Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

sta znaju deca, nama bilo lepo i sareno, cim smo videli reklame, moralo je da se nadje u frizideru. inace je tomi uvek imao one zvezdaste otvore, da izlazi geometrijski oblikovani majonez, pa da se lepo sara i crta po tanjiru.

Link to comment
U moje vreme kečapa nije bilo, samo ranijenavedeni Podravkin paradajz iz tube. The real thindž :)
da jbt, koncentrat od kojeg se u nerazblaženoj varijanti momentalno šlogiraš.
Link to comment
Thomy i dalje pravi Nestle (Podravka) samo je Kolinska u međuvremenu prešla na Hellmanns.
Inače, ne znam da li znate da je Hellmann's prvi majonez u svetu koji je fabrički proizveden.
Link to comment

nisam znala za hellmann's.sto se tice tog paradajza iz tube, volela sam njegov miris, ali ga nikad nisam probala, a da nije u jelu (upozorenje od mame doslovno shvaceno kao zapovest da se "to" ne jede ukoliko nije skuvano u rucku :o )

Link to comment
da jbt, koncentrat od kojeg se u nerazblaženoj varijanti momentalno šlogiraš.
plavo crvena tuba? tj sa crvenim paradajzima na plavoj pozadini?
Link to comment

Sladoled na tocenje nisam videla godinama. Posebno mi je bilo gotivno kad sam bila bas bas mala da u CG, kad me pitaju koji cu ukus, kazem mijesani. Jos jedna slika iz detinjstva. Secam se da sam bila na nekoj svadbi u unutrasnjosti Srbije i da su sluzili Zuti i Crni sok. To su zapravo bile neke verzije Fante i Koka-kole i bili su pakovani u zelene flase od kisele vode.

Link to comment

mislim da je najgora stvar koju sam u zivotu pojeo onaj podravkin komplet za spagete koji se sastojao od spageta, parmezana u kesici, i sosa u prahu koji se pomesa sa vodom i zakuva. mislim da odatle sezu koreni moje zivotne averzije prema spagetama bolonjez.

Link to comment
Jos jedna slika iz detinjstva. Secam se da sam bila na nekoj svadbi u unutrasnjosti Srbije i da su sluzili Zuti i Crni sok. To su zapravo bile neke verzije Fante i Koka-kole i bili su pakovani u zelene flase od kisele vode.
Mislim da su u pitanju Golf sokovi: Egzotik (gazirani zuti sa ukusom narandze), i taj sa karamelom (crni) kome se ne secam imena. Edited by mei
Link to comment

Pasteta u tubi, probusis je chepom, pa izlazi "zvezdasto" (tada sam jos jela pastete). Dobra fora je bila kad te mrzi da mazes, pa krenes da usisavas. :D

Link to comment
mislim da je najgora stvar koju sam u zivotu pojeo onaj podravkin komplet za spagete koji se sastojao od spageta, parmezana u kesici, i sosa u prahu koji se pomesa sa vodom i zakuva. mislim da odatle sezu koreni moje zivotne averzije prema spagetama bolonjez.
Bile su to milaneze, a ne bolonjeze, a ja sam kao mali obožavao to iz kutije. Nego da li se neko od senior citizen-a ovde seća da su picu, kada se pojavila u SFRJ, nadležni zvali "aromina" da bi izbegli vulgarne konotacije? Tako su mi barem pričali.
Link to comment

Era svega u zelenim flasama, e da...Lokalni sodadzija sa biznisom u zelenim flasama bio "Bole"Dakle, podrazumeva se "Bole kola", Bole orange", Bole sprite", a posto eks suprug pravio etikete njemu, folder se zvao - "Bole trovac". Medjutoa, nisam pomno pratila design.Nadaleko je bila poznata moja "gibanica sa sprajtom" u eri zelenih flasa, erbo sam umesto kisele vode sa zelenom BOLE etiketom, upotrebila BOLESPRITE zelenu flasu radenska tre kuore. Godine prolaze, mi sedimo, kose nam pobelele, ali sprajt mouvin'pie ostade kao vecna uspomena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...