Jump to content
IGNORED

Brza hrana - meso


yolo

Recommended Posts

  • 1 month later...

baš sam danas u kužini doživila jedan od onih a-ha momenata. naime, shvatila sam koliko je temeljita i čvrsta moja predrausda prema mesu kao namirnici kompliciranoj za spremanje. meni vam se pojam meso nalazi debelo iza psihološke granice spize koja se može spremit "na brzinu". iako me primjeri iz prakse uporeno demantiraju, zabluda ostaje netaknuta. recimo, par komada bilog mesa se može okrenit na teflonki za ispod 10 minuti, dakle debelo kraće od kuvanja brokule ili kaula. svejedno, kad spremam povrće, tjesteninu, ribu, juhu, to je običan obrok, čim se u radnju uplete meso već se radi o projektu ručak.

Link to comment
baš sam danas u kužini doživila jedan od onih a-ha momenata. naime, shvatila sam koliko je temeljita i čvrsta moja predrausda prema mesu kao namirnici kompliciranoj za spremanje. meni vam se pojam meso nalazi debelo iza psihološke granice spize koja se može spremit "na brzinu". iako me primjeri iz prakse uporeno demantiraju, zabluda ostaje netaknuta. recimo, par komada bilog mesa se može okrenit na teflonki za ispod 10 minuti, dakle debelo kraće od kuvanja brokule ili kaula. svejedno, kad spremam povrće, tjesteninu, ribu, juhu, to je običan obrok, čim se u radnju uplete meso već se radi o projektu ručak.
Tačnije, 2-3 minuta. Istuci ga dobro da se providi, ostavi da prenoći u maslinovom ulju, sutra baci na teflon, i kad se odloži na tanjur, zvekni mešavinu nekog rastopljenog buđavog sira i slatke/autralne pavlake. 1 vr.
Link to comment

opet ja sa robinom fudom - al stvarno moram da pohvalim današnji ulov za jesti na poslu. teleća čorbica (vrlo dobra)musaka od tikvica (malko neobičnog ukusa + može slanije) kupus salaticalebatulumbe470 dinaratolko potrošim u lokalnoj pekari/sendvičari i varim ciglu ceo dan. ovog puta su kanda promenili i dostavljača pa se ništa nije ni prosulo.našla sam ih totalno slučajno, na www.donesi.com. + tela sam još nešto da saopštim, al sam zaboravila sad.da - brzina. rekli da će biti za 45 minuta, doneli za manje od 30. toplo.

Edited by MaryPoppins
broj: 011-2751-057
Link to comment
opet ja sa robinom fudom - al stvarno moram da pohvalim današnji ulov za jesti na poslu. teleća čorbica (vrlo dobra)musaka od tikvica (malko neobičnog ukusa + može slanije) kupus salaticalebatulumbe
Alo, vid naslov topika -> Brza hrana - meso. Musaka od tikvica... jbt.
Link to comment

znala sam da će dođe neka zadušna baba da mi spočitne đe sam parkirala ovaj post. u musaCi ima mesa, a bilo i u čorbi. nije baš sasvim trolovanje. ima još fore da vidimo oće da ispadne trovanje. e, da shvatila sam šta mi je čudno u ukusu mooskake - malo su preterali sa zejtinom.

Link to comment

Na nagovor ortaka konačno probala punjenu pljesku u Njamburgeru u Krunskoj. Pljeska hebe kevu. Kačkavalj se fino topi i razvlači, a slaninice ima taman koliko treba, što će naravno reći - mnogo. Oždrah se kao prase pre neki dan, a i danas ću. Moram.

Link to comment
opet ja sa robinom fudom - al stvarno moram da pohvalim današnji ulov za jesti na poslu.
sve za potpis, jedino si me malo razocarala sto se nisi odlucila, ko ja, za ribic u kajmaku.apsolutni spektakl. dusu dalo za podizanje umornog holesterola.i palacinke nisu lose. jedino je leba onaj zvackasti, ali ko mi kriv sto me mrzelo da kupim pravi.
Link to comment
Na nagovor ortaka konačno probala punjenu pljesku u Njamburgeru u Krunskoj. Pljeska hebe kevu. Kačkavalj se fino topi i razvlači, a slaninice ima taman koliko treba, što će naravno reći - mnogo. Oždrah se kao prase pre neki dan, a i danas ću. Moram.
U komsiluku su mi ali sa njima imam polovicno iskustvo. Njamburger od 200 kinti je sasvim solidan zalogaj sa sunkom,kackavaljem i pecurkama, ali sam jednom iz radoznalosti i ne znam ni sam cega uzeo punjeni cevap koji je bio prilicno gadan tako da sam pola bacio jer je ona stvrdnuti kajmak/sir bio nejestiv. Ali kada sam vec tu radije se spustim do Mare :wub:
Link to comment
U komsiluku su mi ali sa njima imam polovicno iskustvo. Njamburger od 200 kinti je sasvim solidan zalogaj sa sunkom,kackavaljem i pecurkama, ali sam jednom iz radoznalosti i ne znam ni sam cega uzeo punjeni cevap koji je bio prilicno gadan tako da sam pola bacio jer je ona stvrdnuti kajmak/sir bio nejestiv. Ali kada sam vec tu radije se spustim do Mare :wub:
Dobar je Njamburger, narocito ako je glavni majstor na smeni, onaj mikro Leskovcanin sto ne komunicira sa okolnim svetom ali pravi gurmansku bez greske, jednu od jacih u gradu. S obzirom na fensi lokaciju, tako reci premija, ovako nesto ipak odudara od vracarskog okolisa. Slazem se da je punjeni cevap ispala, ne retko je s oprostenjem isuvise penisoidan. Ko bas voli, tip je da se odmah po skidanju sa rostilja presece uzduz.
Link to comment

Mara je ok ali samo za obicnu , punjene, gurmanske im nikad nisu isle od ruke. Jel probao neku u Maksima Gorkog Pek dek ili tako nesto cesto vidim guzvu kad prolazim. Meni nervira sto na sve vise mesta po gradu imate identicne pljeskavice tj meso valjda im isti covek isporucuje. Nislija nije los za cevap ali ako vam neko donese, bolje da ih ne gledate sta rade nehigijena na visokom nivou. Vajat je pre bio dobar imali su ok gumansku mada ih davno nisam obisao ali u poredjenju sa Duffom su klasa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...