Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

21 minutes ago, ToniAdams said:

ovo fino izgleda, jel ima i tabacine?

 

Golim šakama nešto malo. Tabačina je uglavnom uz upotrebu svog mogućeg hladnog oružja.

I dalje ne verujem kakvo ludilo od filma

Edited by Nikodije
Link to comment

Odgledao The Daisy Chain - https://www.imdb.com/title/tt1129415/

 

 

 

Svojevremeno ocrnjen od strane kritike, film u stvari uopšte nije loš. Nije preambiciozan, nije remek-delo, ali jeste  mračan, creepy, i poigrava se nekim elementima irskog folklora, ali i našim doživljajem odredjenih poremećaja koji su često taboo tema. Za pohvaliti je i kraj, koji je često slaba tačka mnogih horora, ovde je, iako ambivalentan, baš kako treba.

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitam se ja kakvi su i prvi i drugi, gledao sam ih pre 35+ godina, ko zna kako bi ih sad percipirao. A previše je generalno razvodjena franšiza, zar nije bio neki remake ili reboot pre desetak godina, a i serija?

 

 

Elem, kad smo na temi, gledao sam pre neki dan ponovo (posle tipa dvadesetak godina) The Ninth Gate. Kao horor definitivno nije strašan, pogotovo ne za iskusne horormane, čak nije ni neki posebno dobar film, ali ima i pozitivne kvalitete, gledljiv je i zabavan, Johnny Depp i Frank Langella su nekako teatralno simpatični, a i Lena Olin i Emmanuelle Seigner nikad nisu bolje izgledale...  :fantom:

Edited by Jeremija
Link to comment

ma nije to zapravo nikakva fransiza, prvi film je oldskul horor tipican za to vreme, sasvim solidan ali ne mnogo vise od toga, drugi je konceptualno potpuno razlicit film, uslovno receno nastavak a neko bi slobodno mogao da kaze i rimejk prvog, retko pametno napisana i rezirana horor-komedija, sto se mene tice, apsolutno remekdelo.

treci je pak potpuni iskorak iz zanra, zapravo jedino sto ga povezuje sa prethodnim je glavni lik.

oba rimejka iz ovog veka su poprilicno bleda, da ne kazem buljson.

Link to comment

Ja sam gledao samo prva tri, i to baš davno, ali tako nekakav je i moj utisak, nije mi se svidela promena "tona" u "trećem" (koja je, doduše, počela u drugom), tako da mi se tu negde i završilo interesovanje za serijal.

 

 

Naleteo sam (dok sam vrteo kanale) i na Ash vs. Evil Dead pre par godina, vidim da je serijal izuzetno dobro ocenjen, ali meni se ta epizoda  nije svidela, previše  podseća na Army of Darkness, i suviše je (pomalo isforsiranog) slapstick humora. Ali, da ne grešim dušu, moguće i da nisam u pravu, ipak je u pitanju bila samo random epizoda...

Link to comment

Meni je drugi deo savršen, baš zato što savršeno balansira izmedju horora i komedije. Ne smeta mi sto je odvuklo na komediju u trećem delu, a seriju smo pogledali (prvu sezonu)..može da prođe, ima delova gde se Brus i sprda na svoj račun, ali nije baš to - to. Trebalo bi da pogledam i dalje šta su snimili.

 

Ove rimejkove nisam ni htela da gledam, nekako ne videh poentu.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

...a nedavno sam na nekom od filmskih kanala uhvatio wolf creek 2 i opet pogledao, kakav jebeni masterpis. oni koji jos nisu gledali ne znam sta cekaju

Link to comment

U ovde hvaljenom filmu Pearl nema nekog izivljavanja nad decom? Ide u bioskopu sad pa bih mogla da ga pogledam ako je odgovor potvrdan

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...