Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

ma ne, ne i ne! kakav beli fil! paris je bio tanušan, veliki krug prevučen čokoladom :wub: na kojoj se, kako lepo reče persephone, nije štedelo. mislim da je sa nečokoladne strane u reljefu bila ajfelova kula, kulica :)
Ja ocigledno TAJ paris nisam nikad probala :( da jesam - zapamtila bi` sigurnomislila sam na nesto ovako...paris2ub7.jpg"Paris punjeno čajno pecivo....Krema kojom se puni sendvič ima specifičan....
Link to comment

nikako ne mogu da se setim imena nekih bombona.prve - one kao smarties, sa čokoladnim punjenjem, u valjkastom pakovanju - bela kutija sa nacrtanim bombonama, i sa zelenim poklopcem.a druge, čijeg se pakovanja ne sećam, već samo ukusa i mirisa, su bile penaste, bez određenog oblika, bele i pink boje. zna li neko na šta mislim?čini mi se da zaboraviste čokolešnik, ili čokolješnjak, kako li se zvaše.i traubi-sodu :)

Link to comment
petza zeta :lol: ... ili tako nešto na mađarskom :lol:
"Peta Zetas", u školi smo ih zvali bombone puckalice. Posle su se pojavile i neke takve žvake, ali ove u teget kesici su sigurno bile bombonice.Ne znam da li je neko već pomenuo "Benko", instant kakao za mleko? Pored klasičnog ukusa čokolade, bio je i žuti sa ukusom banane i rozi od maline. Ipak, neprikosnoveni kralj mleka za pred spavanje bio je "Kraš Ekspres" sa plastičnim poklon-šablonom za crtanje u kutiji. Sećate se reklame sa decom i vozićem?Kraš Ekspres nam prija svimaBilo ljeto ili zimaUjutro za dobar dan, dobar dan,Uvečer za dobar san, dobar san!živo se sećam i nekih bombonica "Vau-vau". Male, u 3-4 boje, u obliku pasa, a kutijica od providne plastike u vidu pseće kućice.
Link to comment
Sladoled na tocenje nisam videla godinama. Posebno mi je bilo gotivno kad sam bila bas bas mala da u CG, kad me pitaju koji cu ukus, kazem mijesani.
Mi smo ga u mom mestu zvali "sladoled na kenjalicu", a sam aparat- kenjalica. Mogao je da se kupi na autobuskoj stanici u beloj, braon i miješanoj varijanti. Bio je jeftin i brzo se topio... Nije bio posebno cenjen- pošto smo u blizini imali dve izvrsne poslastičarnice, pribegavali smo mu samo u slučaju duboke krize. Najviše su ga kupovali putnici iz autobusa na pauzi.
Link to comment
Kraš Ekspres nam prija svimaBilo ljeto ili zimaUjutro za dobar dan, dobar dan,Uvečer za dobar san, dobar san!
:whistle: kraš ekspres je bez dilemeza kolače, dobre kremeujutro za dobar dan (dobar dan)uveče za dobar sanDOBAR SAN :)
Link to comment
a druge, čijeg se pakovanja ne sećam, već samo ukusa i mirisa, su bile penaste, bez određenog oblika, bele i pink boje. zna li neko na šta mislim?
Bele, pink i zute, pljosnate, topile se u ustima i imale oblik zivotinja (secam se samo kornjace)? Pakovane u pljosnatu kesicu sa kartonskim "postoljem" (unutra), oko 6 komada?Ne znam ime...
Link to comment

A preteca svih haribo i inih gumenih bombona na ovim prostorima - gumeni medvedici (koale?) u zutoj, narandzastoj i braon boji, mislim da su se SAFARI zvale. Mogla sam da smazem celu kesicu odjednom. A kada bi ih olizala postale bi sjajne i providne i moglo je da se gleda kroz njih :wub:

Link to comment
A preteca svih haribo i inih gumenih bombona na ovim prostorima - gumeni medvedici (koale?) u zutoj, narandzastoj i braon boji, mislim da su se SAFARI zvale. Mogla sam da smazem celu kesicu odjednom. A kada bi ih olizala postale bi sjajne i providne i moglo je da se gleda kroz njih :wub:
Da, pa to! :wub: Isuse, koliko sam ja toga proždrla onomad. Haribo je šit. <_< Proizvode li ih još?
Link to comment

Ne znam za safari, vec dugo vidjam samo ove nemacke i turske <_< Otkrila sam resenje zagonetke paris keksa:

nekada su postojale 3 varijante,klasicni sa cokoladom,bez icega(prazni) i cini mi se jedan sa nekom bijelom smjesom izmedju dva gola keksalink
Ja se secam samo cokoladnog. Navodno, proizvodi ga jos uvek Koestlin Bjelovar.
Link to comment
:whistle: kraš ekspres je bez dilemeza kolače, dobre kremeujutro za dobar dan (dobar dan)uveče za dobar sanDOBAR SAN :)
:thumbsup:
Ne znam za safari, vec dugo vidjam samo ove nemacke i turske <_<
Ove sadašnje gumene bombone su mi uglavnom suviše slatke i kisele, sa prenaglašenom veštačkom aromom. "Safari" je imao blag voćkasto-gumeni ukus, koji mi mnogo više prija... A posle "Safarija" su došle "Cola flašice"...
Link to comment
:whistle: Kras Ekspres nam hitro spravljanapitak s mlijekom prepun zdravlja.Ujutro za dobar dan, dobar dan,uvecer za dobar san, DOBAR SAN.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...