Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

NOVI SAD

Featured Replies

On 6. 3. 2026. at 7:40, ivy said:

Ne znam da linkujem na telefonu

Ali pogledajte Prvi servis epizodu 247 za snimak iz drona 1 delića Telepa i kakav je to mejhem tamo

Da se šutam u dupe što smo kupili stan na Jugovićevu..

Jugovićevo je sada jedan od najuređenijih delova Novog Sada. Posebno mi se sviđa što tu postoje velika dvorišta, razmak između zgrada je pristojan, a mislilo se i na parking.

Edited by nesha taxista

  • Replies 7.9k
  • Views 662.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • jako lepa™ fotka...   Ništa, ili ćemo se potpuno anestezirati, ili će se stvoriti građanske miliceije u nekom trenutku koje će da rešavaju probleme, ali to nće izaći na dobro svakako, ne zna

  • Siluje ovaj grad svoje gradjane bez imalo stresiranja. Zatvorili su nam ceo parking ogradom, firma pod nazivom Omega izvodi “obnovu” parkinga u  ime Parking servisa koji se pravi mutav. Parking s

  • kud u maglu Simoviću
    kud u maglu Simoviću

    zar ne kažete gari           ok, izaćiću sam

Posted Images

Pogotovo za desetak godina kad porastu deca pandura i bezbednjaka. Biće to sjajan kraj za život.

18 hours ago, Miki_belavista said:

ko ce ziveti u tim stanovima? Srbija ima negativan natilitet.

Niko i ne kaže da će u svakom stanu neko živeti, masa tih je investiciona kupovina, a ne za život

4 hours ago, Time Crisis said:

Niko i ne kaže da će u svakom stanu neko živeti, masa tih je investiciona kupovina, a ne za život

ako je investicija moras nekom da izdajes. Ja ne zivim u NS od 2005, roditelji su umrli, sestra se odselila sa porodicom. Ceo moj ulaz se raselio, devojke se udale (sad su zene, jbg prodjose godine). Sto se prilivi ljudi tice, nema vise odakle jel su sela u Srbiji opustela.

Kad si poslednji put bio u NS? Pun je grad ekonomskih migranata, najvise iz Azije, a ima i Rusa, Kubanaca, afrikanaca...

Bas juce prolaze kraj mene 3 radnika gradske cistoce, rekao bih da su Vijetnamci. U pekari u mom ulazu Ruskinja, u piljarnici Nepalac.

Novi Sad je jedna od retkih opstina sa pozitivnim natalitetom (razlog je manjak porodilista u Vojvodini, ali to je neka druga prica).

1 hour ago, kyrre said:

Kad si poslednji put bio u NS? Pun je grad ekonomskih migranata, najvise iz Azije, a ima i Rusa, Kubanaca, afrikanaca...

Bas juce prolaze kraj mene 3 radnika gradske cistoce, rekao bih da su Vijetnamci. U pekari u mom ulazu Ruskinja, u piljarnici Nepalac.

Novi Sad je jedna od retkih opstina sa pozitivnim natalitetom (razlog je manjak porodilista u Vojvodini, ali to je neka druga prica).

prosle godine, znam za Ruse i Kubance.

Šrilanćana i Nepalaca ima, Afrikanaca ima takođe, ali ne znam od koje su sorte.

Pre nekoliko meseci rikno mi bio auto, pa sam se služio gsp-om, iznenadio sam se koliko ih ima u prevozu. Tek tad sam provalio da ih ima baš dosta u NS, kad sam malo izašao iz babla.

Inače, kruži trač da dobijaju državljanstvo po ubrzanom postupku, kao i pravo glasa, a zauzvrat moraju glasati za sektu. Pošto kupio, poto prodao.

Ima ih i u BG kao soferi GSP-a, a voze i medjugradske (konkretno znam za Severtrans).

I da, dobijaju drzavljanstvo sve u 16..

