Jump to content
IGNORED

Prženice


bus

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    44

  • le petit nicolas

    11

  • Indy

    7

  • gospa buba

    6

PRzenice, mada mi je familija tradicionalno felericna s naglaskomprvi put sam s 18 cula da se kaze tvRdica (kao nesto tvrdo) a ne tvrdIcai bUldozer a ne buldOzerps. jel to tacno?

Link to comment
prvi put sam s 18 cula da se kaze tvRdica (kao nesto tvrdo) a ne tvrdIcai bUldozer a ne buldOzerps. jel to tacno?
Ja kažem TVRdica i BULdožer. Mislim da su to standardne forme.
Link to comment

u banatu (ZR i okolina): PRzenice = Kvasenice, Bundas Kenyir (ako se tako pise)...rec przenice tesko da se moze cuti, bar koliko sam ja upoznat...a ovaj drugi, verujem da je poreklo od neke magyar reci (nisam tolko pametan da znam i koje) posto imam u familiji madjarske krvi, baba i deda su ih uvek tako zvali - bundaskenjer

Link to comment
buldOžer
Holy motheroon. Ja celog živoa ubeđen da izgovaram standardni buldožer. Čak i na engleskom je naglašen prvi slog (a drugi tek ima tercijarni naglasak).
Link to comment
Evo, mislim da je ovako lakše. Snimio se kako izgovaram obe zemlje i na srpskom i na engleskom. DivShare File - Irak.mp3
:thumbup: svaka čast, to je temeljitost. je, isti ja naglasak i tu (barem u 1. i 3. riječi :D ) ako uspijem nać postat ću primjer ovog televizijskog iraka Edited by Nicol
Link to comment
I trebalo bi buldozer, a ne buldožer.(valjda zvuči kao nešto gadno, buldožder :lol: )
Према Драгославу Андрићу, ово је баш погођено... то је машина која ждере земљу. Иначе, на чувеном омоту првог албума Булдожера, наравно да је бар на једном месту писало "...ждер" :rolleyes: .
Link to comment
Znate šta je najcrnje? Ja i posle cele ove epopeje s PRženicama u glavi čujem "prŽEnice" svaki put kad ugledam naziv ovog topića.
A ja svaki put pomislim na ovako izgovorenu rec kada mi se prijedu PRzenice :cry: I onda mi se izgubi apetit... :mellow:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...