Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Prženice

Featured Replies

Bicu brza...PRzeniceplaNina aliSLAninaDIgitronE a sad, nije da imam nesto protiv "beogradskog" naglaska ali ja se ziva najezim kad cujem npr. 20 diNAra i bili smo na KopaoNIIIku!
potpishem se na izgovor. a glede beogradskog i ostalih:e ocu dobre zene & ljudi da vam se zahvalim za ovaj topik ako nekad bude kviz (za veliku kintu) na temu "pogodite kako bi vasha zena akcentovala" (i obrnuto), koaliciJoni i ja se prvi prijavljujemo. ja sam tradicionalstkinja iz dubine shumadije, sushtinski otrovana ravnopravnom primenom obe varijante srpskohrvatskog jezika, a gospodin je beogradzanin iz beograda al pobedili bi 1/1 :lolol:

Edited by thermal bug

  • Replies 154
  • Views 28.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za diNAAAAAra, to je (makar meni, teoretski) genitiv množine, dok je DInara genitiv jednine.
Jedan dinar, 2 DInara - 5 diNAra? :)***Moderatorov edit, GREšKOM. Htedoh samo replicirati. Sori. Sori. Sori. Stvarno mi treba zabraniti da se bavim ovim***
Pa jes, u pravu si. :thumbsup: Paukal bi trebalo da je sinkretičan genitivu jednine.
***Kraj edita greškom***

Edited by crveni autobus

  • Author

[Postovi o tome ko će sve dobiti warn zbog nesaosećanja sa moderatorskim mukama su prebačeni na Nuts and bolts. -_- ]ybt kad i ovo moram da editujem :fur:

Edited by crveni autobus

dogadja se :blush:
i u boljim kucama.redbus, sve je ok :) poz

e da, mrzim to diNAAAAAra <_< 2 DInara, 5 DInara, 57987347 DInara...

  • Author
e da, mrzim to diNAAAAAra <_< 2 DInara, 5 DInara, 57987347 DInara...
I ostade srpski bey padeža (za tri generacije) :P .
  • Author
e da, mrzim to diNAAAAAra <_< 2 DInara, 5 DInara, 57987347 DInara...
I ostade srpski bez padeža (za tri generacije) :P .
I ostade srpski bez padeža (za tri generacije) :P .
I ostade srpski bez padeža (za tri generacije) :P .
Uf, moram kući, vidim duplo :blink:

eh, izlečiš ga od edita a on se navuče na reply <_<

  • Author

Dok se ne navucem na warn, perje na broju.

e da, mrzim to diNAAAAAra <_< 2 DInara, 5 DInara, 57987347 DInara...
Isto.
  • 2 weeks later...

Mislim da je krajnje vreme da neko napravi cover verziju megahita "Dva DiNAra Druze" :rolleyes: , koja bi se sada zvala "2 DInara, Gospodine"...Inace, vidim da se ovde debatuje o PRzenicama, pojmu od brendovske vaznosti. Elem, a propolis toga, dozvolite mi primedbu na prethodno jedno zapazanje: paralela peCEnica i prZEnica, ne stoji! Jer, peCEnica je izvedena od one slatke imenice peCEnje (prasece, jagnjece...), a ne od reci pEcenje* (kao procesa termicke obrade), pa tako, posto przenica nema gurmanski pandan u prZEnju (osim ako neko tako ne zove przenu sniclu :blink: ), ocigledno je nastala od reci PRzenje (opet - proces termicke obrade na ulju, obicno suncokretovom). *Kobna zamena ovih akcenata ovekovecena je u cuvenom vicu o Ciganki (ops! Romkinji :) ) koja je dosla kod doktora, sa peCEnjem...

^ Da se nisam toliko trudio da pažljivo pročitam celu temu (u želji da ne ponavljam nečije), postovao bih ovo pre tebe angry.png

Edited by henrik larsson

E, pa da i ja tebe preduhitrim jednom! Ali jos uvek vodis sa barem 2:1*, heheh... wink.gif *prvo o vangogu, pa o B92, pa... nisam bas hvatala beleske...

  • Author
paralela peCEnica i prZEnica, ne stoji! Jer, peCEnica je izvedena od one slatke imenice peCEnje (prasece, jagnjece...), a ne od reci pEcenje* (kao procesa termicke obrade), pa tako, posto przenica nema gurmanski pandan u prZEnju (osim ako neko tako ne zove przenu sniclu :blink: ), ocigledno je nastala od reci PRzenje (opet - proces termicke obrade na ulju, obicno suncokretovom).
Hmm. Meni se nekako čini da i peČEnica i pržEnica imaju osnovu u participu, tj. prema srpskoj gramatici trpnom glagolskom pridevu pečen i pržen, jer je peČEnica nešto što je ispečeno, a pržEnica nešto što je isprženo. Ajmo aklamacijom ko se slaže a ko se ne.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.