Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

<br>jes da su meci malo pali u sedmom i osmom trejdu, ali i dalje ne mogu da docekam da okrenem sledecu stranu. a i posebno mesto zauzimaju jer su mi dosta pomogli da neke zabludele ovce prevucem na stranu citanja krimica.
sad ja kao inace veliki fan moram da kazem da se meni zapravo od tada nikada nisu bas skroz oporavili... :( malo je poceo na silu da biva konfuzan i da razvlaci.ja vise iskreno ne znam ko za koga radi.a sad su jebote ljudi poceli i iz mrtvih da se vracaju (sad kudravom na ovu frazu stize automatic email notification. vracanje iz mrtvih? kakvo vracanje iz mrtvih? gde?).al moracu po n-ti put sve da iscitam od pocetka pa mozda bolje povatam.
a invizibls, to sam provalila, svi vi koji otkidate na sendmena, ne volite invizibls. u cemu je fora?
pa (i) ja mislim da se radi o toj nekoj tzv. potrebi za smislom :P gaiman koliko god bio komplikovan i slojevit se trudi da stvari makar u principu imaju smisla.ovaj narkoman se lozi na otvorenost besmisla (ili obrnuto), sto moze nekada biti pause-giving genijalno u kratkoj lirskoj formi, ali smara na duze.pitam se sta li tek pise u tom vodicu...al aj mozda opet probam nekada, kad stigne na red...za sada ga i dalje ispipavam u kratkoj formi, kupio i sebastian o, mada sam cuo da je los. Edited by kurdi
Link to comment
a sad cu polako da spremam kurdiju obecan traktat o elisu :P
unapred se radujem.za njega inace ne mislim da je narkoman, nego da je zanatlija manirista (cisto da ti dam slagvort...)
Link to comment

dobro je da si odmah uzeo oba, jer tek u drugom se vidi da je sve jedna velika prica, a ne samo te pricice o pojedinacnim slucajevima.meni stigla druga knjiga the walking dead.

Link to comment
Procitao "Pride of Baghdad"Isti problem kao i sa vecinom Vertigo izdanja. Jako zanimljiva tema i ideja ali u realizaciji i prici malo zaskripi(100 bullets,Fables)
Aj` sad polako - sta fali lavicima??? To je mala prica, bez pretenzija ka ne znam cemu, ali bas onako... lepa.
sad ja kao inace veliki fan moram da kazem da se meni zapravo od tada nikada nisu bas skroz oporavili... :( malo je poceo na silu da biva konfuzan i da razvlaci.ja vise iskreno ne znam ko za koga radi.
Zbog ovoga sam ja batalio. Sad mi se samo skupljaju i cekaju da predju dvadeset komada, pa da iscitam sve zajedno. Samo moracu skroz od pocetka - nemam blage veze sta bre `oce ti likovi i oko cega se jure...
sad kudravom na ovu frazu stize automatic email notification. vracanje iz mrtvih? kakvo vracanje iz mrtvih? gde?
:lol: :lol: :lol::Hail::lol: :lol: :lol:
meni stigla druga knjiga the walking dead.
Now we`re talkin`. Pricaj... :) Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment

100 bullets je i meni skroz postao konfuzan. srecom pa ih ime opterecuje da ga zavrse na 100tom broju dok Fables izgleda da nema ni nameru da se zavrsi.A sto se lavica tice kada sam cuo temu bas sam se prijatno iznenadio i ocekivao nesto jako dobro sto nisam dobio kada sam procitao. Samo mala nepretenciozna prica. Moze biti da je do mene tj. da me su me Lucifer i Sandmen razmazili :(

