decu, nema talasa. 
Oko Malage je stalno hladnija voda bez obzira na temperaturu vazduha, uliva se tu negde velika reka koja nosi ogromne kolicine vode sa Sijera Nevade na Pirinejima.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pravim kombo za letovanje, pa je jedna od ideja Hvar i Mljet. Malo tamo malo ‘vamo. Sad, za Hvar manje-više sve je poznato ali mi je Mljet nepoznanica. Je l išao neko, to mi treba za baš-baš odmor. Bio sam na Lošinju, deluje mi tako nekako

Link to comment

Mnogi su u fazonu da je Mljet upravo to, plus ga svi hvale od srca.

Ja još nisam stigao do tamo, "zaglavljen" sam na Braču, ali Mljet mi je odmah na listi posle Lastova (na koje moram da se vratim)

  • +1 2
Link to comment

Trenutno sam u Poreču i prvi put na odmoru na moru van sezone...

 

Zaključak koji izvodim je da ukoliko nisi lud za kupanjem u moru, ovo je jedno 1000 puta bolje nego u sezoni... Mir, tisina, priroda, miris mora... Die beste... 

 

Mislim da nikad vise necu zeleti da idem na more u julu i avgustu...

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment

imas mir, tisinu, prirodu, miris mora.. i u julu, avgustu ako to zelis. ako hoces u porec ili tako neke turisticke centre u sezoni onda nemas.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
Trenutno sam u Poreču i prvi put na odmoru na moru van sezone...
 
Zaključak koji izvodim je da ukoliko nisi lud za kupanjem u moru, ovo je jedno 1000 puta bolje nego u sezoni... Mir, tisina, priroda, miris mora... Die beste... 
 
Mislim da nikad vise necu zeleti da idem na more u julu i avgustu...

Kakve su cifre klopa i piće...
Može li se bez kola tamo?



....shiit has hit the fan.
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

imas mir, tisinu, prirodu, miris mora.. i u sezoni ako to zelis. ako hoces u porec ili tako neke turisticke centre u sezoni onda nemas.

Vodi malo dete negde gde nije turisticki centar, pa da vidis sta je muka... :( Probao par puta, zažalio sto ssm uopste probao da mislim da postoji odmor tog tipa...

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:


Kakve su cifre klopa i piće...
Može li se bez kola tamo?



....shiit has hit the fan.

Dosta jeftinije nego u sezoni hotel(hotel je u pola cene, recimo)... Klopa i piće su BG cene recimo, osim sladoleda, koji je jebena 2 evra kugla...

 

Moze bez kola, ovde je sve ravno, moze se puno setati a i  hoteli imaju biciklove za iznajmljivanje, ako je pitanje za bez kola u lokalu...

Edited by radisa
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...