Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Izgleda da je poruka doprla do ljudi: danas oko dva popodne bilo fino popunjeno, puna bašta i to. Celebrity alert: video Dragana (Jove) Torbicu.

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
On 21. 3. 2024. at 9:32, ivy said:

meni je super novi sistem naplate gsp-a...doduse je se ne vozim  cesto...ali samo da se rasterete jadni vozaci i da se ulazi na sva vrata ko ljudi..

 

jedina (veca) zamerka je mali broj mesta dopune.. npr u mom selu nema nijedna pa moram da razmisljam da mi ostane bar jedna voznja za do grada..

 

i nisam jos videla kontrolore..kako to funcionise?

A mi Beogradjani SMS-om boc! 

Link to comment
On 7. 4. 2024. at 9:26, Shan Jan said:

A mi Beogradjani SMS-om boc! 

 

osim ako ti se isprazni baterija. prc!

  • Haha 1
Link to comment

U nedelju, 14. aprila, od 10 do 13 u "Radio kafeu" (Svetozara Miletića 45) imam promociju moje nove knjige "Anagramne čarolije" i pravim kviz. Dolaze Sofija Necin, Kristian Knežević, Rade Goljović, Janko Valenćik, Miloš Rakita i drugi poznati enigmati i kvizaši, pa ukoliko neko od vas hoće prisustvovati ovom skupu (a možda i takmičiti se) molim da mi najavi dolazak.

 

Knjiga sadrži oko 1.600 sjajnih radova s Međunarodnog prvenstva Srbije za anagramiste (u periodu od 2002. do 2022. godine). Štampana je na finoj hartiji, ima tvrd povez i šivena je, a delimično je i u boji, znači pravljena je tako da užitak čitalaca bude maksimalan. Sem što donosi obilje zabave, idealna je i da je nekom poklonite, stoga ne okolišajte i šaljite narudžbine :) 
 

anagramne čarolije - raspakovano.jpg

Edited by Quizmaster
  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

Hm, hteo sam negde o urbanizmu, ali nema neka pogodna tema, pa ću ovde...

 

Živim na kraju grada, u kući, bukvalno sam (mislio da sam) pobegao od urbanističkih idiota i da me ovde niko neće dirati, ali, ne lezi vraže... AJde što su napravili na 200 metara od mene mastodontski kompleks zgrada, i stanarima jedne od najčepših ulica u NS (ulica ALberta Anštjna) se usrali u kuće, jer im sad jedno 100 stanova gleda sa visne u dvorište, na daljini od 10 metara, nego su odlučili da su nam dvorita koja imamo oko kuća prevelika, i da bi mogli da nam ih skrate za 5 metara, jer mi imamo kuće, a zemljište okolo  je gradsko, sa našim pravom korišćenja... Tejnički, mogu da mi dođu i do terase, ali eto ostaviće mi veći deo dvorišta koji imam uz kuću, samo)tm) će mi uzeti 5 metara u dubinu... Jer mogu... Da bi napravili parking...

 

E tu leži zec, zašto bi pobogu pravili parking u naselju gde su samo kuće, i gde svi imamo mesta da parktramo ispred kuća ili u/ispred garaža? Pa zato što ima jedna prazan plac, koji su prodali liku da pravi još jednu privatnu bolnicu (jednu ima nedaleko)... I sad njemu uz bolnicu treba i parking, a pošto nigde nema parkinga u blizini, najlakše je uzeti tiih 5 metara... Svima u ulici... Ok, meni će uzeti dvorište, ostaće mi još nekih 10 x 8 dvorišta i ja sma ok prošao, bar mi neće niko, za sada gledati u isto sa prozora neke zgrade...

 

Ali, tih pet metara, ljudi u ulici koriste decenijama, mnogi su izgradili ponešto i podneli zahteve za legalizacije, neki od njih su i građevnski ineženjeri, biviši politčari, jedan je čak bio mislim i direktor nekog dela zavoda za izgradnju grada...

 

Tehnički, to ne bi smeli da ruše, koliko znam dok se ne oknčaju procesi legalizacije... E sad, šta ako se samo jdan dan pojave sa bagerima i krenu da ruše, Savamala, local edition... Eto, to mi je nekako u glavi... Ja sma se svakako već pomirio sa tim da su me zajebali (zajebale su se i komošije, inače, više nego ja, moja žena je pokušala pre par godina, dokk je bio stari urbanistički plan, da im objasni da treba da uradimo konverziju (jer je to jedna parcela, pa bi morali svi) ali niko nije hteo ni da čuje, mislili su d aće postići isto kroz legalizaciju, e sad, jbg)...

