Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

od slatkih stvari pionirova kesten-cokoladica (bila i neka sa kokosom), mislim da ih jos prave...rum plocica...bile i neke ekstra skupe (mislim krasove) punjene cokoladne kocke sa omotom, a na omotu raznorazne narodne nosnje...ledena kocka...pa parline pune neke secerne mase i obojene raznobojnim hemikalijama, rinfuza...uopsteno, ona krasova radnjica sa rinfuzom preko puta albanije je bila gotivno mesto

Link to comment
od slatkih stvari pionirova kesten-cokoladica (bila i neka sa kokosom), mislim da ih jos prave
kestendezertnb0.jpgBio nekad davno med u tubi, velicine tempere. Nikada ga nisam kupio, al sam ga zato ukrao bar 20 puta.Pomenuo je neko Zvazbuku u tubi. To je bila sirotinjska varijanta, nesto kao Rumenko tubastih zvaka, a kada je bilo para, kupovala se neka strana, sva u duginim bojama.Jel se seca neko bombona na metar, sto su visile pored kase, sa odvratnim, kiselim ukusom zelene jabuke?Stella zvake (shitina teska)Rio cokolada sa lesnicima & KolumboNekakav slatki pirinac (valjda je bio pirinac) u cudnim/veselim bojama. Kada nema gricka ili smokija, dobar je bio i on. NarellaHepo kocke jednu umal nisam progutao, a i lepo su mirisale
Link to comment
Ja sam oduvek bio ubeđen u to. Ali sad ladno ne mogu da se setim ni pakovanja, samo mi je to ostalo u pamćenju.
zar se ne secas reklame: ovokat, ovokat - ovo je mat :blink::lol:
Link to comment
Nekakav slatki pirinac (valjda je bio pirinac) u cudnim/veselim bojama. Kada nema gricka ili smokija, dobar je bio i on.
Ima ga jos, u sve cetiri boje. :)
Link to comment
... pa parline pune neke secerne mase i obojene raznobojnim hemikalijama...
panichno jedenje sve dok se ne nadje zelena, pa onda panichno jedenje dalje dok se ne nadje sledeca zelena :lol:
Link to comment
Ima ga jos, u sve cetiri boje. :)
Lokacija & ime proizvoda -_- Inace, ona roze varijanta, izgleda identicno kao i otrov za pacove koji se posipa po zgradi, garazi,...Nikako mi nije bilo jasno, koji to kreten baca savrseno dobar "pirincani proizvod" :huh:
Link to comment
izvinite al meni je ovo smesno
:unsure: da upotpunim slikoviti opis: Ta igracka-slatkis je bila duga oko 6-7 cm sa vrhom za duvanje, radijusa oko 5 mm, lako lomljiva i u raznim bojama. ;)
Link to comment
od slatkih stvari pionirova kesten-cokoladica (bila i neka sa kokosom), mislim da ih jos prave...rum plocica...bile i neke ekstra skupe (mislim krasove) punjene cokoladne kocke sa omotom, a na omotu raznorazne narodne nosnje...ledena kocka...
...joj, super, pionirova kesten-cokoladica i opet isto za kokos kombinaciju...! Kolko sam vido, rum pločice mogu da se kupe u rinfuzu, u štarkovim radnjicama. Ledenih kocki, isto ima u Mercatoru. Krašove, naravno.Jel se sećate onih malih metaliziranih, pakovanja sokića, recimo od pomorandže? I manje smotana deca su se znala ispolivati kad ga buše slamčicom. Ukus, duga kiselina i hint metala na nepcu... ^_^Mleko, jogurt, čokoladno mleko u onim piramidalnim tetrapacima. Zapravo nostalgična mi je samo pomisao na tu ambalažu. U današnje vreme taj dizajn bi izgledao, pa čak i avangardno! (nije mi se tadašnje čokoladno mleko nikako dopadalo :mellow: ...) Edited by C žeton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...