Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

zna neko, imal se negde skinuti 47. broj walking dead?
ne znam za skidanje, ali 8. trade je najavljen za 16. april, tako da bi valjda i 48. sveska trebalo da je izasla???
Link to comment

Dobih "Sambrove" Bernara Islera otoič za rođendan. Izuzetno ozbiljan strip belgijskog tima Yslaire/Balac, izlazio je u albumima od 1986 pa do, ako se ne varam, 2001. Radnja smeštena u Francuskoj u periodu nacionalnih revolucija 1848-1849. Kod nas izašao u izdanju "Belog puta" krajem 2007. Vredi svaki dinar koji nisam platio. :D Sambre_01.jpg

Link to comment

forumska dobra gorska vila ostavila mi je linak.saljem na pm, kudro.i kome god jos treba, naravno.

Edited by ToniAdams
Link to comment
1932664122.01._SCLZZZZZZZ_.jpg:wub::heart: hvala ti :wubo:
heh. procitala sam te. (a vidim i da ti se dzesika svidja, ha.)a ko ti se najvise svidja? mislim, sem skota, naravno.meni stigli sedmi runaways, nekako sam zaboravila da ih narucim.fenomenalni su, a tek gerti wubtt5.gifnece vise da ih pise brajan k von, nego dzos veldon. ajd da vidimo Edited by luba
Link to comment
heh. procitala sam te. (a vidim i da ti se dzesika svidja, ha.)a ko ti se najvise svidja? mislim, sem skota, naravno.
jesi.a nisam shvatio pitanje... od stripova ili od likova u scottu, osim scotta (heroj, mada ja sam ipak malo pametniji :D)?
meni stigli sedmi runaways, nekako sam zaboravila da ih narucim.fenomenalni su, a tek gerti wubtt5.gifnece vise da ih pise brajan k von, nego dzos veldon. ajd da vidimo
gledao sma i to malo... al nema normalno izdanje... nego ili ona dzepna (valjda 8 komada) ili veliki hardcoveri (3 komada valjda) pa na kraju ne uzeh nista.uzeo sada i prvi gthma central (brubaker-rucka), al ima da ceka malo.alias sam narucio sve, mada jos nisam prvu zavrsio.nego...
ima jos, dalji izvestaj(i) cim stignem...
na starnu sve ove moderne i lepe stripove, najveci ultimatni nostalgicni mega :wub: ide raznim hrvatskim izdavacima.na prvom mesto ubedljivo :heart: za maticu hrvatsku i novopokrenutu biblioteku kvadrat u kojoj je prva knjiga ni manje ni vise (a ne bi ni moglo vise, jel) nego zbirka kratkih prica radovana devlica (ono dodato domagoj :puke: cemo zanemariti).retko se desi da tako slucajno naletis na nesto sto se nisi ni usudio da sanjas da postoji.vecina toga je naravno relativno naivno, ali jako sarmanmtno; ne moze se porediti sa machu picchu i ne znam koliko bi sve bilo dobro nekome ko nije onomad citao i jurio po casopisima, ali ko jeste...10 pricica od ranih novokvadratnih koje podsecaju na rane bilalove kratice i cak mnogo kasnijeg moebiusa, do par klasika iz sredine osamdesetih do jedine dve epizode toliko obecavajucek ali nikada ostvarenog prattovskog hermanna gottesberga do par manje bitnih ratom inspirisanih koje ranije nisam video.i sve to u tvrdom povezu za destek evra, umesto da jurite stare patkove (koje svejedno treba da jurite), plavi vjesnik itd.sad se samo pitam sta ce dalje... kad bi skupili nazalost nezavrseni machu picchu, a jos kad bi presli i na neke stare kordeje, milana trenca, magdu dulcic i helenu klakocar... :heart:nema dobre slike pa evo nekih kvadratlija...kvadrat1.jpga onda... izdavacka kuca fibra pici svasta (ukljucujuci i jedan berardi & milazzo album), ali ono cemu se trenutno najvise radujem je komplet macanovog svebor i plamena - nikada cuo ranije i vise bih se jos radovao kolekciji raznih macanovih ranih radova, ali macan je macan, a i ovo deluje ko da bi mogao da bude hrvatski odgovor scott pilgrimu :Djavljam kad procitam...i konacno, bookglobe izdaje nesto sto bi cini mi se moglo biti legitimno sesto ili sedmo izdanje korta koje skupljam :)lepo uradjeno u trvdom povezu i prevod ne moze da ne bude bolji od komuninog.
