Jump to content
IGNORED

Prženice


bus

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    44

  • le petit nicolas

    11

  • Indy

    7

  • gospa buba

    6

Inače, i ja oduvek govorim pržEnice. Bio sam šokiran (i jako mator... 25 i kusur) kad sam shvatio da SVI koje znam van moje porodice kažu PRženice.
Мој случај, такође. :D И нисам променила наглашавање. Држим се ПрЖЕЕЕЕница. :) Него, још једна дилема: ДИгитрон или диГИтрон?
Link to comment

:D klub prZEEEEnicara se uveceva@Zeka - ja kazem DIgitron, lakse mi predje preko jezika, ali za te strane reci valjda vaze spesl rulz, pa ne bih znala sta je ispravno.Nego, ja ponovo sa svojom krizom identiteta (sva imena su zamenjena)Recimo da se zovem Milica Maksimovic - ako je prezime izvedeno od MAksim onda je logicno da se kaze MAksimovic. Medjutim, cesce je u upotrebi MakSImovic. E sad, moje prezime je slicno po gradji a i po zvucnosti, i u prapostojbini (Hercegovini) je politicki korektno da kazu MAksimovic (npr.) sto nije slucaj u begedeu. Da li se ovde vadim na dijalekte ili...?

Link to comment
A ako je hleb koji se ispeče na ringli ili u tosteru, onda to naglašavam na R, dakle PRženice.
U mom selu se 'leb ispecen na ringli ili u tosteru kaze tost ili, kako ja volim da ga nazovem topli 'lebSto se PRzenica tice, 'vako ga naglasavam... A sve vas sto vezejute przenicu za pecenicu sto se naglasavanja tice, kako onda naglasavate nogavica??NOgavicanoGAvicanogaVICA
Link to comment

kad vec rasirismo temu mozda ne bi bilo za zgorega podsetiti se pravila. ja zaboravio. cini mi se da se nesto kroz maglu secam da je pravilo akcenat na prvom slogu osim... sad ako bi neko od jezicara dopunio/ispravio... da se i mi laici malo naoruzamo...

Link to comment
U opštoj pomami za prženicama :homer: izgleda nam je promaklo da ima 2-je među nama koji kažu "pržeNIce". :lol:
PRzenice se prave s jajima a przeNIce s jajcima. tu je razlika.zder.
Link to comment

Kod mene (Srem) takođe zavijače, mnogo češće nego prženice. Inače sam glasao za broj 1. kao PRženje, mada ne isključujem mogućnost da neki kažu i prŽEnje. :lol:

Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...