Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Cujem da je zatvoren Nislija :( Nije da bas ronim gorke gastro-suze, al' par puta sam se tamo slatko otrovala u gimnaziji, pa me vezu tanane emocije.Je l' zna neko da li je to for good ili su se prebacili na drugu lokaciju?
Ja prošla pre neko veče, i pisalo je da su na odmoru...
Link to comment

eh, ko se nije otrovao kod nislije, taj tamo nije ni jeo.ja moram da kazem da sam ubedljivo najdegutantniju scenu u svojoj karijeri upravo tamo video, i od tada prestao da se hranim kod njih, iako sam u periodu 91-95 bio dosta lojalan potrosac. pre jedno 10-tak godina, u sred leta, po nekom nenormalno toplom danu tipa 40C, izlazim sa palilulske pijace i prolazim pored nislije sa strane vrata sa zadnje strane. odjednom se od promaje vrata otvore i ja ugledam radnicu koja sedi na stolici i noge drzi u velikom lavoru sa vodom u kome pliva paradajz. e zena je taj paradajz uzimala iz lavora i seckala ga za salatu. njenu blazenu facu zadovoljstva sto je nasla foru kako da rashladi noge nikada necu zaboraviti, i od tada se nislijinog cevapa samo rado secam, i nista vise od toga.

Edited by gazza1
Link to comment
Cujem da je zatvoren Nislija :( Nije da bas ronim gorke gastro-suze, al' par puta sam se tamo slatko otrovala u gimnaziji, pa me vezu tanane emocije.Je l' zna neko da li je to for good ili su se prebacili na drugu lokaciju?
sarajevska, prodjes hotel rex, pa jos 50-100m nizvodno ka bigzu i petljimada mi je gazzina prica ubila apetit...
Link to comment
ja mislim da je deda zoran davno rasprodao svoju poslovnu imperiju. onaj objekat kod hotela jugoslavija bese stvarno legendaran mada je ta pica pljeskavica realno - po konceptu, sastojcima i nacinu na koji su oni to pravili - realno bila najvece djubre svih vremena kada je u pitanju fast food. ja sam se tamo nagledao svacega, tuca, pucnjava, pokusaja ubistva na razne nacine, pandurskih racija, a bogme je bilo i pravo ubistvo koje srecom nisam video. pretpostavljam da je propao onog trenutka kada je poceo da preteruje sa krajcovanjem mesa, neko ko je radio kod njega ga je izdao da je mesao mleveno sa kuvanim pa samlevenim pasuljem, navodno se ta smesa ne provaljuje ako se radi u diskretnim kolicinama. ne znam da li je placebo ili ne, tek kada smo culi tu pricu, otisli smo tamo i odmah bili u fazonu da smo bili glupi sto to nismo odmah provalili, po cevap mesu koje nije crveno nego braon, i po ukusu. naravno nikada nas ponovo nije video.
:(jednom smo dosli u tada vec drugi lokal i od novih vlasnika saznali da je umro pre nesto vise od mesec dana.to je bilo 2006. Edited by McCabe
Link to comment
  • 4 weeks later...

jeo juce u lokiju sto nije ispalo neko specijalno iskustvo. lepinja je losa, nema pola priloga i naravno preskupo jeinace ono sto begeshaski fast foodovi mogu da nauce od novosadskih je stavljanje priloga gde sve nece isfurati na jedna stranu ili mazati na pljesku, a mogu da se raspitati i oko kvaliteta lepinja. novosadski mogu da pokupe lekcije iz punjenja mesa i sirine ponude.Od ostalih - jeo u dafu gde je bilo 'onako' sa premalo priloga i jeo picu u bucku gde nikako nisam skontao cemu sva frka oko lose pice i polu-ideje da se preko nje stavljaju salateU NSu preporucujem bubi gril kod stadiona vojvodine ili kod sajma. index kod maje i vanese, a pica u novom karibiku preko puta stadiona

Edited by Hustler
Link to comment
Od ostalih - jeo u dafu gde je bilo 'onako' sa premalo priloga i jeo picu u bucku gde nikako nisam skontao cemu sva frka oko lose pice i polu-ideje da se preko nje stavljaju salate
ne bih da branim daf koji ionako sluzi samo za utovar kolicina i nista vise od toga, ali tamo priloge stavljas sam pa mi nije jasno kako si uspeo da ostanes sa premalo priloga. a o lokiju smo pisali da je acquired taste - ako nemas 1% alkohola u krvi, tamo se ne jede. za bucka si sam kriv, ko te terao.
Link to comment
ne bih da branim daf koji ionako sluzi samo za utovar kolicina i nista vise od toga, ali tamo priloge stavljas sam pa mi nije jasno kako si uspeo da ostanes sa premalo priloga. a o lokiju smo pisali da je acquired taste - ako nemas 1% alkohola u krvi, tamo se ne jede. za bucka si sam kriv, ko te terao.
:lol: Dobro si se setio toga. Nisam odavno jeo u Duffu ali uvek ej bilo da sam stavljas priloge.Mozda je covek uzeo pljeskavicu pojeo bez priloga pa mu bilo malo.
Link to comment