Link to comment
jesi.a nisam shvatio pitanje... od stripova ili od likova u scottu, osim scotta (heroj, mada ja sam ipak malo pametniji :D)?
od likova u scottu. ti si scott, od prvog citanja sam znala :Djasno mi je sto sam se ja primila, i dalje religiozno citam i hopeless savages, tako da tu i nema nekog cuda, ali znas koliko "ozbiljnih" strip-pacijenata se navuce? neverovatno. doduse, svi su neki petri panovi, tinejdzeri u dusi, mozda je to odgovor.
gledao sma i to malo... al nema normalno izdanje... nego ili ona dzepna (valjda 8 komada) ili veliki hardcoveri (3 komada valjda) pa na kraju ne uzeh nista.
dobri su runaways, vrlo. ima malih padova, ne mogu da provalim, ali mi se svidja teorija zavere koja kaze da je brajan malo popustio sa pricom jer se nevidjeno primio na rad na lostu. draza su mi ta mala, dzepna, podseca me kad sam na casovima citala stripove, taman ih steknes u knjigu/svesku.
magdu dulcic i helenu klakocar... :heart:
gde se magde seti, svaka cast. koliko znam, ona sad samo decije knjige ilustruje.ovu helenu ne znam, ili ne mogu da se setim.
ali ono cemu se trenutno najvise radujem je komplet macanovog svebor i plamena - nikada cuo ranije i vise bih se jos radovao kolekciji raznih macanovih ranih radova, ali macan je macan, a i ovo deluje ko da bi mogao da bude hrvatski odgovor scott pilgrimu :Djavljam kad procitam...
macan je wubcina.ali i lencuga.
Link to comment
dobri su runaways, vrlo. ima malih padova, ne mogu da provalim, ali mi se svidja teorija zavere koja kaze da je brajan malo popustio sa pricom jer se nevidjeno primio na rad na lostu. draza su mi ta mala, dzepna, podseca me kad sam na casovima citala stripove, taman ih steknes u knjigu/svesku.
zapravo, ne bi me cudilo da je i ovo tacno.znam da je Damon Lindelof, koji radi u Marvelu, pa skoro napustio posao i posvetio se LOSTu [on je executive producer, doduse], prekinuvsi tako neke serije koje su izlazile za Marvel, pod, je li, izgovorom da nema vremena [Wolverine vs. Hulk]
Link to comment
od likova u scottu.
pa sta znam, ramona flowers (age unknown) :wub: valjda. mada i knives chau (17 years old) je secer.stigao je i...200px-Lost_At_Sea.gifovih dana (i nedelja) se udarnicki zatrpavam [neprocitanim] stvarima (uzeo sam i prvih par epizoda carey-evog crossing midnight...), bice valjda uskoro nekih izvestaja.edit: z -> s. Edited by kurdi
Link to comment
stigao je i...200px-Lost_At_Sea.gif
joj, ovo je mnogo lepo i jednostavno, (ali) i malo tuzno :(mada je na kraju i pozitivno, ali sve zajedno malo hevi.a tako svedeno i univerzalno.poezija jebiga.ne znam zapravo kako bi mi sve delovalo da sam ovo citao pre scott pilgrima.al preporucujem (barem placipickama) u svakom slucaju.a ja sam (postao) placipicka samo tako, i na ovo sam se navukao...SveborWeb.jpgnije bas ko scott pilgrim, i jos su mladji, i ovo je izlazilo u modroj lasti, sto je kapiram maltene ko tik-tak, mozda malo ozbiljnije, tako da mi nije bas jasno ni kako je macan tu progurao sve te teme, i izvedbeno jeste malo naivno (pogotovo u pocetku, posle se malo uozbilji), ali na oprostiv i sarmantan nacin na koji su nekada naivni tin tin ili grlom u jagode, i sve u svemu ja sam procitao u jednom dahu i par puta se bas zagrcnuo...... jedva cekam da izadju novi 100 bullets i walking dead, da malo povratim muskost. u medjuvremenu probam sa aliasom.
Link to comment
