Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Ipak ne mogu podneti kada crtac onako "isfleka" rad, pa nisam siguran ko je ko, iako je faca u prvom planu.
ma to i mene nervira generalno, ali nisam ovde imao taj problem. mrljanje u pirncipu samo po sebi nije kljucni uzrok neprepoznatljivosti.meni je t recimo mnoog veci problem sada u loveless-u.nego stigli zombiji... prvi hard, epizode 1-12. izvestaj cim ga bude.
Link to comment
kurdi, ovo moras da overis '5 is the perfect number' , igor tuveri, poznatiji kao igort...bojim se da cu se opet /posle overdoziranja sa pradom a i 'pradom'/ opet da se vratim evropskom savremenom stripunego, jel to nas sandman ili what?.
e to cu bome lako da overim, stoji mi neprocitan na polici vec jedno tri godine :Dkupio na nekoj rasprodaji, ono u intelaktualnoj knjizari (h.b.s.) a ne u striparnici, delovalo mi kao nesto sto bi moglo izaci za drawn&quarterly, mada kolko se secam nije. i od tada nikako da mi dodje na red.prada volim... mada ima prakticno dva razlicita prada. onaj koji je readio vrcave vinjete od po 4-6 strana (dosta izaslo u heavy metalu, ne znam da li ima i kolekcija na engleskom) kao da je drugi covek od onog koji je oslikao streak of chalk. ali obojica mi se svidjaju :)jeste nas sandman, al vis da se sad bavi religijom i naddrkavanjem <_<
Link to comment

uzeo procitat ?30 days of night?u sustini volim vampirsku tematiku, ali mi cesto smeta prikaz vampira kao jako emotivnih, da ne kazem pickastih stvorenja.nasuprot tom trendu niles I templesmith su ih prikazali krajnje jednostavno, kao hladnokrvne predatore pre svega. Radnja je smestena na aljasci gde noc traje trideset dana. Templesmithov crtez mi se jako dopada, sjajno kazuje nilesovu pricu, bez, po mom skromnom misljenju, pretenzija da iskoci kao kategorija za sebe. Likovi su prilicno solidno izgradjeni, barem u 1. svesci, koju sam procitao?zasad obecava.30_Days_Of_Night.jpg

Link to comment
uzeo procitat ?30 days of night?u sustini volim vampirsku tematiku, ali mi cesto smeta prikaz vampira kao jako emotivnih, da ne kazem pickastih stvorenja.nasuprot tom trendu niles I templesmith su ih prikazali krajnje jednostavno, kao hladnokrvne predatore pre svega. Radnja je smestena na aljasci gde noc traje trideset dana. Templesmithov crtez mi se jako dopada, sjajno kazuje nilesovu pricu, bez, po mom skromnom misljenju, pretenzija da iskoci kao kategorija za sebe. Likovi su prilicno solidno izgradjeni, barem u 1. svesci, koju sam procitao?zasad obecava.
30 days of night je i meni bio odlican. Samo imam tu jednu zamerku - kakav je ono crtez??? Bas uzasno izgleda i da je bar na pola nivoa ove odlicne price, strip bi vec bio upisan u mojih top 5. Vidim, tebi se dopada bas taj crtez, ali ja zaista ono ne mogu da razumem. Bas mi tesko da citam.Najbolja je sama premisa - najveca slabost vampira (sunce) je totalno ispala iz igre mestom radnje i mislim da bi to samo po sebi obecavalo interesantan pristup temi. Steta sto sam zatucan...
Link to comment

I meni se crtež u 30 Days of Night jako svideo. Jeste neobičan, ali nekako baš odgovara.Priča sama po sebi i nije nešto, dosta predvidljivo... Mada je "spin-off" fenomenalan - u Bloodsucker Tales je priča "Juarez, or Lex Nova & The Case of 400 Dead Mexican Girls", sjajna.Image001.jpg

