Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

3 minutes ago, Facundo Orellana said:

Pa onda još godinu dana zbog kašnjenja u izgradnji parkinga. Ovo sa neodnošenjem izlomljenog drveća, granja i žbunja je poseban krug nesposobnosti. JKP Zelenilo se pravi mrtvo treću nedelju. Savetuju građanima da sami počiste, ne nude ni alat. Baš u tom dvorištu gde je kancelarija ljigave lokalne SNS ekipe, posle prve oluje su deca skupljala granje na gomilu. 

Pa da, ali kako ja da odnesem ovo? Mislim, šta, da im platim 2.500 za kontejner i odna natrpam? Pa ovo u mojoj ulici treba 10 komada (znam jer sma iznajmio kontejner kad sam čistio garažu, koliko malo stane u njega, realno)

  • +1 1
Link to comment

Umom komšiluku dolaze ljudi sa tamićima i kombijima, seku drva tovare i odnose. Kapiram da je za besplatni ogrev.

Gradskog zelenila ni od korova.

Link to comment

Vi ste svesni da je u Novom Sadu palo preko 1000 (velikih) stabala, a sa bar još 5x toliko se odlomile grane koje takođe zahtevaju intervenciju? Prioritet je valjda da se osposobe glavne saobraćajnice, Štrand, i parkovi. Koliko cenite da Zelenilo broji zaposlenih, 10k?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

svestan sam, ali evo već drugu nedelju nigde ne vidim ekipe iz zelenila da raskrče sve to, samo su uklonili sa ulica i ostavili da se suši i trune, DA ne kažem na šta liči kampus.

Kapiram da im je bezveze da cimaju radnike s godišnjeg da se vrate. :fantom:

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

Pa da, ali kako ja da odnesem ovo? Mislim, šta, da im platim 2.500 za kontejner i odna natrpam? Pa ovo u mojoj ulici treba 10 komada (znam jer sma iznajmio kontejner kad sam čistio garažu, koliko malo stane u njega, realno)

sto kaze manijak, ako si nestrpljiv pozovi neke preduzeynike koji odnose sut, jesu grane kabaste zato se koriste drobilice koje to samelju u trinu

- strpite se jos 2 najvise 3 nedelje :happy: doci cete i vi na red, zlo nevreme nas je zadesilo usred godisnjih odmora kad mu vreme nije :D

- a mozda imas vezu negde da te malo pogura na vrh spiska

- i cetvro resenje da ides u kancelarije svako jutro i naradujes im se rodbine, pa ce sami valjda ppgurati da skinu budalu sa vrata :happy:

  • Haha 1
Link to comment

Ma baš ću da se ciamam, neka stoji, samo mi je neverovatno da im treba 3 nedelje...

 

Mada, rupu u mojoj ulici na asfaltu 1x075, krpe 2 meseca, rtako da ako i ovo donesu pre zime, biće dobro... :fantom:

Link to comment

Meni je baš to najveći popizd, što oni očekuju da mi sklanjamo o svom trošku, ili ono malo savesnih koje jašu do iznemoglosti, dok stranački vojnici ispijaju kafe i ne pojavljuju se na radnom mestu. 

Link to comment

Cenim da na papiru broji dovoljno zaposlenih da za nekoliko dana sve počiste. U praksi, imaju gomilu morona koji ništa ne rade, a mi ih plaćamo. 

  • +1 2
Link to comment

par kamiona, par motornih testera i 50 ljudi je moglo da sredi ceo grad za samo par dana. a zelenilo i čistoća zajedno imaju barem 1000 zaposlenih. da je popadalo pola miliona stabala mogli su sve već da počiste za 2 dana.

u ponedeljak vodio klince sa plivanja i prolazimo pored onih prodavnica nameštaja kod sajma, na par mesta vise nekakvi kablovi. bio sa nama klinja od drugara i mali pošao rukom da dodirne kabal, ja se usrao, pa onda galamio, objašnjavao, pričao, bilo i suza...koliko sva ta JKP preduzeća treba da imaju zaposlenih da 10+ dana nakon oluje ne bi visili elektrilčni kablovi po 1 od prometnijih trotoara u gradu?

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

svestan sam, ali evo već drugu nedelju nigde ne vidim ekipe iz zelenila da raskrče sve to, samo su uklonili sa ulica i ostavili da se suši i trune, DA ne kažem na šta liči kampus.

