Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

imam losu naviku da su mi istovremeno orvorena 365+ tabova. nije to uvek tako, ali kad nesto radim...ranije sam imao pored tabova sa leve i desne strane strelicu kojom sam mogao da navigiram vidljive tabove u prozoru. toga mi naprasno nema. sta sam zabrljao, kako da vratim i kako najbolje imati kontrolu kad je toliko tabova otvoreno? neki add-on?

Link to comment
  • 6 months later...

Ne brlja mi više slovca Firefox (v 27.0.1). Ništa nisam menjao.

 

EDIT. I, naravno, ponovo sam se prerano obradovao. <_< Nazad na Operu, znači.

Edited by Indy
Link to comment

To se desava i meni, ali cesce kad koristim neke druge Gecko based aplikacije. U Firefoxu retko. Mislim da je to neki problem s vrstom graficke tj. drajverima (ATI/AMD), desavalo mi se i ranije.

Link to comment

izvinjavam se ako je bilo. sta znaci kada se firefox pokrece u safe modu? mislim.. donekle znam, ali i ne znam. ovo pitam zato sto kada ga pokrecem:

 

 

firefox -safe-mode

 

podigne se u nanosekundi. kada ga regularno podizem, treba mu vreme. da li su razlog iskljucivo add-onsi? nemam ih puno, stavise, imam samo jedan. inace, podrazumevani browser mi je chromium. ali me ovo bas zanima.

Link to comment

u pravu si! sada sam podigao normalno firefox i iskljucio sve addonse [zaboravio sam da on ima svoje, koji se podrazumevaju kada instaliras firefox] isto se podize kao i u safe modu.

 

hvala!

 

edit:

time firefox -safe-mode
user    0m2.880s
time firefox
user    0m3.340s

mada je opet malo brzi kada ga podignem u safe modu, ali to je to.

 

 

edit2:

 

chromium sa addonsima:

time chromium-browser
user    0m2.304s

Edited by bob mould hair style
Link to comment
  • 4 weeks later...

To se desava i meni, ali cesce kad koristim neke druge Gecko based aplikacije. U Firefoxu retko. Mislim da je to neki problem s vrstom graficke tj. drajverima (ATI/AMD), desavalo mi se i ranije.

 

Iskljuciti hardware acceleration. Tools->Options->Advanced. Rendering teksta ce biti malo ruzniji, ali makar uvek citljiv. Primetio sam sad i kod mene, jer sam napravio novi profil koji je onda po defaultu opet ukljucio tu opciju.

Link to comment

Meni to ne pomaže. (Kao ni ostala rešenja kojih ima po netu).

 

Zanimljivo je nešto s tim u vezi - koristim i Tor Browser (npr. za čitanje NYTimes, pošto onda ne mogu da mi blokiraju pristup posle x pročitanih članaka). Tor je naravno isto Firefox: ali, tu nikad ne dolazi do brljanja slova! :huh:

 

Ovo je recimo istovremeno skrinshotovano, FF vs Tor.

 

image.pngtor.png

Link to comment

Meni se desava potpuno random, tako da neki tekst ponekad vidim ok, nekad ne. Ali upadljivo je pocelo da se desava kad sam poceo da koristim novi profil i onda se setih da je verovatno do te opcije. To inace uvek ugasim kad instaliram Firefox, mada iz drugih razloga (text select pomalo secka itsl.).

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kad sam otvorio komp dobio sam drugačiju lisicu. Sad su prozorčići zaobljeni. E sad, ne znam da li je to nešto novo ili sam pokupio nešto zlonamerno.

Edited by bergasa19
Link to comment

Ne dopada mi se to zaobljavanje. Ko da je '98 i otkrili smo skinove za winamp. A i troši više piksela.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...