5 hours ago, Miki_belavista said:

ako je investicija moras nekom da izdajes. Ja ne zivim u NS od 2005, roditelji su umrli, sestra se odselila sa porodicom. Ceo moj ulaz se raselio, devojke se udale (sad su zene, jbg prodjose godine). Sto se prilivi ljudi tice, nema vise odakle jel su sela u Srbiji opustela.

Ne moraš da izdaješ, u Srbiji koliko znam ne postoji nikakav poseban porez ako imaš jednu ili imaš xy nekretnina. Ako je u pitanju iole normalna lokacija kroz nekoliko godina otićiće cene gore bar 15-20% što je mnogo bolje nego da držiš pare u slamarici ili u banci s nekom bednom kamatom, čak i kad se odbiju računi koje ćeš plaćati

Jbg, od kad Novi Sad ima deo koji se zove Sangaj.... :)

Ima i Banglades, Sangaj je urbana prica spram njega.

10 hours ago, kronostime said:

Jbg, od kad Novi Sad ima deo koji se zove Sangaj.... :)

Od kad znam za sebe, ima 40 godina?

Ima i Mali beograd, pa šta?

17 hours ago, Time Crisis said:

Ne moraš da izdaješ, u Srbiji koliko znam ne postoji nikakav poseban porez ako imaš jednu ili imaš xy nekretnina. Ako je u pitanju iole normalna lokacija kroz nekoliko godina otićiće cene gore bar 15-20% što je mnogo bolje nego da držiš pare u slamarici ili u banci s nekom bednom kamatom, čak i kad se odbiju računi koje ćeš plaćati

Nije isti porez na nekretninu na kojoj si zvanicno prijavljen (licna karta) i na nekretninu koju posedujes, ali nisi prijavljen.

Muz i ja smo iz dva razlicita grada, ja sam i dalje prijavljena na kucu gde sam rodjena i odrasla, on je prijavljen na adresi gde nam je stan u nkegovom gradu. Vlasnici stana smo 1/2 svako i moj porez na taj stan je duplo veci od njegovog (na istu kvadraturu)

46 minutes ago, mlatko said:

Od kad znam za sebe, ima 40 godina?

Ima i Mali beograd, pa šta?

Šangaj, ima, brat-bratu 100 godina... ALi na sadšnjoj lokaciji, 60-ak godina...

Šangaj svoj naziv duguje Tihomiru Brančiću koji je u ovom delu grada držao kafanu „Šangaj“. Kafana je sagrađena 1925. godine po ugledu na kuće sojenice koje je ovaj čovek video u Šangaju. Naziv ovog gradskog naselja je u to vreme bio Brančićevo, baš po ovom čoveku. Naselje se spontano formiralo, a kako se navodi u knjizi Novi Sad – grad pobednik, naselje je preseljeno 1940. godine zbog velikih poplava. Tada su se stanovnici nekadašnjeg Šangaja preselili na Slanu baru, a nakon toga počelo je i naseljavanje uz Kaćki put, da bi nakon 1944. godine se naselje proširilo na današnji deo Industrijske zone Sever 4.

Šezdesetih godina prošloga veka nastalo je naselje na današnjem mestu, sa nekoliko stotina kuća, a nedugo nakon toga Šangaj je povezan autobuskom linijom sa gradom i zadobio je sve elemente gradskog naselja – struju, vodovod, kanalizaciju, obaveznu obrazovanu instituciju, kao i mnoge druge poput vrtića, ambulante itd.

Nažalost ono što se ne može zaboraviti jesu velike nesreće koje su stanovnici Šangaja u prošlosti pretrpeli. Poplave koje su ih zadesile uslovile su migracije stanovnika Šangaja, zatim u vreme Drugog svetskog rata brojni stanonvici Šangaja stradali su za vreme Novosadske racije, a a tokom NATO bombardovanja pogođena su strateška mesta u blizini naselja, poput rafinerije i termoelektrane, koje su izazvali teške posledice po glavne objekte u naselju, stanovnike, ali i životnu sredinu.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.