Uh, nikada necemo videti 92 epizode??Od ove je trebalo da pocne...mis0201.jpg
Pa to je objavljeno u Hrvata poodavno. Imas Mister Noa u izdanju Slobodne Dalmacije i Ludensa/Strip Agenta koji se nastavljaju tamo gde je Dnevnik stao 92ge. Jes da su ovi iz SDa malo pomesali epizode na pocetku, ali sve je tu. A Libellus ce lagano u svojoj biblioteci objaviti i one epizode koje je Dnevnik preskocio. A ima ih...
Marti Misterija i Mister No su u krosoveru koji kod nas nikad nije bio objavljen, specijalni broj MN8 "Bekstvo iz Skyneta", koje su pre par godina objavile bivsa braca Hrvati. U broju DDa, takodje objavljenom u Hrvatskoj pre 7-8 godina (cini mi se da se zove "Jaguarov krik"), Dilan se podseca necega sto mu je MM objasnjavao u vezi sa Anangom, a sto je bilo bazirano na prici Mister Noa, pa se tako u seriji flashbackova pojavljuju MM i Mister No zajedno.
Ih, pa Mister No i Marti Misterija se krosoveruju svako malo. Ko ti je Dzeri Drejk iz MM#2 Osveta bozanstva Ra nego ostareli Mister No? Ima gai u prici Misterija i Anabel Li, a i kasnije se pominje. Pajtosi su to, bre ;)
Tek sad pročitah, hvala na informaciji. Znači Dilan Dog je zamutio vodu, ima smisla... sećam se DD/MM krosovera, naslovna strana su neki zombiji u metrou, a Marti ima i neki usputni komentar o naciji koja podzemnu železnicu zove morbidnim imenom "underground"...
Da, Poslednja stanica Uzas, prvi od dva DD&MM specijala. Drugi je Kraj sveta i ne vredi trositi pare na prava i prevod, posto spada medju najgora stripovska ostvarenja ikada socinjena.
Sestra me budi jutros, da me obavesti kako je upoznala cover artista Dylan Doga, Nicolu Mari-a. "Jesi mu uzela sketch za mene?"... pauza... "Nisam, samo za sebe... jedva.":gundj:
Naslovne gotovo uvek radi Angelo Stano, tvorac lika DD-a... Mari je radio nekoliko epizoda ali ne znam za korice?
U pravu je Mp40. Andjelo Stano je autor ogromne vecine naslovnih strana. S pocetka je to radio Klaudio Vila (koji se vratio tom poslu u reprint seriji DD Superbook), a najnoviji reprint Granderistampa (3 epizode u 1 knjizi) radi Roi.
Ne znam zasto nema mog omiljenog Martija Misterije. Da l ce njega kasnije da pocnu da izdaju ako se ovo primi, ili nece u opste?
Negde nacuh da ce MM biti u sledecem talasu Bonelijevaca, i da ti pravo velim jedva cekam da ga vidim ponovo na srpskom jeziku.
Bas dobra epizoda na pocetku srpskog Mister Noa. Mister No srece svog oca koji ce izgleda postati otac gerile u Juznoj Americi. I nama novi serijal Dampyr nije los. Hrvati su ga vec izdali u tvrdom povezu. Staviti vampire u celo bosansko ludilo za ideju zasluzuje :Hail:
Dampir je 1 UEFA. Sve su epizode na isti kalpu pisane. Procitas prve 3-4, procitao si sve. Bice to jedno veliko razocarenje. Bolje da su odabrali Magicnog vetra koji je ispocetka imao problema, ali je danas jedan izuzetno stabilan i dobar serijal.Ajde sad da se bacim na Carobnog frulasa i Kucu duhova. Pokupih danas stripove na JFK-u, pa je red i malo da uzivam u njima... :wub: :wub: :wub:
Link to comment
Ajde sad da se bacim na Carobnog frulasa i Kucu duhova. Pokupih danas stripove na JFK-u, pa je red i malo da uzivam u njima... :wub: :wub: :wub:
Hajd' pročitaj, baš me zanima tvoje mišljenje o ČF. ;)

Meni se čini da je epizoda UEFA, i to big time. Osim u kontekstu povratka nekih bitnih likova, ne vidim nikakav dublji smisao.

Link to comment
Negde nacuh da ce MM biti u sledecem talasu Bonelijevaca, i da ti pravo velim jedva cekam da ga vidim ponovo na srpskom jeziku.
Ok, hvala za info.Nadam se da ce biti uskoro. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...