March 8Mar 8 On 6. 3. 2026. at 7:40, ivy said:Ne znam da linkujem na telefonuAli pogledajte Prvi servis epizodu 247 za snimak iz drona 1 delića Telepa i kakav je to mejhem tamoDa se šutam u dupe što smo kupili stan na Jugovićevu..Jugovićevo je sada jedan od najuređenijih delova Novog Sada. Posebno mi se sviđa što tu postoje velika dvorišta, razmak između zgrada je pristojan, a mislilo se i na parking. Edited March 8Mar 8 by nesha taxista
March 8Mar 8 Pogotovo za desetak godina kad porastu deca pandura i bezbednjaka. Biće to sjajan kraj za život.
March 8Mar 8 18 hours ago, Miki_belavista said:ko ce ziveti u tim stanovima? Srbija ima negativan natilitet.Niko i ne kaže da će u svakom stanu neko živeti, masa tih je investiciona kupovina, a ne za život
March 8Mar 8 4 hours ago, Time Crisis said:Niko i ne kaže da će u svakom stanu neko živeti, masa tih je investiciona kupovina, a ne za životako je investicija moras nekom da izdajes. Ja ne zivim u NS od 2005, roditelji su umrli, sestra se odselila sa porodicom. Ceo moj ulaz se raselio, devojke se udale (sad su zene, jbg prodjose godine). Sto se prilivi ljudi tice, nema vise odakle jel su sela u Srbiji opustela.
March 8Mar 8 Kad si poslednji put bio u NS? Pun je grad ekonomskih migranata, najvise iz Azije, a ima i Rusa, Kubanaca, afrikanaca... Bas juce prolaze kraj mene 3 radnika gradske cistoce, rekao bih da su Vijetnamci. U pekari u mom ulazu Ruskinja, u piljarnici Nepalac. Novi Sad je jedna od retkih opstina sa pozitivnim natalitetom (razlog je manjak porodilista u Vojvodini, ali to je neka druga prica).
March 8Mar 8 1 hour ago, kyrre said:Kad si poslednji put bio u NS? Pun je grad ekonomskih migranata, najvise iz Azije, a ima i Rusa, Kubanaca, afrikanaca...Bas juce prolaze kraj mene 3 radnika gradske cistoce, rekao bih da su Vijetnamci. U pekari u mom ulazu Ruskinja, u piljarnici Nepalac.Novi Sad je jedna od retkih opstina sa pozitivnim natalitetom (razlog je manjak porodilista u Vojvodini, ali to je neka druga prica).prosle godine, znam za Ruse i Kubance.
March 8Mar 8 Šrilanćana i Nepalaca ima, Afrikanaca ima takođe, ali ne znam od koje su sorte. Pre nekoliko meseci rikno mi bio auto, pa sam se služio gsp-om, iznenadio sam se koliko ih ima u prevozu. Tek tad sam provalio da ih ima baš dosta u NS, kad sam malo izašao iz babla.Inače, kruži trač da dobijaju državljanstvo po ubrzanom postupku, kao i pravo glasa, a zauzvrat moraju glasati za sektu. Pošto kupio, poto prodao.
March 8Mar 8 Ima ih i u BG kao soferi GSP-a, a voze i medjugradske (konkretno znam za Severtrans).I da, dobijaju drzavljanstvo sve u 16..
March 8Mar 8 5 hours ago, Miki_belavista said:ako je investicija moras nekom da izdajes. Ja ne zivim u NS od 2005, roditelji su umrli, sestra se odselila sa porodicom. Ceo moj ulaz se raselio, devojke se udale (sad su zene, jbg prodjose godine). Sto se prilivi ljudi tice, nema vise odakle jel su sela u Srbiji opustela.Ne moraš da izdaješ, u Srbiji koliko znam ne postoji nikakav poseban porez ako imaš jednu ili imaš xy nekretnina. Ako je u pitanju iole normalna lokacija kroz nekoliko godina otićiće cene gore bar 15-20% što je mnogo bolje nego da držiš pare u slamarici ili u banci s nekom bednom kamatom, čak i kad se odbiju računi koje ćeš plaćati
March 9Mar 9 10 hours ago, kronostime said:Jbg, od kad Novi Sad ima deo koji se zove Sangaj.... :)Od kad znam za sebe, ima 40 godina?Ima i Mali beograd, pa šta?
March 9Mar 9 17 hours ago, Time Crisis said:Ne moraš da izdaješ, u Srbiji koliko znam ne postoji nikakav poseban porez ako imaš jednu ili imaš xy nekretnina. Ako je u pitanju iole normalna lokacija kroz nekoliko godina otićiće cene gore bar 15-20% što je mnogo bolje nego da držiš pare u slamarici ili u banci s nekom bednom kamatom, čak i kad se odbiju računi koje ćeš plaćatiNije isti porez na nekretninu na kojoj si zvanicno prijavljen (licna karta) i na nekretninu koju posedujes, ali nisi prijavljen.Muz i ja smo iz dva razlicita grada, ja sam i dalje prijavljena na kucu gde sam rodjena i odrasla, on je prijavljen na adresi gde nam je stan u nkegovom gradu. Vlasnici stana smo 1/2 svako i moj porez na taj stan je duplo veci od njegovog (na istu kvadraturu)
March 9Mar 9 46 minutes ago, mlatko said:Od kad znam za sebe, ima 40 godina?Ima i Mali beograd, pa šta?Šangaj, ima, brat-bratu 100 godina... ALi na sadšnjoj lokaciji, 60-ak godina...Šangaj svoj naziv duguje Tihomiru Brančiću koji je u ovom delu grada držao kafanu „Šangaj“. Kafana je sagrađena 1925. godine po ugledu na kuće sojenice koje je ovaj čovek video u Šangaju. Naziv ovog gradskog naselja je u to vreme bio Brančićevo, baš po ovom čoveku. Naselje se spontano formiralo, a kako se navodi u knjizi Novi Sad – grad pobednik, naselje je preseljeno 1940. godine zbog velikih poplava. Tada su se stanovnici nekadašnjeg Šangaja preselili na Slanu baru, a nakon toga počelo je i naseljavanje uz Kaćki put, da bi nakon 1944. godine se naselje proširilo na današnji deo Industrijske zone Sever 4.Šezdesetih godina prošloga veka nastalo je naselje na današnjem mestu, sa nekoliko stotina kuća, a nedugo nakon toga Šangaj je povezan autobuskom linijom sa gradom i zadobio je sve elemente gradskog naselja – struju, vodovod, kanalizaciju, obaveznu obrazovanu instituciju, kao i mnoge druge poput vrtića, ambulante itd.Nažalost ono što se ne može zaboraviti jesu velike nesreće koje su stanovnici Šangaja u prošlosti pretrpeli. Poplave koje su ih zadesile uslovile su migracije stanovnika Šangaja, zatim u vreme Drugog svetskog rata brojni stanonvici Šangaja stradali su za vreme Novosadske racije, a a tokom NATO bombardovanja pogođena su strateška mesta u blizini naselja, poput rafinerije i termoelektrane, koje su izazvali teške posledice po glavne objekte u naselju, stanovnike, ali i životnu sredinu.
Create an account or sign in to comment