Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

sta je to, sta je to, o pa to je Bio Pro... meko brasno soje.. umereno tostovano, za peciva poslastice, za mene za tebe... uljarice PKB! to je to, Bio Pro!

Link to comment
Xexe..Dosao mi neki mladi Austrijanac preko nekog projekta razmene predavaca na moj predmet. Predstavljam ga danas studentima i kazem im da budu mirni i da izgledaju pametno. Sekund mi falio da se okrenem ka njemu i kazem "It is funny about habbits..".
Link to comment
Jos jedna slika iz detinjstva. Secam se da sam bila na nekoj svadbi u unutrasnjosti Srbije i da su sluzili Zuti i Crni sok. To su zapravo bile neke verzije Fante i Koka-kole i bili su pakovani u zelene flase od kisele vode.
slika iz ne-bas-detinjstva: hrvatski ex i ja imamo prvi susret u srbiji, odlazimo na picu u snezanu, on pita kakvo pivo imaju a oni kazu - pa svetlo i tamno.(pokusao je da naruci i masline, dobio je 1 komad na pici)a zutog i crnog se secam, samo sto sam ja uvek pila zuti i zvali smo ga gusti sok. secam se i nekakvog cudnog ambivalentnogg osecaja kad me je prvi put konobar pitao da li hocu gusti od jagode, gusti od breskve, gusti od...
mislim da je najgora stvar koju sam u zivotu pojeo onaj podravkin komplet za spagete koji se sastojao od spageta, parmezana u kesici, i sosa u prahu koji se pomesa sa vodom i zakuva. mislim da odatle sezu koreni moje zivotne averzije prema spagetama bolonjez.
ja sam se davila u tome kao klinka. posle je pocelo da mi smetucka sto se sloj plastike zalepi za nepca. stvarno, bio je neki sastojak koji se valjda otopi na vatri ali vec na temperaturi u ustima pocinje da stvrdnjava.
Link to comment
šta je ono Agrokomerc imao? Osim Fikreta i braće Pozderac? Jl to behoše neki pilići, jaja, tako nešto?
Pješčani kolač s jajima cool.gif
Link to comment
šta je ono Agrokomerc imao? Osim Fikreta i braće Pozderac? Jl to behoše neki pilići, jaja, tako nešto?
Imali su licencu za "Liebig" majonez. Tada mi je bio malo kiseo, pitam se kako bi mi se danas svideo... Mozda se sećate reklame (mislim da je snimljena na TV Sarajevo): deca i roditelji pazare u samoposluzi, a oko njih skakuće mali animirani lik, kuvar Aco (maskota Agrokomerca). Pesmica ide:Traži, traži pa ćeš naćišto? što, što?Novost koja svima godišto, što, što?To su Liebig proizvodi! Ahaaaaaa!
Link to comment
šta je ono Agrokomerc imao? Osim Fikreta i braće Pozderac? Jl to behoše neki pilići, jaja, tako nešto?
Ja sam se razbijao od njihove smese za palacinke (sto su ujedno i jedine palacinke koje sam uspeo da napravim u zivotu). Takodje su bila i neka vegetarijanska jela sa "mesom od soje", a tad sam se zanimao vegetarijanstvom, biliv it or not.
Link to comment
šta je ono Agrokomerc imao? Osim Fikreta i braće Pozderac? Jl to behoše neki pilići, jaja, tako nešto?
Kremipan. Ko ne zna blago njemu.
Link to comment

U ime starih slavnih dana, namirih sebe jednim Super crispy sandwich-om i Mond kokosom. Neznam jel to nekad bilo, al uzdravlje! ^_^edit: kokos im je njasr

Edited by C žeton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...