 

I tako, morao sma da napišem...

 

Samo će mi ubrzati plan da odem na selo da živim, ali ne sumnjam da će i tamo probati neko nešto da smisli...

Edited by radisa
  • Tužno 7
Link to comment
27 minutes ago, radisa said:

Hm, hteo sam negde o urbanizmu, ali nema neka pogodna tema, pa ću ovde...

 

Živim na kraju grada, u kući, bukvalno sam (mislio da sam) pobegao od urbanističkih idiota i da me ovde niko neće dirati, ali, ne lezi vraže... AJde što su napravili na 200 metara od mene mastodontski kompleks zgrada, i stanarima jedne od najčepših ulica u NS (ulica ALberta Anštjna) se usrali u kuće, jer im sad jedno 100 stanova gleda sa visne u dvorište, na daljini od 10 metara, nego su odlučili da su nam dvorita koja imamo oko kuća prevelika, i da bi mogli da nam ih skrate za 5 metara, jer mi imamo kuće, a zemljište okolo  je gradsko, sa našim pravom korišćenja... Tejnički, mogu da mi dođu i do terase, ali eto ostaviće mi veći deo dvorišta koji imam uz kuću, samo)tm) će mi uzeti 5 metara u dubinu... Jer mogu... Da bi napravili parking...

 

E tu leži zec, zašto bi pobogu pravili parking u naselju gde su samo kuće, i gde svi imamo mesta da parktramo ispred kuća ili u/ispred garaža? Pa zato što ima jedna prazan plac, koji su prodali liku da pravi još jednu privatnu bolnicu (jednu ima nedaleko)... I sad njemu uz bolnicu treba i parking, a pošto nigde nema parkinga u blizini, najlakše je uzeti tiih 5 metara... Svima u ulici... Ok, meni će uzeti dvorište, ostaće mi još nekih 10 x 8 dvorišta i ja sma ok prošao, bar mi neće niko, za sada gledati u isto sa prozora neke zgrade...

 

Ali, tih pet metara, ljudi u ulici koriste decenijama, mnogi su izgradili ponešto i podneli zahteve za legalizacije, neki od njih su i građevnski ineženjeri, biviši politčari, jedan je čak bio mislim i direktor nekog dela zavoda za izgradnju grada...

 

Tehnički, to ne bi smeli da ruše, koliko znam dok se ne oknčaju procesi legalizacije... E sad, šta ako se samo jdan dan pojave sa bagerima i krenu da ruše, Savamala, local edition... Eto, to mi je nekako u glavi... Ja sma se svakako već pomirio sa tim da su me zajebali (zajebale su se i komošije, inače, više nego ja, moja žena je pokušala pre par godina, dokk je bio stari urbanistički plan, da im objasni da treba da uradimo konverziju (jer je to jedna parcela, pa bi morali svi) ali niko nije hteo ni da čuje, mislili su d aće postići isto kroz legalizaciju, e sad, jbg)...

 

I tako, morao sma da napišem...

 

Samo će mi ubrzati plan da odem na selo da živim, ali ne sumnjam da će i tamo probati neko nešto da smisli...

Ma ni ta konverzija zemljista tesko da bi vam pomogla.

Ali, ima divnih apartmana na Kanarima, pescane dine, okean blizu :rolleyes: 

Link to comment
Just now, Lancia said:

Ma ni ta konverzija zemljista tesko da bi vam pomogla.

Ali, ima divnih apartmana na Kanarima, pescane dine, okean blizu :rolleyes: 

ALi moraju da se iznajme za 300€ mesečno, a ne da se živi u njima :(

 

Pomoglo bi što bi valjda morali da plate, pa ne bi zapeli, ovako, bole ih k.

 

Lepo, ću ja na moju dedovinu, među oraje i komarce, pa nek se jebu svi po gradovima koliko hoće

 

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
33 minutes ago, ivy said:

to cudo na cosku se vidi sa Fruske Gore iznad Beocina...cak se cini nekako i vece od celog Jugoviceva...

 

 

 

A planniraju još 2 ili 3 takva odmah pored, već su poravnali zemlju i kreću polako...

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...