Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Ukus, duga kiselina i hint metala na nepcu... ^_^
Haha, odlicno, kolega... sok je bio Dvojni C. Bombone "Visoki C" od ribeza su mi i dan-danas mentalna referenca za cassis aromu.visokicad4.jpg(Google video reklama za Visoki C bombone)
Link to comment

najodvratniji sokić na svetu, u čaši kao za jogurt, samo od tvrđe plastike, sa nekim medom nacrtanim na poklopcu. dobiješ i tanku slamčicu da probušiš poklopac. neki prokisli pokušaj da se imitira ukus pomorandže. taj sok i moja prva pljeskavica koje se sećam u životu, kupio mi deda na autobuskoj stanici u BGu, na pauzi putovanja negde ka jugu.ne znam šta je bilo gadnije od ta dva.kifla (komad bageta) i jogurt za doručak u školi.

Link to comment
najodvratniji sokić na svetu, u čaši kao za jogurt, samo od tvrđe plastike, sa nekim medom nacrtanim na poklopcu. dobiješ i tanku slamčicu da probušiš poklopac. neki prokisli pokušaj da se imitira ukus pomorandže.
"Zlatne kapi" Srbijanka Valjevo :lol:
Link to comment
jel to iseckano burek?
Ne nego avokado sa senfom. Naravno da je burek, burek, burek. Uhvatila me takva nostalgija da sam ga sanjao. Posljednji sam jeo prije 2 (dvije) godine u Rajvosa. Prošlog vikenda kod prijatelja u Pragu mi ponude burek. Makedonac peče. Uzmem ga s prevelikom skepsom, naviknut na nedostatak senzibiliteta za pusto tursko sjeverno od Save i Dunava. Na moje sveopšte iznenađenje sjedne mi samo tako. Moram otići kod Makedonca da još jednom provjerim nije li se radilo tek o trenutnom nadahnuću. Nije mi usput, evo već sedmi dan planiram. Vikend ide, vikendu se nadam.
Link to comment
Lokacija & ime proizvoda -_- Inace, ona roze varijanta, izgleda identicno kao i otrov za pacove koji se posipa po zgradi, garazi,...Nikako mi nije bilo jasno, koji to kreten baca savrseno dobar "pirincani proizvod" :huh:
Zove se "KOKI" i ima ga po prodavnicama zdrave hrane, a i ponegde u radnjama rinfuz tipa. @Indy - joj, amaro :wub:setih se jos crnih bombona sa ukusom bergamota, izgledale su kao rolat, crno u kobinaciji sa zelenim, roza i zutim, a isto tako i pretece mencmeloua, samo duplo veci, posuti kokosom, pakovani u plasticne providne kutijice.e da..i "Pionirove" livene bombone ( jedno davljenje u detinstvu zagarantovano) narocito one sa ukusom anisa. Edited by angelfish
Link to comment
e jeste livene bonbone - ja se davila (bukvalno) nekom sa ukusom limuna, a kesica je bila sa Asterixom i Obelixom, mislim da proizvodjac nije bio "pionir"
joj sto sam to volela! isto imala problema da ostanem ziva (:
Link to comment
"...jagoda malini tiho sapuce -- Fru Fru..."Bombonice slicne "Kiki"-jima. Da li ih je iko video?
Mislim da ih ima u "Merkatoru" i da se mogu kupiti na grame.
Link to comment

Sećate li se "Kasko" bombona za vozače ("Pionir" Subotica)? Tvrde voćne bombonice u okrugloj metalnoj kutiji. Kao, imale su kofeina i održavale vas budnim, pa su zato bile za vozače. Krckala sam ih tamo negde 1987-88, ali vozački nisam položila ni do danas. :huh: Onda, "Podravkina" marmelada u plastičnoj beloj kutijici u obliku čamca.I takođe "Podravkina" rajčica u tubi (koncentrat paradajza). Tuba jarko plava sa crvenim paradajzovima, a kad vas niko od starijih ne gleda, može se cediti direktno iz tube na jezik. Posle, otprilike 1989, pojavila su se 2 proizvoda mlekare "Belje" iz Belog Manastira: Lizi Lizi i Hepi Hepi. Lizi je bio slatki obojeni led sa voćnim ukusom u nekoj plastičnoj foliji, pa se lizao i brzo topio, a Hepi voćni žele.Sokići za bebe "Frutek" u staklenim flašicama od 1-2 dl, a na svakom čepu neko slovo. Baš tada nam se rodila najmlađa sestra, pa smo mi starija deca skupljali čepove (slova).Nisam dugo videla sok od višnje Maraska u izvedbi Adrie Zadar, ne znam da li još postoji... I još od sokova: Tang, Poni i Aromino- praškasti, Fredi (Fruktalova pijača brez sladkorjev, zdravo za zube).

Link to comment
I takođe "Podravkina" rajčica u tubi (koncentrat paradajza). Tuba jarko plava sa crvenim paradajzovima, a kad vas niko od starijih ne gleda, može se cediti direktno iz tube na jezik.
:wub:fredi sokove pamtim vise po fenomenalnoj reklami nego po ukusu
Link to comment
Nisam dugo videla sok od višnje Maraska u izvedbi Adrie Zadar, ne znam da li još postoji...
postoji. maraska iz zadra ima i danas paletu voćnih sirupa u redizajniranom izdanju, kao i dona iz gornje stubice (ako se sjećete sirupi i marmelade). samo što je navika kupovanja sirupa u većini domaćinstava ipak nestala, zamjenili su je gotovi sokovi. jedino je cedevita se preživila :wub: Edited by Nicol
Link to comment
postoji. maraska iz zadra ima i danas paletu voćnih sirupa u redizajniranom izdanju, kao i dona iz gornje stubice (ako se sjećete sirupi i marmelade). samo što je navika kupovanja sirupa u većini domaćinstava ipak nestala, zamjenili su je gotovi sokovi. jedino je cedevita se preživila :wub:
A Dona ? :wub:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...