Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Meni su ukrali bajs pre tri godine i evo sad sam se nakanio da ga opet kupim. Nek potraje bar dve godine i biću srećan. 

 

U suštini bajs je najmanje bezbedan u dve situacuje. Samo da skoknem na minut unutra, neće ništa da se desi ili ako ga držiš dobro zaključanog na "bezbednom" mestu, ali tamo ne zalaziš danima i ne koristiš ga. 

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:


Gde to ugraviraju? Na ram?

 

Da, na ram, nekih 0,1mm unutra, i stave nalepnicu preko toga da je jasno vidljivo da je kodiran ("Prste dalje, bajs je kodiran")

 

fahrradcodierung-1070x722.jpg?class=1070

 

U mojoj policijskoj stanici imaju jednom godišnje tu akciju, rezervišes termin, povede i dete taman da se slika sa policajcima ;D i besplatno je. A generalno radi to i ADFC, udruženje biciklista (kao AMS za bajs)

Ako dajes ili prodajes nekom bajs, samo pozoves da se registruje novi vlasnik.

Mi naravno i dalje vezujemo bicikle, pogotovo ako smo u Frankfurtu (ali tamo ne ostavljam bajs nikad u problematičnim delovima grada tj. kod Železničke)

  • +1 4
Link to comment

Bicikl valjda mora biti zapusten, ako je dobar, kao da je krsina, da fale nebitni delovi, ne sme nista da sija. Lanac mastan da se vidi da nije menjan i ciscen. To odbaci klince, profesionalci odmah znaju klasu cim vide.

Dva lanca, za svaki tocak. 

Za kradju u gradu je potrebno deset sekundi.

Ja sam moj renovirao i ne usudjujem se da ga ostavim nigde ali ce to vremenom da popusti, pa sta bude bice. Kako lopovi traze nas tako ti trazis njih, okolo :D

Za zgrade mi nije jasno kako se usude al ocigledno je velika lova i dobro trziste, sve odmah ide u drugi grad ili preko. Na Najlonu ima ludilo ponude, ne razumem se ali je ocigledno da ima jako dobrih

Ovaj sto ja imam je neka treca klasa odozdo ali je oduvek sa mnom, vijao bi ih kao Lijam Nison po nekom Istanbulu

Link to comment
4 hours ago, ivy said:

moj bajs je star 25god .. cenim da je siguran :D

 

Spomenuti bajs mog strica je bio još od dede i njegove mladosti, pa ti vidi...

 

@napadaj to je lako ako ne koristiš bajs svakodnevno i kao prevozno sredstvo.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...