Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

1 hour ago, Ptica trkacica said:

Hvala ti :)

 

Mi smo kao deca jedva čekali da prodje podne da počnu talasi, pa da se bacamo u njih. A ja sam posebno volela da u udjem u vodu na samom špicu Zlatnog rata, gde je zbog struja odmah duboko, a ja minjaturna, pa mi voda bude odmah do vrata.

 

A tek ljetno kino, sa starim projektorom, pa mora 15 minuta pauze tokom svakog filma, da se promeni rolna :wub:

 

Čula sam da je sad Bol fensi-šmensi. Kad smo mi išli tamo, postojala je samo jedna poslastičarnica, Kod Tarzana se zvala :D i jedna picerija pored nje, na rivi.

 

Uslikaj mi, ako ti nije problem, Zlatni rat, put do plaže kroz onu divnu šumu, rivu-pristan za velike brodove iz Splita, tamo kod svetionika, i pristan preko puta za brodiće koji voze na plažu. :wub:

 

Je l' sleću još uvek letači sa zmajevima sa Vidove Gore na plažu?

Kad zapuse dobro sad su atraktivni vodeni sportovi, ne razumem se toliko koji su, neke 3-4 vrste. Na vrhu Rata i na Boraku. Tu duva najvise. Ove letace sa Vidove nisam videla, raspitacu se 

  • Hvala 1
Link to comment

Važno je da su ljetno kino i Zlatni rat isti i to je to. :wub:

 

Gde god da sam posle Bola letovala, a da nije Herceg Novi, za koji sam posebno emotivno vezana, uvek sam bogoradala da mi nešto ne odogovara, ili mi je mnogo topla voda, kao bara (Grčka), ili mi se ne svidja plaža, ili nema dovoljno borića i tako to :D

 

Jedino na Španiju nisam imala primedbi :D

Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

 

U kom mestu je ovo?

U Bolu, kod Marinera, ona polukruzna kuca. Nekada davno je bio 1 vlasnik, sad je podeljena u tri vertikale i ima tri vlasnika 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Ptica trkacica said:

Važno je da su ljetno kino i Zlatni rat isti i to je to. :wub:

 

Gde god da sam posle Bola letovala, a da nije Herceg Novi, za koji sam posebno emotivno vezana, uvek sam bogoradala da mi nešto ne odogovara, ili mi je mnogo topla voda, kao bara (Grčka), ili mi se ne svidja plaža, ili nema dovoljno borića i tako to :D

 

Jedino na Španiju nisam imala primedbi :D

I picerija Kala, to je postojalo. Ona je kad se krene prema Bijeloj kuci, malo zavucena. 

Licno volim Bol zbog klime, nema znojenja, nema cvarenja 

  • +1 1
Link to comment




A tek ljetno kino, sa starim projektorom, pa mora 15 minuta pauze tokom svakog filma, da se promeni rolna :wub:
 
Čula sam da je sad Bol fensi-šmensi. Kad smo mi išli tamo, postojala je samo jedna poslastičarnica, Kod Tarzana se zvala [emoji3] i jedna picerija pored nje, na rivi.


Čekaj, zar nije bila i neka pekara kod Alije gde smo onako gladni i slani do 5 ujutro drhtali da nam otvori i izbaci veknu?

Najlepši miris svežeg hleba, još mi stoji u nozdrvama
  • Wub 1
Link to comment
10 minutes ago, April said:


 

 


Čekaj, zar nije bila i neka pekara kod Alije gde smo onako gladni i slani do 5 ujutro drhtali da nam otvori i izbaci veknu?

Najlepši miris svežeg hleba, još mi stoji u nozdrvama

Ja se stvarno ne sećam da je bila bilo kakva pekara :)

 

Ja sam išla sa roditeljima i još nisam bila dovoljno velika pre rata da bih smela da ostajem do 5 ujutru, tako da ti malkce zavidim što si ti to iskusio ;)

 

Mi smo išli u piceriju, na kolače kod Tarzana i kući :D

Link to comment

Znači, nisi išla u dečije voždovačko odmaralište...već sam mislio da sam ti bio pionirski instruktor :laugh:

 

Bol je pre rata bio za ljutu beogradsku ekipu, svake su godine dolazili Pervić, M.Mladenović, Aleksandar Tijanić itditd, a šminkeri iz Zvezde, tipa Brija, Andrija, Frano Lasić išli su na Hvar. I danas je polemika ko je prvi pravio žurke u belom.

 

Mi smo bili nebitni klinci ali zato redovni svake godine. Poslednji put sam zalutao negde '90. i šokiralo me saznanje da u voždovačkom odmaralištu letuju mali Slovenci.

 

Uzgred, već dvadeset godina biram destinacije po tome koliko liče na Bol. Recimo da je Kasiopi na Krfu bio najbliži. 

Ne verujem da ću se ponovo vraćati na Brač, ostaviću ga kakav je bio onda da stanuje u mojoj glavi.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, April said:

Znači, nisi išla u dečije voždovačko odmaralište...već sam mislio da sam ti bio pionirski instruktor :laugh:

 

Bol je pre rata bio za ljutu beogradsku ekipu, svake su godine dolazili Pervić, M.Mladenović, Aleksandar Tijanić itditd, a šminkeri iz Zvezde, tipa Brija, Andrija, Frano Lasić išli su na Hvar. I danas je polemika ko je prvi pravio žurke u belom.

 

Mi smo bili nebitni klinci ali zato redovni svake godine. Poslednji put sam zalutao negde '90. i šokiralo me saznanje da u voždovačkom odmaralištu letuju mali Slovenci.

 

Uzgred, već dvadeset godina biram destinacije po tome koliko liče na Bol. Recimo da je Kasiopi na Krfu bio najbliži. 

Ne verujem da ću se ponovo vraćati na Brač, ostaviću ga kakav je bio onda da stanuje u mojoj glavi.

Eee, vidiš šta sam sve propustila, nisam ni znala za te žurke u belom.

 

Već sam na muzičkim temama lamentirala da mi je krivo što nisam bila bar malo  starija osamdesetih, pa da sam mogla interrejlom na koncerte po Evropi.

 

Mi smo ostajali tamo po mesec, mesec ipo svakog leta, ne mogu da verujem da nisam primetila Milana i Pervića :cry:

 

Mislila sam da smo poslednji put bili tamo 1991, ali prezupčila sam nešto, poslednji put smo bili 90., 91. je već rat počeo.

 

Hvala ti za ovo za Krf, ja tražim, ali do sada nisam uspela da pronadjem nešto što liči.

 

I meni se nešto čini da se neću vraćati, mada bih volela da odem bar još jednom, pa onda mogu i da mrem :)

  • +1 2
Link to comment

@April

Bila sam jednom na Krfu. Na osnovu slika izabrala Kasiopi medjutim zavrsih na zapadnoj strani u Agios Georgious (tako nekako). Sad mi je krivo. Kakva je vlaznost na severu ostrva? Ovde je bilo okacis kupaci uvece ujutru ga cedis :D

@Ptica trkacica

Avion do Splita 45 minuta, katamaran 1h i tu si. Ili jedna noc u busu do Splita i na katamaran. 

 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...