Kapiram da im je bezveze da cimaju radnike s godišnjeg da se vrate. :fantom:

Same Here u Novosadskog Sajma.
Kubici drvne građe trunu na nedavno renoviranom igralištu i terenima.
Valjda su rešili da kompostiraju na licu mesta.
 

Link to comment

niste komentarisali kako vam se gradonačelnik šteka od medija. ne šalje im pozive, samo pinku i to...

navatali ga negde strika iz 021 i ksenija pavkov s n1. strika ga pitao zašto nije angažovana vojska da pomogne u otklanjanju granja. rekao je da nema potrebe :lolol:

ksenija ga pitala zašto je neki tamo glavni iz komunalnog otišo na more između dve oluje. kaže gradonačelnik, pobogu! ne zavisi novi sad od jednog čoveka, a i uplatio je paket aranžmana još u martu :lolol:

a i ovo se zbilo pre nekoliko dana...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

par kamiona, par motornih testera i 50 ljudi je moglo da sredi ceo grad za samo par dana. a zelenilo i čistoća zajedno imaju barem 1000 zaposlenih. da je popadalo pola miliona stabala mogli su sve već da počiste za 2 dana.

u ponedeljak vodio klince sa plivanja i prolazimo pored onih prodavnica nameštaja kod sajma, na par mesta vise nekakvi kablovi. bio sa nama klinja od drugara i mali pošao rukom da dodirne kabal, ja se usrao, pa onda galamio, objašnjavao, pričao, bilo i suza...koliko sva ta JKP preduzeća treba da imaju zaposlenih da 10+ dana nakon oluje ne bi visili elektrilčni kablovi po 1 od prometnijih trotoara u gradu?

 

Ma puno je 50, mogla su 2 čoeka. Ako je motorka Štilova, razume se :sleep:

 

Ne znam šta bih vam rekao, ili niste svesni razmera ove katastrofe, ili debelo precenjujete mogućnosti tih ljudi koji rade. Najverovatnije oboje. Recimo JKP Lisje ima svu opremu i mehanizaciju, i nisu ni blizu da reše situaciju na gradskom groblju, a to je samo jedan mikro deo onoga što je spucalo Novi Sad. Pilaju ljudi i iznose sa groblja po ceo dan, nedelju su radili, JKP čistoća odnosi smeće naveče jer po danu i oni pomažu, verovatno rade debelo overtime. Naravno da verovatno ima zabušavanja i ošljarenja, ali da je ovo moglo da se sanira sa par motorki i 50 ljudi, to može samo omunjeni da ispali. 

  • +1 1
Link to comment

To kod sajma jos nije ocisceno, mada videh danas da preko puta kod teniskih terena prilicno uzurbano rade na ciscenju/renoviranju, tamo je isto slomljeno mnogo stabala.
Insajderski info iz trece ruke je da je na platnom spisku za ove prasinarske poslove u zelenilu oko 350 ljudi, dok uistinu samo 100-150 njih dolazi na posao. Pa i ako je 30-40% njih na odmorima u Julu/Avgustu, nikakvo cudo da ovo traje koliko traje.
Na stranu sto je moj neki generalni utisak da je umetnost eskiviranja, otaljavanja i zabusavanja na drzavnom poslu (bilo kom, hvala Cvarkovu) otisla na neke nove visine, da se prosto prijatno iznenadim kada neka drzavna sluzba odradi nesto efikasno, i na vreme. Nije povezano, no na konto toga, supruga ceka vise do 2 meseca obnavljanje radne dozvole (cetvrto za redom, ne znam sta se proverava, svake godine ista dokumenta podnosimo), sve dostavljeno na vreme, znamo da u kancelariji ima ljudi koji rade (nisu na odmoru) i tako je probijen rok od 30 dana za koji su oni duzni da to rese i evo juce, prvog avgusta njena firma pita gde je dozvola i da ce najverovatnije morati da joj raskidaju ugovor jer nece da rade u prekrsaju (bez validne dozvole za rad, supruga je stranac).

Edited by lord_s
Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ma puno je 50, mogla su 2 čoeka. Ako je motorka Štilova, razume se :sleep:

 

Ne znam šta bih vam rekao, ili niste svesni razmera ove katastrofe, ili debelo precenjujete mogućnosti tih ljudi koji rade.

 

To jeste, na Naselju praktično svako drugo drvo ili polomljeno ili grane ili već nešto, ceo dan se čuju testere

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...