Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Setio sam se nekih čokoladnih rolnica, prelivenih čokoladom, unutra testo i neki beli fil. Bile su u kartonskim kutijama crveno-žutim, prekrivene celofanom, popreko upakovane. Bile su jako njam ...svih 6, ili više komada! U pitanju su možda kasne sedamdesete.
rolat by "Zito" Ljubljananjam, takodje
Link to comment

obozavao onaj buco sir (pakovan u zlatnu foliju, neko dete na omotu) topljeni, kao zdenka ali s komadicima sunke. obavezna kifla, nikad hleb. a bile su kad sam bio bas mali neke pera detlic karamele sto su se opako lepile za zube. to su mi zabranili ali sam se snalazio, zicao od babe i strica...

Link to comment
ovokat2us46.jpg
Kakav je kralj onaj koji je ovo sacuvao, pa skenirao i, jos, poslao na internet.Inace, sto se tice Bazoka/Bazuka zvaka, na koje sam se citajuci topic prisetio, shvatio sam da su one razlog zasto mi danas svi ovi Orbiti i slicni klonovi deluju krajnje bezveze.Bazoka/Bazuka, Softy i taj tip zvaka rules, a ne ove pilulice sto se sada reklamiraju kao zvake.
Link to comment
Neko mi je rekao da se Krašova Domaćica više ne zove Domaćica jer je Soko štark zaštitio to ime za svoj inferiorni plagijat. Dosetili se Vlasi. <_<
To je onda samo za srpsko tržište. Kod nas je bila i ostala Domaćica.
Link to comment
obozavao onaj buco sir (pakovan u zlatnu foliju, neko dete na omotu) topljeni, kao zdenka ali s komadicima sunke. obavezna kifla, nikad hleb. a bile su kad sam bio bas mali neke pera detlic karamele sto su se opako lepile za zube. to su mi zabranili ali sam se snalazio, zicao od babe i strica...
BUCO-classic-01.jpg
Link to comment

Buco je zakon. Koliko sad ima u pakovanju, čudna mi nešto kutija. Ranije je bilo 2 velika sira.edit: sad video, slepac.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Kako su se zvali oni slatkisi sastavljeni od dva sloja "patispanja", a unutra neki pekmezic, okolo cokolada? Dugacak oko 10 cm, sirok oko 3, debeo 2... nije uvijen, nego onako "ravan", kao i svaka cokoladica?To je na trenutke umelo da valja... a i mnogo da se pojede. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...