Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

@I*m with the pilots Ne ne, to si možda mislila na Speak No Evil, pričali smo na topicu o Festu u isto vreme o oba filma, pa je iz tog razloga preporučeno da se ne gleda SNE (ko nema stomak za to).

 

Gledaj Pearl!

Edited by Patty Lee
Link to comment
27 minutes ago, Patty Lee said:

@I*m with the pilots Ne ne, to si možda mislila na Speak No Evil, pričali smo na topicu o Festu u isto vreme o oba filma, pa je iz tog razloga preporučeno da se ne gleda SNE (ko nema stomak za to).

 

Gledaj Pearl!

 

Nisam ga pomešala nego da se obavestim na vreme a ne da se šokiram u bioskopu. :dry: Skoro mi je prijatelj poslao jedan film (koji mislim da nije horor nego drama) koja mi je delovala jako primamljivo na osnovu njegovog pisanja i fotografija iz filma, medjutim nije mi rekao kako pocinje - boleo me je stomak pola sata, nisam nista konkretno ni videla do kraja, samo od nagovesti sta sledi.

 

//U pitanju nije bilo cak ni nasilje nad decom

Spoiler

nego divlji zapad, mrtva trudnica i sad druga zena uzima noz, valjda da proba da izvadi dete...nije mi sad toliko strasno da napisem ali valjda vizuelno i zvučno dopire do mene dublje.

 

 

  • +1 1
Link to comment

clock

korektan hororcic o pritiscima koje drustvo™, porodica i okolina vrse na zene, pa se one u svemu tome cesto nadju nesnadjene. moze da se preporuci.

naravoucenije za obe zene koje posecuju ovaj topik: ne morate nista u zivotu. tj. morate samo ono sto zelite.

trivija: glavna glumica preslikana moja bivsa, pa je utoliko bilo jezivije gledati ovaj film.

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment

Nisam gledao film (ali sam upravo odgledao trailer), to masiranje žena da rode, a i muškaraca/žena (koji to neće) da se žene/udaju je verovatno veći horror nego bilo šta u ovom filmu, pogotovo ako se dešava osobama koje nisu baš sigurne u sebe...

Link to comment

influencer

vise je triler nego horor, al nema veze. dobar. o izgubljenosti u fejk svetu soc.mreza, laznim identitetima, itd. fino gradjenje, atmosfera, solidna gluma za ovaj tip filma, zanimljivi preokreti, lokacije... preporuka

Edited by Nikodije
Link to comment
  • 3 weeks later...

Red Dot (2021) - 'nako. Švedski horor o paru koji odlazi na izlet na neku planinčinu da gledaju polarna svetla, i tu skontaju da ih neko "lovi" jer red dot = laserski nišan. I to se naizgled dešava zbog naravno nesporazuma koji se naravno desio sa lokalcima na putu do planinčine da bi se na kraju naravno ispostavilo da par uopšte nije targetiran slučajno jer su naravno pre godinu dana oni bili umešani u bla, bla... Ekstremno su nedopadljivi bukvalno svi likovi, tačno poželiš da uleti medved i sve ih raščivija, 15-20 min max bloodbath a onda ostatak filma gledamo samo snimke lepe prirode, naracija by Dejvid Atenboro. Bolje gledajte In Fear (2013).

 

Intrusion (2021) - veoma very muy bezveze. Igraju Frida Pinto (i dalje najlepša, i dalje ne zna da glumi ni da joj život zavisi od toga) i Logan Maršal Grin (bio mi je super u The Invitation, realno, bolje da sam opet to gledala), oni su bračni par koji, iz samo njima znanih razloga, živi bukvalno u sred neke vukojebine u najlepšoj kući na svetu koju je muž dizajnirao; on je arhitekta a ona terapeut. Počne tako što im neko provali u kuću dok su ovo dvoje u izlasku, ukraden samo kompujter. Sledeća provala se desi dok spavaju, ispostavi se da provalnika ima nekoliko svi se isto prezivaju, naime oni su porodica, a policiji su odranije poznati po tome što je jedan njihov član, mlada devojka, netragom nestala otprilike u vreme kad su se ovi japiji doselili u vukojebinu. Mislim, predvidljivo je u pm, ali lepa je ta kuća i LMG je super. Tetura se film nekako do samog kraja a onda malo bude overkill, nakon što se negativac razotkrije suspension of disbelief baš moraš da ubaciš u četvrtu brzinu. Gledajte bolje The Invitation (2015), ne zato što je sličan plot nego ima LMG + dobar je film.

 

 

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment

Dark Nature (2022) - joj, ne znam, prosečno do ispodprosečno. Počne kao The Descent (2005), grupa žena ide na team building u neku nedođi... pardon, prirodu. Tome i ovde prethodi trauma, u pitanju je kao neka mala terapeutska grupa, doktorka i 4 pacijentkinje, gde sve žene prolaze kroz neku vrstu PTSD-ja, svaka iz drugih razloga; a idu da se lomataju bogu iza no... pardon, po prirodi, kao deo terapije.  Glavna junakinja je žrtva porodičnog nasilja (koje je prikazano na granici da deluje karikaturalno), jedna žena je ex-cutter, druga istraumirana iskustvom u vojsci... ali u principu fokus je na glavnoj junakinji i njenim problemima, ostale su prikazane vreoma, veoma, veoma površno. I od starta postoji taj trip da ih neko/nešto posmatra, imaju halucinacije... The Descent je jedno 10x bolji i uzbudljiviji film od ovoga. Ovo je, pa ne bih rekla dosadno, bar meni nije bilo, ali sporo i atmosferično. Nije strašno, najveći horor je sama ideja o prolongiranom boravku u nekoj pripizd.. pardon, prirodi. Gluma nije loša. Na scenaristi se štedelo.

Link to comment

Kasnim sa pisanjem ovde, ali npr moji predlozi su manje više sve od Rob Zombija (nije sve isti kvalitet, ali entertainment value je tu).

 

House of 1000 Corpses je jedan od mojih generalno omiljenih.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Megan is Missing (2011)

 

IMG_0798.thumb.jpeg.8b5e7c1f0a66387fd10e47c6374173b8.jpeg

 

Da, ok, ja sam sad u nekoj fazi da gledam samo screenlife filmove, The Den, Darkstream, Dashcam… ovo sam videla da deca na TikToku kažu da je strašno & prestrašno i nisu mogli da spavaju i ja debil poverujem. 
 

Dakle, ovo je đubre a mladi su govna.
Ovo je snimao neki potencijalni pedo-bear amater za pedofile entuzijaste (one što nisu iz svoja 4 zida prešli u molester kategoriju), onako, na granici sve vreme… ali u suštini jeftini sleezefest (ne na dobar način). Dijalozi su kao da ih je pisao Stiv Bušemi iz onog mima “How do you do, fellow kids?” + kad bi bio pedo, je l. TikTok se naročito naložio na izvesne bdsm fotografije koje prikažu u drugom delu filma, a jedno 28x gore stvari imaju na r/eyeblech. Dumb kids.

 

 

 

 

 

Link to comment

gledao na yt dve domacice, san doktora mišica i sticenik, treba pogledati zbog izvedbe, iako nisu previse strasni.

opet mi drago sto smo makar nesto hororicno nekad snimali.

  • +1 2
Link to comment

dada, sticenik je ful hd.

i jebemu, ljuba tadic je bio toliko jebena faca za horore, a mimo ovog prvog i recimo balade o svirepome (gde ubija cetnike na fore koje ni tarantino nema u filmovima), ne znam da je nesto slicno snimio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...