Jump to content
IGNORED

Prženice


bus

Recommended Posts

PLAnina (Stara, Suva, itd), a u ostalim slucajevima plaNIna (idem na planinu, npr).
Да ти ниси ишао у Прву гимназију? Нешто си ми сумњив. wink.gif Исто и ја наглашавам, имам разлог. :lol:убр, Бусе, и ја наглашавам диГИтрон. Мислим да си ти прва особа код које сам се потрефила и за прЖЕнице и за диГИтрон (а да није члан уже породице, наравно). :) Edited by Zeka Peka
Link to comment
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    44

  • le petit nicolas

    11

  • Indy

    7

  • gospa buba

    6

убр, Бусе, и ја наглашавам диГИтрон. Мислим да си ти прва особа код које сам се потрефила и за прЖЕнице и за диГИтрон (а да није члан уже породице, наравно). :)
Joj, sad kad se ispostavi da sam ja tvoja baba, a ti moja ujna, što bi značilo da smo sami sebi majke... Ili tako nešto. :lol: ...Nisam jeo pržEnice nekoliko meseci. Možda ih danas smandrljam (imam neki bezjajni sistem s tofuom). DiGItron sam koristio juče.
Link to comment
Да ти ниси ишао у Прву гимназију? Нешто си ми сумњив. wink.gif
Jok :lol: što? Neka profesorka ustvrdila emirijskim putem? (Taman sam to hteo da krstim "Bolekov zakon" angry.png)
To su, biće, instalirali za celi forum kad postavljaš pollove. Kao neki trejdmark, I guess. :unsure:
Jesu :lol:
Link to comment
To su, biće, instalirali za celi forum kad postavljaš pollove. Kao neki trejdmark, I guess. :unsure:
Ма, да, сви живи (спорташи :rolleyes:) poll пишу као pool и читају "пул", па су на крају све спојили. Барем сам ја тако некако сконтала.
Joj, sad kad se ispostavi da sam ja tvoja baba, a ti moja ujna, što bi značilo da smo sami sebi majke... Ili tako nešto. :lol:
:lol: Дооо-бар! :lol:
Jok :lol: što? Neka profesorka ustvrdila emirijskim putem? (Taman sam to hteo da krstim "Bolekov zakon" angry.png)
Ма, јок, него нас водала по планинама Србије, а највише на Стару и Суву. Зато си ме заинтересовао. :D Ја сам од ње покупила да Стару и Суву ПЛАнину наглашавам другачије од осталих плаНИна. :)
Link to comment
Planina is a tricky one... u geografskim imenima mi je uvek PLAnina (Stara, Suva, itd), a u ostalim slucajevima plaNIna (idem na planinu, npr).
Gle stvarno.Mada ne znam da li su Alpi PLAnine ili plaNIne u Evropi. Zakleo bih se da bih rekao ili samo prvo ili oba, ali bih verovatno išao na plaNIne. Misterija.
Link to comment
Za pravila akcentuacije: Stvar je da ih u srpskom nema u smislu da bi neko ko ga uči u učionici mogao da zna kako da izgovori svaku pojedinačnu reč bez da mora da uči napamet koja reč nosi koji akcenat.
o, ne! zar i ti, sine mode!poz
Link to comment
Ма, јок, него нас водала по планинама Србије, а највише на Стару и Суву. Зато си ме заинтересовао. :D Ја сам од ње покупила да Стару и Суву ПЛАнину наглашавам другачије од осталих плаНИна. :)
jel ima neko ovde da nije isao u prvu :huh: nego, koja to profesorka :)@ redbus: ni ja ne znam sta fali konstrukciji "bez da". jel nepravilna? kolokvijakno se koristi kolko znam, mada ja licno vise koristim " a da ne". moglo bi pojasnjenje od nekih koji znaju sa sigurnoscu da je "bez da" nepravilno.takodje, vidim da mnogi koriste izraz "glede toga" za "s' tim u vezi" recimo. e meni to zvuci skroz nepravilno, mada verovatno nije ako se tako masovno koristi...no, u moje vreme ( do pre 8 godina) se nesto ne secam da se tako masovno koristio, bar ne u bgdu.jel to neki "novo srpski" ? Edited by sta dalje
Link to comment

ne može :Pinače što se tiče akcenata:ja kažem:PLAnina, SLAninamrrrrrrrrrrrzim kad čujem:teLEvizijaaLEksandarpitanja:ja kažem sutRAdan, al sam čula da ima ljudi koji kažu SUTradan i mnogo mi glupavo zvuči :blink: ista stvar za tumačiti, ja kažem tuMAčiti, užasno mi glupo zvuči TUmačitida, i masovno sam bila zezana što govorim jedanaEstica, četrnaEstica, itd

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...