Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Potpuno je nebitno ko je bio proizvodjac sokova iz zelene flase. Akcenat je na tome da su se kolokvijalno zvali "Zuti sok" i "Crni sok". Ponudili dete hoce li da pije Zuti ili Crni sok. Smeh...

Link to comment

Samo za teshke lozace: mleveni cvarci inace u Sloveniji poznati pod imenom "zaseka". Pakovani u konzerve slicne onima u koje Podravka pakuje pashtete i slicno. To ni u najbolje vreme onog Merkatora (pre 20ak+ godina) nije dolazilo u isti (u Beogradu). Stoga je svaki odlazak u Sloveniju mirisao na mlevene cvarke plus hard-core crni ( ili jos bolje "crveni" ) luk... More-less uvek imate jedno 2 metra ukrug 'svog prostora' - svuda osim u autobusu... :) Mlados' - ludos' rekli bi neki...

Link to comment
Nego da li se neko od senior citizen-a ovde seća da su picu, kada se pojavila u SFRJ, nadležni zvali "aromina" da bi izbegli vulgarne konotacije? Tako su mi barem pričali.
u osnovnoj mi smo picu zvali piza :s_w: , jer se tako pisalo po vukusecam se da je i meni neko nekad pricao da smo imali neki nas naziv.
Link to comment

Da li se neko seća onog Vitasoka (mislim) Srbijanke iz Valjeva(?) u flašama od 2 dl sa krunskim zatvaračem?Kako sam voleo taj vitasok od kajsije. A od višnje mi se povraćalo.

Link to comment
Da li se neko seća onog Vitasoka (mislim) Srbijanke iz Valjeva(?) u flašama od 2 dl sa krunskim zatvaračem?Kako sam voleo taj vitasok od kajsije. A od višnje mi se povraćalo.
Ih seća! Moj deda me redovno potseća, on dan-danas svaki voćni sok zove jednostavno "vitasok".
Link to comment
Moj deda me redovno potseća, on dan-danas svaki voćni sok zove jednostavno "vitasok".
Car.Verovatno pritom cipele maze imalinom a zube (ili zubalo) pere kaladonton (kalodontom??)...
Link to comment

Vala bas..pa naravno da se zubi peru kaladontom. Mada, cudno je to. Ceo zivot govorim kaladont, a actual Kaladont pastu ne bih nikad kupila..

Link to comment
Vala bas..pa naravno da se zubi peru kaladontom. Mada, cudno je to. Ceo zivot govorim kaladont, a actual Kaladont pastu ne bih nikad kupila..
Sto ti je moc navike...
Link to comment
Car.Verovatno pritom cipele maze imalinom a zube (ili zubalo) pere kaladonton (kalodontom??)...
... i brije se žiletom :)bila je reklama Vitasok - sok za odrasle :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...