Link to comment
unapred se radujem.za njega inace ne mislim da je narkoman, nego da je zanatlija manirista (cisto da ti dam slagvort...)
traktat o elisu, zanatliji maniristi. ko hoce suvoparne detalje, lako se nalaze. ovo je licno da licnije ne moze biti.ako me uhvati skribomanija, molim borca za elitu protiv beskicmenjaka da zaustavi.u skladu sa trenutnom situacijom:spider_jerusalem_-_voting.jpgko sto rekoh pre par strana, pokusaj pomirenja ljubavi prema superherojima i intelektualcima me ganjao da citam sve cega se dokopam. i tako, u alanmurovskom okruzenju i situaciji, dobijem jedan izandjali primerak blasta i fotokopije stripa koji ce kasnije biti objavljen ovako:200px-LazarusChurchyard.jpgopisivali su ga kao sajberpank meets depresiju, a on je samo tuzni i rezignirani 400+godisnji ex-terorista kome se smucila besmrtnost. kasnije cu otkriti da je church -- uostalom, kao i vecina elisovih likova -- jedan od alter-eg(ov)a, i zato ga kurdi smatra maniristom i zanatlijom, a ja nemam nista protiv :D d-israeli_lazaruschurchyard.jpgtek (vec?) je 1990. a elis krece sa dikovstinom koju ce neki cenjeniji tek deset godina kasnije razradjivati. naravno, moglo mu se jer je i blast i vreme dozvoljavalo svu mogucu slobodu i ideje i realizacije, ali nazalost, mnogo puta dokazano i tad i sad, bez ikakvog komercijalnog efekta.onda dugo nisam uspevala da ga nadjem, sve dok, opet u sumanutim okolnostima, ne naleteh na jenny sparks, elektrifikovanu modesty blaise, koja se rodila u 250px-Wildstorm_stormwathc_force_of.jpg a onda zasluzila i sopstveni serijal 1-1.jpgi tako stigoh do tabua koji oni koji se se nazivaju teoreticarima stripa posprdno smatraju "superherojima za intelektualce". ukratko, ekipa "ultimatesa" pre marvelovih, sredjuje dzejmsbondovske i starwarovske situacije ali ne samo zahvaljujuci svojim nadnaravnim sposobnostima. ellis postaje sve bolji u produbljivanju likova, otkrivaju se zaceci maniristickog cinicno-crnohumornog pogleda na pricu, nihilizam koji ce kasnije razviti kod legende sa pocetka posta nije prazno-anarhisticki, vec svestan i prisutan kao jedino moguce stanje u odredjenim okolnostima. nemam nikakvo opravdanje za punosrcnu identifikaciju sa jsparks.jpg, sem da kazem, ko ne bi.nastavlja se...
Link to comment
meet the jerusalemspocinje ovako:transmet1grab.jpgzanatstvo+manirizam na delu. spajder je elis, a i svako ko smatra da je gonzoizam jedino pravo novinarstvo, jedini nacin da se i onima koji flipuju kanale otvore oci, jedini naslednik hantera tompsona, norman majler u blejd raner svetu.transmetropolitan03.jpgspajder je stoka, skrupuli ne postoje, emocije se gaze, a iza svega se krije rezigniranost, tako murovska a opet tako surova. kao sto je u stormwatchu

pobio sve junake

da bi zapoceo the authority, tako u transmetropolitenu ne preza od zgadjivanja citaoca spajderovim postupcima i razmisljanjima, ovde nema pozitivaca i negativaca, svi smo sljam, samo je neko svestan toga a neko nije. bes koji provejava kroz svaku recenicu stripa je elisov bes zbog sveta u kojem zivi, nasilje koje ga naoko ne dodiruje nije prst u oko establismentu niti propovedi americkog andergraund stripa, vec ono prljavo i iskonsko koje svako drzi u sebi i ne dozvoljava mu da se iscili zbog ogranicenja pc licemerja koje je pojelo samo sebe. "deponija naucnofantasticnih ideja" (kradem citat, ali mi autor nece zameriti) je spajderov svet, toliko slican danasnjem, da to boli vise nego cigareta u oko koju celavac zabija kome stigne.if you loved me, you'd all kill yourselves today.nastavak sledi...

Link to comment

OK, mislio sam da sacekam lubu, ali je ona misteriozno nestala posle "nastavak sledi". Ne smemo dozvoliti da ovaj humani topic odumre, pa nastavljamo sa predstavljenjem stripova koje vredi procitati:00dmz1coverdw9.jpgDMZ (demilitarizovana zona) je strip cija radjna se odigrava u Njujorku posle Americkog gradjanskog rata negde u bliskoj buducnosti.USA su podeljene na dve strane koje se medjusobno nemilosrdno istrebljuju i nema pozitivaca u celoj prici. Obe strane su pokusale da osvoje Njujork, ali nakon dosta pustosenja je ispalo da je najzgodnije svima da tu zonu drze kao karantin u koji niko ne sme da udje. Ljudi koji su ostali unutra, pokusavaju da prezive na razne nacine i od raznih subkultura stvara se autenticna kultura. Zavere na najvisim pozicijama, strah kod svih pojedinaca, obracanje paznje na price malih ljudi, prezivljavanje najjacih i trud da se ostane covek u necovecno vreme su najcesci pokretaci glavnih junaka. Pricu posmatramo kroz novinara koji je dosao u DMZ kao autsajder, pa postao deo price o kojoj je izvestavao.Vredi procitati...P. S. Nema zombija :)

Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment
OK, mislio sam da sacekam lubu, ali je ona misteriozno nestala posle "nastavak sledi". Ne smemo dozvoliti da ovaj humani topic odumre, pa nastavljamo sa predstavljenjem stripova koje vredi procitati:
ih sad, bas mi zao ako sam kocila, samo vi sibajte.mala pauza, jer mi stigao zakasneli novogodisnji poklon, pa se drogiram.51pkIORE9L_SS500_.jpgkurdi, moras ovo da probas. taman za tebe, veruj mi.
Link to comment
P. S. Nema zombija :)
To nije književnost. <_< @Luba, što ne dade onaj screen kad Spider objašnjava kako se sporazumeo sa predstavnikom Prve Srpske Crkve Nikole Tesle... ("So I hit him. What would you do?") Mene ta jedna strana kupila bez da sam išta znao o serijalu :)
Link to comment
ih sad, bas mi zao ako sam kocila, samo vi sibajte.
Ma kakvo kocenje, samo pici. Nego ja nisam hteo da se uguravam izmedju postova koji se medjusobno nastavljaju. Lep prikaz, nemoj sada zapostaviti zbog novogodisnjih poklona.
To nije književnost. <_<
Sta da se radi, mora covek nekad i da se oda carima nezombijevskog tresa :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...