ehe. jeo sam u dafu u delti i hteo sam da dohvatim priloge, samo su imali neko zastitno staklo sa moje strane, pa me je devojka sa sanka posluzila sa 2ml kecapa i nekoliko ljuspi luka

za bucka si sam kriv, ko te terao.
:lol: Mislim da su ovo bile reci - 'a picu u bucku moras da probas. itzuva kako je dobra! uzmi pilecu salatu, majmun kobinacija!' Edited by Hustler
Link to comment

tovario sam ja količinu neki dan i u pravu je hustler. promenili su politiku kuće. valjda im je dosadilo da čekaju ljude da namackaju prilog po prilog...kad sam već ovde. pojavili se novi pizza majstori u bloku 70, bele zgrade. sasvim regularna pizza na šamotu s tim da može i na parče da se uzme. čini mi se da se zove bueno ili tako nešto.

Edited by Biohemija
Link to comment
sarajevska, prodjes hotel rex, pa jos 50-100m nizvodno ka bigzu i petlji
OK je novi Nišlija, ne zaostaje za starim kvalitetom, a ni ugođajem one masne 'artije u koju umotaju ćevap, + se ne čeka kao na staroj lokaciji.Uprkos gazzinoj priči, akumulirao sam jedno 3-4 kg u poslednjih 2 meseca zahvaljujući istom... cool.gif
Link to comment
  • 4 weeks later...

neko je pominjao gyros u bul.zorana djindjica na pocetku (kod hypo plaze).... danas overio po prvi put i ne mogu da verujem sta sam propustao sve ove godine. full size somun (duguljasti) sa 20 vrsta priloga (inc grilovani patlidzani i luk, 6-7 povrcki salata & 15-tak raznih sosova) i vrlo vrlo kvalitetnom piletinom, uz ogradu da sam eskivirao giros kao takav i uzeo pilece belo meso u kukuruznom brasnu. 10/10, jedino sto vam treba kompanjon, normalna ljudska osoba ne moz bez posledica da pojede onoliku hranu, ima garant kilo u porciji. imam utisak da vlasnik licno operise na sporetu sto je dodatan plus - e da, i ljudi traze 10m2 lokal u centru pa pomozite, bice vam blize:)

Link to comment
neko je pominjao gyros u bul.zorana djindjica na pocetku (kod hypo plaze).... danas overio po prvi put i ne mogu da verujem sta sam propustao sve ove godine. full size somun (duguljasti) sa 20 vrsta priloga (inc grilovani patlidzani i luk, 6-7 povrcki salata & 15-tak raznih sosova) i vrlo vrlo kvalitetnom piletinom, uz ogradu da sam eskivirao giros kao takav i uzeo pilece belo meso u kukuruznom brasnu. 10/10, jedino sto vam treba kompanjon, normalna ljudska osoba ne moz bez posledica da pojede onoliku hranu, ima garant kilo u porciji. imam utisak da vlasnik licno operise na sporetu sto je dodatan plus - e da, i ljudi traze 10m2 lokal u centru pa pomozite, bice vam blize:)
jeste gazda. Odlicna hrana, vecito neke inovacije i krajnje domacinski shmek.
Link to comment
neko je pominjao gyros u bul.zorana djindjica na pocetku (kod hypo plaze).... danas overio po prvi put i ne mogu da verujem sta sam propustao sve ove godine. full size somun (duguljasti) sa 20 vrsta priloga (inc grilovani patlidzani i luk, 6-7 povrcki salata & 15-tak raznih sosova) i vrlo vrlo kvalitetnom piletinom, uz ogradu da sam eskivirao giros kao takav i uzeo pilece belo meso u kukuruznom brasnu. 10/10, jedino sto vam treba kompanjon, normalna ljudska osoba ne moz bez posledica da pojede onoliku hranu, ima garant kilo u porciji. imam utisak da vlasnik licno operise na sporetu sto je dodatan plus - e da, i ljudi traze 10m2 lokal u centru pa pomozite, bice vam blize:)
lokal je otvoren relativno nedavno, tako da nisi ni imao priliku da jedes ovu hranu ovde. inace, gazda prica kako je imao slicne radnje u spaniji i nemackoj. pilece belo je bolje od girosa, nisi pogresio. sto se tice pripreme mesa i priloga, i ja sam ubedjen da gazda sve radi sam. dobra je stvar sto ti somun ubaci u kesicu, sto je neophodno jer inace prilozi i sosevi kuljaju iz somuna na sve strane. za kolicinu nemam zamerku, ja tu ne bi nista dir'o, cesto mi se desava da posle pojedenog prvog, a sve omamljen fantasticnim ukusom, razmisljam da narucim jos jedan, sreca je sto je uvek neko sa mnom pa me odvrati od te sulude ideje. @ oni koji ne konzumiraju mesoovde je moguce naruciti i samo somun sa prilozima, sto je opet, verujte mi, bolje od vecine fast-foodova u gradu.pozdrav
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...