Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

Sofra se iskvarila, uzeo juce pileci doner tortilja hladna prilozi onako meso malo suvo. Jel zna sta se desava sa onim pica pljeskavicama na Nbg-u nisam davno bio jel su na istom mestu?

Link to comment
Sofra se iskvarila, uzeo juce pileci doner tortilja hladna prilozi onako meso malo suvo. Jel zna sta se desava sa onim pica pljeskavicama na Nbg-u nisam davno bio jel su na istom mestu?
ja mislim da je deda zoran davno rasprodao svoju poslovnu imperiju. onaj objekat kod hotela jugoslavija bese stvarno legendaran mada je ta pica pljeskavica realno - po konceptu, sastojcima i nacinu na koji su oni to pravili - realno bila najvece djubre svih vremena kada je u pitanju fast food. ja sam se tamo nagledao svacega, tuca, pucnjava, pokusaja ubistva na razne nacine, pandurskih racija, a bogme je bilo i pravo ubistvo koje srecom nisam video. pretpostavljam da je propao onog trenutka kada je poceo da preteruje sa krajcovanjem mesa, neko ko je radio kod njega ga je izdao da je mesao mleveno sa kuvanim pa samlevenim pasuljem, navodno se ta smesa ne provaljuje ako se radi u diskretnim kolicinama. ne znam da li je placebo ili ne, tek kada smo culi tu pricu, otisli smo tamo i odmah bili u fazonu da smo bili glupi sto to nismo odmah provalili, po cevap mesu koje nije crveno nego braon, i po ukusu. naravno nikada nas ponovo nije video.
Link to comment
Uf, pica pljeskavica, to mora da je gadno. Već osećam neprijatan ukus kečapa i podrigana.
ma ludilo, tripovali su da je pljeska ustvari podloga (testo) za picu i stavljali sve, kecap, rendani sir, pecurke iz konzerve, origano, cak i nekakvu pavlaku. a glavna fora je bila u velicini, pica je bila velicine celog somuna, onog dugackog, tako da su jeli samo najjaci igraci, ili se delilo.ja sam do kraja ostao veran nekakvoj gurmanskoj tamo.... ovo djubre nisam turao u usta
Link to comment

Tu je ubedljivo najbolja bila dedina pljeskavica. Naravno, ako volite ljuto...Sad je tu nekakav Leskovački Mesko, od samog imena me strah, a i Drvce je blizu.

Edited by dig_chohano
Link to comment

U gavrila principa, preko puta pečenjare "hercegovina", blizu one radnje gde se prodaje tkanina, dugmad i slično, otvorena neka roštiljijada i dugo najavljuju kebab, ali nikako da stigne u ponudu. Elem, odlučim se ja za gurmansku pljeju.Meso sasvim dobro, ali ono što me je motivisalo da se javim ovde je fenomenalna lepinja. Teška 180g, ali neuporedivo tanja od raznih lokijevih koje zbog silnog kvasca izgledaju veštački napumpano. Odličan ukus. Uz priloge, zaista za preroruku.

Link to comment
U gavrila principa, preko puta pečenjare "hercegovina", blizu one radnje gde se prodaje tkanina, dugmad i slično, otvorena neka roštiljijada i dugo najavljuju kebab, ali nikako da stigne u ponudu. Elem, odlučim se ja za gurmansku pljeju.Meso sasvim dobro, ali ono što me je motivisalo da se javim ovde je fenomenalna lepinja. Teška 180g, ali neuporedivo tanja od raznih lokijevih koje zbog silnog kvasca izgledaju veštački napumpano. Odličan ukus. Uz priloge, zaista za preroruku.
dobra im je gurmanska. meso ok, lepinja, kao sto kazes, ekstra.radim 100m odatle, pa cesto svratim. valjda ce konacno i taj pola godine najavljivani kebab da se pojavi.
Link to comment
Jel probao neku u Maksima Gorkog Pek dek ili tako nesto cesto vidim guzvu kad prolazim.
Mek Dek. Sasvim pristojno, da ne kažem dobro - na osnovu prvog utiska. Za koji dan idem da proverim da li me je prvi utisak prevario ili ne.
Link to comment

mesara milan na NBG kod onog klizalista u balonu (da li je to korner jgagarina i nehruove) rula opako, posto sam zamrzeo rostilj u lepinji, ovde ima sedenje, ceps, salate, ne bih se bas usudio da kazem visi nivo ali OK. ako se operaterki na skari skrene paznja na preference musterije (kao na primer da ne spaljuje preterano narudzbinu), rezultati su odlicni, narocito sto mogu da se prave mastovite kombinacije tipa gurmanski ustipci i teleci biftek i tome slicno.. narudzba telefonom se podrazumeva da se ne ceka previse...

Link to comment

Ne znam jel taj Milan ima veze sa imenjakom na Konjarniku, preko puta okretnice tramvaja, tamo je isto skroz ok pecenjara, peku dobar rostilj po narudzbini, po realnim cenama.

Link to comment
Ne znam jel taj Milan ima veze sa imenjakom na Konjarniku, preko puta okretnice tramvaja, tamo je isto skroz ok pecenjara, peku dobar rostilj po narudzbini, po realnim cenama.
jeste, taj je prapostojbina svih milana a ja znam za 4 u gradu. pored ova 2 ima jos jedan kod studenjaka koji je najskuplji btw i jedan negde na kraju jurija gagarina.
Link to comment
  • 1 month later...

Cujem da je zatvoren Nislija :( Nije da bas ronim gorke gastro-suze, al' par puta sam se tamo slatko otrovala u gimnaziji, pa me vezu tanane emocije.Je l' zna neko da li je to for good ili su se prebacili na drugu lokaciju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...