Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Stigao, sa sve Bambulinim titlom. :) Bas planiram da ga overim ovijeh dana, odavno mi je watch-listi. Stigao je i The Invitation, mada deluje meh, kao i Goodnight Mommy sa Naomi Vots, rimejk odlicnog austrijskog filma.

 

Ko voli egzotiku - dostupan je i senegalski Saloum, meni bio strava.

 

U bioskopima igra Fall, cini mi se da ga videh i po trafikama. U principu triler, ali za akrofobicare poput mene cisti horor. Glumice su solidne, ima odlicnih sisa kadrova, poneki twist, malo zbrzan kraj, ali neocekivano pristojna zabava.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, FPLS said:

.

 

U bioskopima igra Fall, cini mi se da ga videh i po trafikama. U principu triler, ali za akrofobicare poput mene cisti horor. Glumice su solidne, ima odlicnih sisa kadrova, poneki twist, malo zbrzan kraj, ali neocekivano pristojna zabava.

 

Sinoć videh trejler za film u bioskopu i prosto ne mogu da zamislim šta moze biti zanimljivo u njemu - u smislu priče. Penju se i nešto sklizne i onda se spasavaju? Ili se desi nešto natprirodno, ili spoljni faktor kao manijak koji čami čekajući zgodnu priliku da se izivljava nad nekim kao wrong turn?

Kopka me jer si ti već treći na forumu koji preporucuje

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

Sinoć videh trejler za film u bioskopu i prosto ne mogu da zamislim šta moze biti zanimljivo u njemu - u smislu priče. Penju se i nešto sklizne i onda se spasavaju? Ili se desi nešto natprirodno, ili spoljni faktor kao manijak koji čami čekajući zgodnu priliku da se izivljava nad nekim kao wrong turn?

Kopka me jer si ti već treći na forumu koji preporucuje

 

Ovo. 

 

Ma prica je krajnje jednostavna i siromasna, tipican triler opstanka/prezivljavanja, uz standardnu dozu nelogicnosti, klisea i glupavih tvistova. 

 

Cisto nesvakidasnji bioskopski dozivljaj, nista vise od toga. Ne secam se slicne premise, gde je visina srz horora, a pride je veoma ubedljivo snimljeno s obzirom na budzet i sasvim okej odglumljeno, obe glumice su harizmaticne. Vrlo je malo praznog hoda, pa sam ja koji imam strah od visine konstantno osecao neku nelagodu i anksioznost... U kucnim uslovima verovatno ostavlja prilicno mlak utisak.

Link to comment

Čuj nelogičnosti, klišei i glupi tvistovi. Pričamo o survival zajebanciji, ne o Kumu, pa da je priča bitna. Ovde je bitno to što je čovek iz krajnje jednostavnog setinga napravio uzbudljivo, napeto i odlično režirano delo. I to je to. 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Filozof manijak said:

Trivia: ovaj film je sniman kod nas u Beogradu prošle zime, moj kum je radio za produkciju kao lajter.

 

 

Koji lajter kad je sve u mraku? 

 

:lolol:

Link to comment

Nisam bas planirao da gledam Pearl (prequel za X koji mi je bio ok, ali nista posebno), ali posle Scorseseove pohvale sam ipak radoznao:

 

Quote

Ti West’s movies have a kind of energy that is so rare these days, powered by a pure, undiluted love for cinema,” Scorsese said. “You feel it in every frame. A prequel to ‘X’ made in a diametrically opposite cinematic register (think ’50s Scope color melodramas), ‘Pearl’ makes for a wild, mesmerizing, deeply — and I mean deeply — disturbing 102 minutes. West and his muse and creative partner Mia Goth really know how to toy with their audience… before they plunge the knife into our chests and start twisting.”

Scorsese added, “I was enthralled, then disturbed, then so unsettled that I had trouble getting to sleep. But I couldn’t stop watching.”

 

Link to comment
On 19.9.2022. at 11:29, Reaktor said:

Speak No Evil (2022)

 

vrlo dobro

 

šta znam... oke je film, podsetio me malo na spoorloos ne znam da li samo zbog settinga. ali imam određenih problema sa socijalnom satirom o tome kako se ljudi ponašaju u kojoj se ljudi ne ponašaju onako kako se ponašaju

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...