Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

26 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mislim da je taj povracaj za stan koji "nije bio u prometu" tj. ono sto se kaze "od investitora". Tu valjda i nemas prenos apsolutnih prava.

Takodje vidi ako ukljucis decu u oslobadjanje od poreza da li ce oni moci posle da se prijave za oslobadjanje od poreza....

ali ne slusaj nas nego pitaj pravnike...

 

to i hocemo da kupimo u izgradnji, da budemo prvi kupci.

posto planiramo da kupimo 40-ak kvadrata, onda je bezze da ubacujem cerku i da potrosim njen bonus za kupovinu nekretnine za nista.

Link to comment
7 hours ago, Ros said:

 

to i hocemo da kupimo u izgradnji, da budemo prvi kupci.

posto planiramo da kupimo 40-ak kvadrata, onda je bezze da ubacujem cerku i da potrosim njen bonus za kupovinu nekretnine za nista.

Ja sam mislio da si ti gledao neke nekretnine u Grckoj? Jesi tamo pazario?

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

Ja sam mislio da si ti gledao neke nekretnine u Grckoj? Jesi tamo pazario?

 

bice i to. kad zavrsimo ovu akciju, onda cemo nesto gledati u hanji. imamo jos dosta do penzije, tako da ima vremena :)

 

Link to comment
 
bice i to. kad zavrsimo ovu akciju, onda cemo nesto gledati u hanji. imamo jos dosta do penzije, tako da ima vremena [emoji4]
 

Malo ćemo u off topic, mene neki ortaci cimaju "da se uzme nesto u Grckoj".
Ono kao zajedno ili odvojeno.
Ja ih otkivam "da je to najbolji nacin da prestanemo da budemo prijatelji [emoji6].
Ali zanima me kakva je situacija...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:


Malo ćemo u off topic, mene neki ortaci cimaju "da se uzme nesto u Grckoj".
Ono kao zajedno ili odvojeno.
Ja ih otkivam "da je to najbolji nacin da prestanemo da budemo prijatelji emoji6.png.
Ali zanima me kakva je situacija...



....shiit has hit the fan.

Jeftinije je nego u Srbiji, ali poslovanje u tuđoj zemlji, gde ne možeš da budeš više od određenog broja dana godišnje i gde ne znaš šta sve može da te sačeka iz krivine bi meni bilo no-no...

 

Ros, pretpostavljam ima i neko EU državljanstvo, pa je njemu lakše da se time zeza...

  • +1 1
Link to comment

Bila je pre varijanta "zlatne vize" davali Grci boravište ko kupi nekretnine u iznosu od 250k eura, a nakon čini mi se 7-8 godina boravka i državljanstvo. Međutim EU im je udarila packu pa je sad taj iznos značajno veći. A i ovaj rat u Ukrajini je doprineo ogromnom poskupljenju tih programa dobijanja papira za novce. Portugal je pre imao jako dobar program, nakon kupovine nekretnine si morao da ostaneš u zemlji samo po jednu nedelju godisnje i dobijaš državljanstvo. Nema više.

Edited by noskich
Link to comment
Jeftinije je nego u Srbiji, ali poslovanje u tuÄ'oj zemlji, gde ne možeÅ¡ da budeÅ¡ viÅ¡e od odreÄ'enog broja dana godiÅ¡nje i gde ne znaÅ¡ Å¡ta sve može da te sačeka iz krivine bi meni bilo no-no...
 
Ros, pretpostavljam ima i neko EU državljanstvo, pa je njemu lakše da se time zeza...

Ma ovi su u fazonu, da se kupi pa se boravi tamo a kada se ne boravi da se izdaje...
Ma bili na letovanju kod nekih nasih koji to rade pa bi sad i oni...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:


Ma ovi su u fazonu, da se kupi pa se boravi tamo a kada se ne boravi da se izdaje...
Ma bili na letovanju kod nekih nasih koji to rade pa bi sad i oni...



....shiit has hit the fan.

Ma znam, ali meni i dalje onaj drugi deo rečenice mnogo veći problem od prvog... Ono sa poslovanjem u tuđoj zemlji...

Link to comment
6 minutes ago, noskich said:

Bila je pre varijanta "zlatne vize" davali Grci boravište ko kupi nekretnine u iznosu od 250k eura, a nakon čini mi se 7-8 godina boravka i državljanstvo. Međutim EU im je udarila packu pa je sad taj iznos značajno veći. A i ovaj rat u Ukrajini je doprineo ogromnom poskupljenju tih programa dobijanja papira za novce. Portugal je pre imao jako dobar program, nakon kupovine nekretnine si morao da ostaneš u zemlji samo po jednu nedelju godisnje i dobijaš državljanstvo. Nema više.

Imas i dalje u Spaniji, 500.000 u nekretninu ili biznis i dobijes rezidenciju.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
30 minutes ago, radisa said:

Jeftinije je nego u Srbiji, ali poslovanje u tuđoj zemlji, gde ne možeš da budeš više od određenog broja dana godišnje i gde ne znaš šta sve može da te sačeka iz krivine bi meni bilo no-no...

 

Ros, pretpostavljam ima i neko EU državljanstvo, pa je njemu lakše da se time zeza...

podigli su Grzi porez na stanove ima neki trik zavisi koliko je godina stara zgrada i slicno. Opet Solun je 2-3 jeftiniji od Bga mislim to samo govori o apsurdu ovih nasih cena.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ma znam, ali meni i dalje onaj drugi deo rečenice mnogo veći problem od prvog... Ono sa poslovanjem u tuđoj zemlji...

kada bi već jurio nekretninu, a da je na moru prvi pik bi svakako bila slovenija

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...