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
I meni se crtež u 30 Days of Night jako svideo. Jeste neobičan, ali nekako baš odgovara.Priča sama po sebi i nije nešto, dosta predvidljivo... Mada je "spin-off" fenomenalan - u Bloodsucker Tales je priča "Juarez, or Lex Nova & The Case of 400 Dead Mexican Girls", sjajna.
Ne znam... Meni je bas superkul da uzmes vampire i smestis ih tamo gde je uvek noc (tamo bih i ja zapalio da sam vampir:) ). Nisam jos provalio koliko ima tih spin-offova, zna li mozda neko za neki sajt gde se mogu naci ti podaci?A crtez mozda zaista "ide" uz ovakvu pricu, ali meni je samo jako tesko da ga pratim. Kazem, to je do mog mozgica...
Link to comment

pa jes cudan crtez, bez sumnje, i tesko da bi funkcionisao van stripa, al ko sto the ugliest veli, bas nekako ide uz pricu...elem, ako voles old skul do detalja razradjen crtez, si citao 'hard boiled'?

Link to comment
pa jes cudan crtez, bez sumnje, i tesko da bi funkcionisao van stripa, al ko sto the ugliest veli, bas nekako ide uz pricu...elem, ako voles old skul do detalja razradjen crtez, si citao 'hard boiled'?
Pa nismo ovde pricali o hard boiled, ako se ne varam...
Link to comment

samo da prijavim da se izgleda primam na walking dead.zavrsio prvo pogavlje (1-6) prvog hardbacka (1-12) i upravo narucio drugi hardback (13-24).jedino sto sam se jebiga navikao na prvog crtaca, pa mi sad ovaj drugi malo losiji, al mozda brzo prodje.ozbiljnija prica mozda neki drugi put......treba da iscitam i sta su vam ti vampiri, jebiga kad sam poceo da citam zombije... it's a slippery slope...

Link to comment
samo da prijavim da se izgleda primam na walking dead.zavrsio prvo pogavlje (1-6) prvog hardbacka (1-12) i upravo narucio drugi hardback (13-24).jedino sto sam se jebiga navikao na prvog crtaca, pa mi sad ovaj drugi malo losiji, al mozda brzo prodje.ozbiljnija prica mozda neki drugi put......treba da iscitam i sta su vam ti vampiri, jebiga kad sam poceo da citam zombije... it's a slippery slope...
Normalno da se primas na Walking Dead. To je zato sto si covek od ukusa :) A vremenom postaje jos bolje...
pokusavam, vec neko vreme, da shvatim sta si hteo da kazes ovim, ali mi ne ide...
Ma ja sam magarac, pogresno sam protumacio tvoj post. Mislio sam da kazes "Ako volis takav crtez, sto si citao Hard boiled?" Sad tek vidim da si ga u stvari preporucio. Nisam citao, vredi li? O cemu je, ukratko?
Link to comment

ja sam nešto još ranije čuo da će beli put da izda hard boiled?evo da ja laički ne objašnjavam, wiki link :)meni se to dopada, baš je zabavno. mada znam da ga dosta ljudi pljuje kako je 'mindless gorefest' i slično...čitao sam i ja walking dead i dopada mi se, mada kod skenova to čitanje mi uvek sporo ide. početak je malo previše generička zombie priča ali ja to volim pa mi ne smeta puno. prvi crtač se i meni više svideo. videću kako će posle ići...

Edited by shinobi
Link to comment

hard boiled je, sto se tice samog crteza, nesto najjace sto sam ikad video...crtao ga je Geof Darrow , covek koji je, izmedju ostalog, dizajnirao matrix. crtez je jezivo, ali jezivo detaljan, ko nije video mora da ga overi, makar zbog toga.sto se tice radnje...mislim da je sramota ako je frank miller uzeo i 1 dolar za onaj scenario...strip sam citao na cedeu, i nikad ne bih dao pare za njega...

Link to comment
hard boiled je, sto se tice samog crteza, nesto najjace sto sam ikad video...crtao ga je Geof Darrow , covek koji je, izmedju ostalog, dizajnirao matrix. crtez je jezivo, ali jezivo detaljan, ko nije video mora da ga overi, makar zbog toga.sto se tice radnje...mislim da je sramota ako je frank miller uzeo i 1 dolar za onaj scenario...strip sam citao na cedeu, i nikad ne bih dao pare za njega...
Mada sam u principu fan price, a ne crteza, uzimam. Javicu utiske...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...