Jump to content
IGNORED

Zastava - sadašnjost i budućnost


Scrawtey'z

Recommended Posts

za slicne vece novce a ista klasa (MPV), moze da se pazari mnogo toga. Mercedes A klasa, BMW mini, Peugeot 1007, Opel Meriva...zestoka ce mu biti konkurencija

Link to comment
za slicne vece novce a ista klasa (MPV), moze da se pazari mnogo toga. Mercedes A klasa, BMW mini, Peugeot 1007, Opel Meriva...zestoka ce mu biti konkurencija
Simo, nova mecka A nema nista slicno - a bice konkurencija kao i uvek premium klasi, mini countryman je skuplji za 6 hiljada, opel meriva je previse porodican auto u odnosu na ovog fiata, ovaj 1007 i ne znam sta je. nije bas neka konkurencija, to je neka medjuklasa.
Link to comment
fiat500l.jpg580fiat500l01.jpg
Bas lep auto. 5 vrata a Fica.Motor od 900 kubika? Da to nisam primetio mislio bih da je auto veci, kao Chevrolet Zafira.Za motor 1.4 cena od 14,000 EUR je cak i niza nego ocekivana za takav auto. Izgleda veci od VW Polo ili Yaris (Yaris je 14,500 EUR kod mene, on the road). Ako mi je utisak o gabaritima tacan, onda bi cena od 18,000 EUR bila primerenija za ovaj FIAT.
Link to comment

900 kubika u autu koji je dugačak 414 cm? Tolika vozila su obično teška 1100-1300 kg, sa 'normalnim' motorima. Kad se doda težina 5 putnika, 50 kg u prtljažnik + 50 kg na krov (standardno maksimalno opterećenje) lako se prebaci 1500 kg. Kako će dvocilindraš od 900 kubika izaći na kraj sa tolikom masom, pa još uz uključen klima uređaj, meni nije najjasnije... Chevrolet Spark ima dvocilindraš od 800 kubika, ali to je minijaturni gradski auto, a ovo ipak gađa neki viši segment...

Link to comment
panda ima 1200cm3, ne znam kako su to zamislili
Mozda je druga stvar u pitanju. Ako nije greska (taj 2-cilindar od 900cc za taj FIAT) moguce da je stvar oko dazbina za registraciju. Kod mene je taksa na kola zavisna od kubikaze, mala kola (Daihatsu, na primer) 70 EUR godisnje, Toyota Yaris (1.3L) 240 EUR godisnje, LandCruiser (4.6L) 800 EUR godisnje. Mala kola imaju i drugaciju (zutu) registarsku tablicu.Moguce da su to hteli: da stave opciju od 900cc za one koji bi iz nostalgije kupili taj auto, penzosi, koji ga nikad nece opteretiti da se usere. A inace ga ne bi kupili ako je skupo posle.Mozda su se potencijalni kupci, u mladosti a sada penzosi, i upoznali i smuvali oko FIAT Topolino. Starci (preko 70 godina) imaju nalepnicu koja kaze da auto vozi starac i da ga se tolerise i pomogne mu ako treba.Pa da i oni imaju opciju za generalno topolino outlook bez kubikaze i snage koja im ne treba. I jos jeftin za registrovanje.
Link to comment
ovo je mesavina minija i fabie, sa nekim polugolf dupetom
Pečat i potpis.Sa ovakvom cenom, međutim, ima da se prodaje k'o Fiat Multipla, koga niko sem taksista vlajda ni ne razmatra.Generalno, i autoindustrija je u solidnom kurcu. Sve se svodi na prodavanje što jeftinijih automobila, uz naknadno dranje od servisa na svakih 5k kilometara (iako u zvaničnim specifikacijama stoji da to i to izdržava i preko 20k kilometara) pod pretnjom skidanja garancije. I onda većina ljudi ipak radi te servise, i otimaju im pare na taj način. Novi poslovni model. Ne važi za najetabliranije proizvođače, ali oni kojima dobro ide upravo tako rade.Bar da im ta garancija znači nešto. Komšija uzeo novog novcatog Ševroleta prošle godine, posle 9 meseci mu otišlo kvačilo ( još uvek sam fasciniran samim kvarom :unsure: ). Odnese u servis, ne priznaju mu garanciju - pazi sad - pod obrazloženjem da ga je previše stiskao :huh::Hail::lol: Smešno. A bitno je da ima tušta i tma garancije u prospektu.Mislim da će Zastava u takvim vremenima imati da ponudi know-how od priličnog značaja za kompanije koje su do sada težile da proizvode kvalitetne, a ne raspadajuće automobile. Ionako se Fiati, makar ovde, prodaju na najlopovskiji mogući način - imaš ultrajeftinu verziju koja se reklamira na sva zvona, a koja nema apsolutno ništa, pa za normalan auto moraš da doplaćuješ.A ako bude išao sa tako malim motorima na tolike gabarite... :isuse:
Link to comment
  • 3 weeks later...

Od prve najave povratka FIATa u Kragujevac zapadao mi je za oko nedostatak entuzijazma sa italijanske strane, koliko god da su politicari u Srbiji o tome trubili.Ima i razlog: FIAT kakav znamo mozda nece ni postojati za 5 godina. Tri su evropska proizvodjaca u teskoj frci: FIAT, Peugeot i Opel-Vauxhall.Za masovna kola, VW drzi primat i ima prakticno tapiju koja moze ostale (ova 3) da otera uza zid.VW kola su iznad proseka a obim proizvodnje i prodaje im daje mogucnost da diktiraju sta hoce.Ova 3 koja sam naveo ce ili da se ujedine ili da nestanu ili da smanje proizvodnju (tu je pitanje sta sa Kragujevcem).

Link to comment
Ionako se Fiati, makar ovde, prodaju na najlopovskiji mogući način - imaš ultrajeftinu verziju koja se reklamira na sva zvona, a koja nema apsolutno ništa, pa za normalan auto moraš da doplaćuješ.A ako bude išao sa tako malim motorima na tolike gabarite... :isuse:
Ako neko voli da uvaljuje klot vozila sa kurblama i preslabim motorima, onda je to VW. Folcika je to, ej.
Link to comment

kakvi mrzitelji fiata na sve strane..ovo je strasno.

Bar da im ta garancija znači nešto. Komšija uzeo novog novcatog Ševroleta prošle godine, posle 9 meseci mu otišlo kvačilo
vec je neko pominjao taj famozni servis...uvale ti auto za dz, nema pola opreme...a onda te deru na servisu..znam ih par koji su se zaletili tako i onda odustali od servisa.i garancije jel da.auto ko auto, prosjek..mene cudi da auto 2010 godiste kao taj Chevrolet koji je moj poznanik nema ABS.a inace po tim salonima radi najgori sljam, kad ih vidim imam osjecaj da su pola tih gluposti oko garancije sami napakovali ili ubijedili centralu kako treba da se radi :Dst se tice ovog viska u autoindustriji..pa Markjone je prvi rekao da je broj radnika u autoindustriji u Njemackoj precijenjen i da je uz novu tehnologiju maltene isti .te da je to politicko pitanje.. Edited by beeva
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...