Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

staza je super..do Brase ima deo sa saobracajem ali nije gust,ima mesta...pa posle do Jame takodje moze biti automobila ..

 

samo je na toj novoj,nasutoj stazi od Sodrosa do Futoga jako,jako puno ambrozije jer je zemlja uzurpirana a nije koseno...prilicno je rizicno sto se toga tice...vozis,dises duboko,mislis da cinis sebi dobro..kad ono medjutim..

  • Hvala 1
Link to comment
51 minutes ago, ivy said:

staza je super..do Brase ima deo sa saobracajem ali nije gust,ima mesta...pa posle do Jame takodje moze biti automobila ..

 

samo je na toj novoj,nasutoj stazi od Sodrosa do Futoga jako,jako puno ambrozije jer je zemlja uzurpirana a nije koseno...prilicno je rizicno sto se toga tice...vozis,dises duboko,mislis da cinis sebi dobro..kad ono medjutim..

 

Planirao sam da zovem sestrića (16 godina) da ide sa mnom, ne znam zbog ove ambrozije da li je to pametno...  Mislio sam da vozimo do neke Čarde na jami, ne kod Braše

Link to comment

Bili smo do Begeča... :)

 

Staza je OK, skoro da se uopše ne deli sa automobilima, osim na samom kraju ispred parka prirode Begečka jama i na par mesta gde put seče stazu.  Bilo je baš dosta biciklista na stazi.

 

Nevreme je uništilo šumu uz Dunav. Dobar deo stabala je izlomljen, a ona koja nisu izlomnjena su povijena skoro do zemlje, baš užasno izgleda.

 

Link to comment

Kakva je Almaska (kod crkve) za zivot? Deluje da nije mnogo prometna i da je kraj miran. Ima li nekih lokalno poznatih mana? Par puta kad sam tu prosla osecala se kanalizacija, sto nisam primetila u centru ili Socijalnom. Da li su to bili ekscesi ili redovna pojava u tom delu Podbare? 

Link to comment

Meni je Almaska nekada bila cesta ruta kada sam isao peske od kevine kuce u Marka Miljanova pa do Kralja Petra i Bulevara. Bas mi je odgovaralo sto nije prometna. E sad, kakva je za zivot to ne znam, ne poznajem nikog u toj ulici..

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Meni je Almaska nekada bila cesta ruta kada sam isao peske od kevine kuce u Marka Miljanova pa do Kralja Petra i Bulevara. Bas mi je odgovaralo sto nije prometna. E sad, kakva je za zivot to ne znam, ne poznajem nikog u toj ulici..

Ja sam odrastao na Podbari... Tad nije bilo nimalo prijeno mesto, a to su bile 80e... Ne bih reako da se mnogo toga promenilo...

  • Hvala 1
Link to comment

Prijeno kao prijatno?

 

Ne znam kako je bilo 80-ih, keva je tu kupila stan 2001. i taj deo u blizini keja i Riblje pijace je po mom sudu sasvim ok ovako. Kvalitet novogradnje je mahom katastrofa, ali to je vec druga tema.

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Prijeno kao prijatno?

 

Ne znam kako je bilo 80-ih, keva je tu kupila stan 2001. i taj deo u blizini keja i Riblje pijace je po mom sudu sasvim ok ovako. Kvalitet novogradnje je mahom katastrofa, ali to je vec druga tema.

Prijatno... Jbt, moram čitati postove pre slanja...

 

Bilo je uvek nekih bandi, droge, svega... Ja sam išao u OŠ Ivan Gundulić, koja je u to vreme važila za jednu od 2-3 najgore u NS... Takav kraj bio...

 

Uostalom, čuveni Gavra što je 70 i neke ubio policajca, što je u to vreme bilo baš ono zločin bez presedana, bio je sa Podbare...

Edited by radisa
Link to comment

Meni nesto suvise cesto, mada na mahove i ne prejako, tu smrdi kanalizacija, kad god sam prosla. Sto nije cudno bluzu Dunava. Pa se pitam da li je do mene ili to tako normalno u tom delu NS. 

 

Drugo sto se pitam da li je "normalno" sto je Almaska crkva sad za nekih sat vremena od 18 do 19h zvonila 4 puta!?  Nemam pojma koliko prav. crkve zvone, u Bgd ih ne cujem a vidim jednu mada katolicku sa prozora. Sad ako tako teraju od ranog jutra onda je bas heavy ziveti pored. 

Link to comment
3 minutes ago, Lucia said:

Meni nesto suvise cesto, mada na mahove i ne prejako, tu smrdi kanalizacija, kad god sam prosla. Sto nije cudno bluzu Dunava. Pa se pitam da li je do mene ili to tako normalno u tom delu NS. 

 

Drugo sto se pitam da li je "normalno" sto je Almaska crkva sad za nekih sat vremena od 18 do 19h zvonila 4 puta!?  Nemam pojma koliko prav. crkve zvone, u Bgd ih ne cujem a vidim jednu mada katolicku sa prozora. Sad ako tako teraju od ranog jutra onda je bas heavy ziveti pored. 

To za kanalizaciju ne znam, ali mislim da peške/biciklom nisam prošao po podbari, brat-bratu, jedno 15 godina, možda i više...

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Prijatno... Jbt, moram čitati postove pre slanja...

 

Bilo je uvak nekih bandi, droge, svega... Ja sam išao u OŠ Ivan Gundulić, koja je u to vreme važila za jednu od 2-3 najgore u NS... Takav kraj bio...

 

Verujem ti da je tako bilo. Znam od nekih tu u kraju sto su im deca isla u Djuru Danicic, sve ok. Doduse to je sve posle 2000. Cesto sam prolazio i pored Saobracajne skole u Sumadijskoj, nisam primecivao da se skuplja neka sumnjiva ekipa..

 

3 minutes ago, Lucia said:

Meni nesto suvise cesto, mada na mahove i ne prejako, tu smrdi kanalizacija, kad god sam prosla. Sto nije cudno bluzu Dunava. Pa se pitam da li je do mene ili to tako normalno u tom delu NS. 

 

Drugo sto se pitam da li je "normalno" sto je Almaska crkva sad za nekih sat vremena od 18 do 19h zvonila 4 puta!?  Nemam pojma koliko prav. crkve zvone, u Bgd ih ne cujem a vidim jednu mada katolicku sa prozora. Sad ako tako teraju od ranog jutra onda je bas heavy ziveti pored. 

 

Marka Miljanova je blize Dunavu, ali ne secam se da je nesto posebno smrdela kanalizacija.

 

A to sa zvonjenjem je da poludis. Definitivno ne bih ziveo u blizini crkve. Vidi neku ulicu isto tako malo prometnu, ali malo dalje..

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

 Vidi neku ulicu isto tako malo prometnu, ali malo dalje..

@Lucia

 

AKo hoćeš Podbaru ili taj deo blizu centra i Dunava, gledaj deo od Riblje pijace do Marka Miljanova, pa čak i malo iza... Galens je tu gradio, iza, sad ne znam koje su cene bile...

 

Ili Idi prema Save Vukovića i Matice Srpske...

 

Tražiš da kupiš ili da iznajmiš?

Edited by radisa
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

To za kanalizaciju ne znam, ali mislim da peške/biciklom nisam prošao po podbari, brat-bratu, jedno 15 godina, možda i više...

 

Kroz celu Kralja Petra se solidno oseti kanalizacija ako si iole blizu šahta

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...