Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Just now, Sandradjer said:

Jeste :heart:. U Bolu sam 

Znala sam i pre nego što si pomenula kamen sreće :wub:

 

Pozdravi mi Bol i bućni se jednom i za mene, pretty please :)

 

Koliko je godina prošlo od 1991. kad sam poslednji put bila i još se svega sećam :heart:

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Ptica trkacica said:

Znala sam i pre nego što si pomenula kamen sreće :wub:

 

Pozdravi mi Bol i bućni se jednom i za mene, pretty please :)

 

Koliko je godina prošlo od 1991. kad sam poslednji put bila i još se svega sećam :heart:

Bucnucu se za tebe :). Drago mi je sto imas lepe uspomene. Sad su ogromni talasi na zapadnoj strani, bucnucu se na istocnoj. 

Kino je isti, decenijama. Ako imas zelju da ti nesto slikam, hocu :)

Link to comment
31 minutes ago, Sandradjer said:

Bucnucu se za tebe :). Drago mi je sto imas lepe uspomene. Sad su ogromni talasi na zapadnoj strani, bucnucu se na istocnoj. 

Kino je isti, decenijama. Ako imas zelju da ti nesto slikam, hocu :)

Hvala ti :)

 

Mi smo kao deca jedva čekali da prodje podne da počnu talasi, pa da se bacamo u njih. A ja sam posebno volela da u udjem u vodu na samom špicu Zlatnog rata, gde je zbog struja odmah duboko, a ja minjaturna, pa mi voda bude odmah do vrata.

 

A tek ljetno kino, sa starim projektorom, pa mora 15 minuta pauze tokom svakog filma, da se promeni rolna :wub:

 

Čula sam da je sad Bol fensi-šmensi. Kad smo mi išli tamo, postojala je samo jedna poslastičarnica, Kod Tarzana se zvala :D i jedna picerija pored nje, na rivi.

 

Uslikaj mi, ako ti nije problem, Zlatni rat, put do plaže kroz onu divnu šumu, rivu-pristan za velike brodove iz Splita, tamo kod svetionika, i pristan preko puta za brodiće koji voze na plažu. :wub:

 

Je l' sleću još uvek letači sa zmajevima sa Vidove Gore na plažu?

Link to comment

Mozda bolje da ti ne slika :) ja sam prosle godine bio jedan dan na Bolu, mnogo toga se promenilo za mene na gore, Zlatni rat sad deluje kao izvikana plaza. Bol je otprilike poslednje mesto na Bracu koje bih preporucio, ima mnogo lepsih.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Mozda bolje da ti ne slika :) ja sam prosle godine bio jedan dan na Bolu, mnogo toga se promenilo za mene na gore, Zlatni rat sad deluje kao izvikana plaza. Bol je otprilike poslednje mesto na Bracu koje bih preporucio, ima mnogo lepsih.

Što, šta se desilo? :cry: Preterana gužva? Previše se izgradilo?

Link to comment

Prevelika guzva za moj ukus, nisam tamo bio deceniju i vise, sad nema gde da se ugazi na plazi. Onaj deo pod borovima gore je pun nekih kafica, standova, prodaj ovo, prodaj ono, ne secam se da je bilo toliko toga i u toj meri. Gore ima neki parking koji ti posteno odere kozu s ledja, za dobrodoslicu.

 

Mislim, ono je za pubertetlije i studentariju verovatno pun pogodak, samo ja nazalost nisam vise u tom fazonu.

Link to comment

Uh, ne mogu to ni da zamislim, mada sam čula da se mnogo toga promenilo.

 

Kad smo mi tamo išli, to je bio 1 još uvek neotkriveni dragulj.

 

U šumici je bio samo jedan ekspres-restoran sa tri jela otprilike i jedan aparat za sladoled na točenje :D

 

Bez obzira na gužvu, koja bi i mene nervirala, nema lepše plaže na svijet.

 

Znači morala bih da idem ili u junu, ili u septembru :)

 

Link to comment

plaza u Bolu je holodomor za kupanje, tamo apsolutno uvek pichi ledeni vetar koji odvaljuje bubrege, treba ti cebad, jorgani i perina da bi se opstalo.

jednom vidis Rat i dosta je.

 

Edited by 3opge
  • Haha 1
Link to comment
45 minutes ago, Ptica trkacica said:

Što, šta se desilo? :cry: Preterana gužva? Previše se izgradilo?

Guzve pocinju oko 20. jula. Izgradio se i Bol ali guzve su 12-16 kad pristizu ekskurzije. Jos uvek je izgradnja pod kakvom takvom kontrolom. Naravno da se sve promenilo, ali nanjusi se duh starih dobrih vremena :wub:

Link to comment
On 29.7.2022. at 19:06, Sandradjer said:

Posetila sam prijatelje koji leti zive u ovoj kuci. Kazu da je stara 300 godina. Nekada je u prizemlju bio ducan, podovi su originalni, kameni, namestaj star stotinjak godina. Uske stepenice i strme unutra. Ove rupe su za lastavice. Milina. Kuca je naravno za renoviranje, a meni je bas dozivljaj bio. 

IMG_20220729_123305.jpg

 

U kom mestu je ovo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...