Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

identično jedemo pogačice!!!!
Opa, evo vec trece osobe... a da oformimo udruzenje Ljubitelja identicnog jedenja (i) identicnih pogacica? :DNekakvi makroni od lesnika (valjda), okrugli, pa sa "vrhom" gore (kako su ih fabricki "cedili" na pleh pre pecenja - tako ostao "rep"). To je bas bilo naj!Ledov (valjda) mlecni sladoled u kornetu, sa grozdjicama. I od pistaca, a ukus nalik na lepak za papir. :D Ali njam.Pa cokolade Goga i Dado... Edited by FranziskaKafka
Link to comment

na mogu da poverujem da se one&only Tut Gut nekome nije dopadao. možda zbog gadne ambalaže? :huh: ili da ga uporedjuje sa vodnjikavaim i bezukusnim kvasom. svetogrdje.

Link to comment
e, to sam obozavala. jel ih ima jos?
U Srbiji vec odavno nema, bar 20 godina, za ostale zemlje ne znam (kad ne znam ni ko ih je pravio, ali samo naslucujem). :(
Link to comment

intervjuisao coeka prosle godine koji je bio u ekipi ljudi koji su skenjali ONE banine i od njih napravili OVO danas. kaze da im nije bilo isplativo posto je onakav proizvod imao rok trajanja 20tak dana, pa dok su ih izbacili od fabrike do maloprodaje proslo pola roka. imali su mnogo povracaja robe i dosta gubitaka te su odlucili da ih ubiju i naprave ove skrnave mainstream kolutice.idioti, umesto da su smanjili proizvodnju i sredili distribuciju ili malo promenili recepturu (dodali neki konzervans ili sta vec treba) danas bi se odrali od para.

Link to comment
Opa, evo vec trece osobe... a da oformimo udruzenje Ljubitelja identicnog jedenja (i) identicnih pogacica? :D
chetvrta osoba.mislim, kako drugacije mogu da se jedu pogachice. tj, kad se vec odvazish :P Edited by thermal bug
Link to comment

Kad čujem pogačice, uvek se setim užine u školi. Bajata slepljena spodoba kombinovana sa bljutavim vodenim jogurtom iz plastične čaše. Fali samo onaj preslatki crveni čaj iz metalne šolje.

Link to comment
zivot mi se ulepsao kad se ponovo pojavila narandzasta gavrilovic pasteta...
Ne znam da li je BEK ili 29. novembar iz Subotice proizvodio konzerve sa plavkastom etiketom u kojima je bilo nešto što se zvalo mesni doručak. Taj miris i ukus one pihtijaste masnoće... To mi moji baš i nisu dozvoljavali da jedem ali oni odu na posao...
Link to comment
Ne znam da li je BEK ili 29. novembar iz Subotice proizvodio konzerve sa plavkastom etiketom u kojima je bilo nešto što se zvalo mesni doručak. Taj miris i ukus one pihtijaste masnoće... To mi moji baš i nisu dozvoljavali da jedem ali oni odu na posao...
mesna industrija zvezda kragujevac :lol:(i bonovi za topli obrok koji su se troshili u prodavnicama pkb. dzizs iljadu godina proshlo :o) Edited by thermal bug
Link to comment
Kad čujem pogačice, uvek se setim užine u školi. Bajata slepljena spodoba kombinovana sa bljutavim vodenim jogurtom iz plastične čaše. Fali samo onaj preslatki crveni čaj iz metalne šolje.
joj :wub:
Link to comment
Kad čujem pogačice, uvek se setim užine u školi. Bajata slepljena spodoba kombinovana sa bljutavim vodenim jogurtom iz plastične čaše. Fali samo onaj preslatki crveni čaj iz metalne šolje.
i zlatne kapi :wub:edit: a što se sladoleda tiče, meni se čini da je onaj u fudbalskoj lopti i onaj kao pehar pravio Somboled; kasnije su pravili Đoleta, sa žvakom :lol: Edited by sanja025
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...