Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Ne bih da ulazim u mogućnosti i kapacitete gradskih komunalnih preduzeća, ali ovo je vanredna situacija i katastrofa i, po meni, trebalo bi da se 24h radi  na raščišćavanju posledica. Po prioritetima naravno.

Samo što nigde nisam primetio ekipe gradskog zelenila da išta rade, osim što si isekle debla i grane koje su direktno ležale na kolovozima i trotoarima i ćušnule ih u stranu. Koliko znam, u gradu je bila proglašena vanredna situacija, gde je problem da se radi u sve 3 smene, ili angažuju privatna vozila za odvoženje granja i trupaca?

Link to comment

razmera katastrofe je 1000 stabala. možda neki nisu svesni, ali svaki malo ozbiljniji voćnjak ima više stabala od toga

a ovi što su zaduženi da to rasklone imaju bukvalno hiljadu zaposlenih

i sad mi tu treba da računamo da li im je dovoljno pola meseca da se makar pokrenu. dobroTM :lolol:

sajam ima 150 zaposlenih, 10 dana kasnije a kablovi još uvek lutaju po trotoaru i plaše gospodu, ali omuljeni ne svaća razmere.

 

Link to comment

2616 oborenih stabala je nova cifra. Pored toga, onako uzorkom golog oka, rekao bih da če morati da se ruši bar još toliko ovih koja "stoje" jer mnoga su žestoko poljuljana, ili se oslanjaju na drugo drvo/objekat. Ovi čelnici najavljuju sadnju odraslog drveća jer kao imaju opremu za to

 

http://www.mojnovisad.com/vesti/posle-oluje-prikupljeno-hiljade-tona-polomljenog-drveca-i-granja-zelenilo-najavljuje-veliku-akciju-sadnje-id56172.html?fbclid=IwAR3hAAScmCrBv9LU3f4oXyqw0BEHS5rUENTLUmHzrI4MK_0upto3kjEc8_A

Link to comment

Novosadisti, izbegavajte da vozite Stražilovskom od danas, jutros su počeli da menjaju asfalt u potezu od raskrsnice sa Radničkom pa do raskrsnice sa Bul Cara Lazara

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Novosadisti, izbegavajte da vozite Stražilovskom od danas, jutros su počeli da menjaju asfalt u potezu od raskrsnice sa Radničkom pa do raskrsnice sa Bul Cara Lazara celom jebenom gradu

 

 

Malo sam popravio...

Edited by radisa
Link to comment

isto pizdim, ali kad bolje razmislim, avgust je najbolji mesec za ovu vrstu radova, kad je grad najpustiji (od kraja Exita pa do početka školske godine)

Ono što su radili prošle godine u oktobru i novembru je bilo katastrofalno iz organizacionog ugla

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

isto pizdim, ali kad bolje razmislim, avgust je najbolji mesec za ovu vrstu radova, kad je grad najpustiji (od kraja Exita pa do početka školske godine)

Ono što su radili prošle godine u oktobru i novembru je bilo katastrofalno iz organizacionog ugla

Misliš ono što rade predhodnih ohoho...Jbt godinu dana se nije sa detelinare doći do grada normalno...

  • +1 1
Link to comment

Jel most slobode još rade? 
jednom su me neprijatno iznenadili sredinom jula, prelazio most 15-20 minuta.

 

a i ona kratica, kad skreneš kao za Bukovac, pa zalomiš levo pa izađeš kod crkve i okretnice na kraju pezosa, to su zatvorili ima godinu dana sigurno.

Link to comment

Ja hteo pre dve edelje da vidim šta podrazumeva gotovu stazu, al sam odustao pre karin komerca, pakleno je bilo i vlažno.

U svakom slučaju bio sam 1. maja tuda do begeča, nije bilo gotovo, ali je ćerka od 9 godina na malom biciklu izvezla u oba smera.
Sad je verovatno mnogo lakše.

Najvažnije je da se kamenjari prolaze bezbedno, a ne putem kao ranije.

Ako ćeš samo do Braše, bilo je oko 700 m bez staze, znači uskim nasipom sa dvosmernim saobraćajem. Stoji tabla za ograničenje od 20km/h. Ali je izgleda niko ne vidi.
Mi smo bili skroz do jame, to je još toliko istim nasipom.
Ponavljam, to je bilo pre tri meseca, može biti samo bolje.

Glavni problem je nedostatak bilo kakvog hlada duž cele staze. Moguće su pauze po šumarcima uz Dunav, ali i pre oluja nije bilo zgodno silaziti.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...