Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Ne znam ni ja, ali i njega i još neke glumce iz tog vremena takođe vidim u hororima koji jbg nikad nisu snimljeni. Recimo da nemamo Vincent Price-a, a mogli smo da ga imamo. 

Link to comment

kog zanimaju moji utisci, a nikoga ne zanima, odgledao sam sinoc jos jednog kadijevica, "devicansku svirku", 

ponovo gotik horor, edgar alan 1/1, opet se vidi koliko se lozio na nemacki ekspresionizam (a ko nije jebiga), vizuelno dojaja, napucani kontrasti i igra senkama, kostimi sjajni, goran sultanovic mlad kao jutarnja rosa odlican a olivera katarina spektakularna, u ovom imamo cak eksplicitne momente kakvih u sticeniku nema.

opet bih voleo da ima malo vise "mesa" a da je malo manje film atmosfere, ali svakako vredi pogledati, sto bi rekli prodavci polovnjaka.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

kog zanimaju moji utisci, a nikoga ne zanima, odgledao sam sinoc jos jednog kadijevica, "devicansku svirku", 

ponovo gotik horor, edgar alan 1/1, opet se vidi koliko se lozio na nemacki ekspresionizam (a ko nije jebiga), vizuelno dojaja, napucani kontrasti i igra senkama, kostimi sjajni, goran sultanovic mlad kao jutarnja rosa odlican a olivera katarina spektakularna, u ovom imamo cak eksplicitne momente kakvih u sticeniku nema.

opet bih voleo da ima malo vise "mesa" a da je malo manje film atmosfere, ali svakako vredi pogledati, sto bi rekli prodavci polovnjaka.

 

Odlican mu je taj, mada dobro, ja sam generalno fan njegove poetike u filmovima. Mislim da ga on samog smatra medju svojim slabijim filmovima, negde sam to cula ili procitala. Razmisljam sad da li sam gledala Sticenika, bice da nisam jos, sve ostale mislim da jesam. Uhvatila sam ih dosta kada je bila promocija knjige koju je sabrao i pisao Ghoul pa su u Kinoteci imali posebni ciklus sa njegovim filmovima i razgovorima nakon i izmedju filmova. Nikako da sednem i da nastavim knjigu, tad sam je zapocela i onda pauzirala.

Olivera je uf!

 

virginsmusic12.jpg

  • +1 2
Link to comment

You're Killing Me

 

Tinejdž slešer. Ima elemente originalnosti i glumačka ekipa je dosta dobra (Anne Heche, Dermot Mulroney) mada su tinejdžeri polukatastrofa. Treba izdržati prvu trećinu jer je druga trećina filma odlična! A onda kraj usrali za medlju :isuse: U glavi sam imao bar 2 moguća kraja koja bi bila efektnija od ovog. Ovaj nije mogao biti gori. Šteta što je kraj bulja inače bi bio dosta dosta dobar.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Neki dan odradio horror double-header, opaska da nisam ljubitelj horora, ne rade me.

 

"It follows" - lmao, odličan koncept, imam toliko puno pitanja o tome kako radi. Šta ako su dvoje u vezi i stalno se fircaju? Jel važi i za oralni seks ili samo penetrativni? Šta ako je lezbejka nosilac? Jel It uvek ide peške?

Nije loš film, b-produkcija, ali atmosferičan, dobra muzika, dobar kraj. Onako, pravi tinejdž horor, samo tinejdžeri ne idu u ukletu kuću u šumi, nego se fircaju međusobno.

 

"The Witch" - meh, ja baš imam toplo-hladno odnos sa a24 filmovima. Cenim njihovu originalnost i što vole da budu preterano artsy, ali mi skoro uvek fali još jedna doza realnosti, da složim sve kockice. Tako i ovde, nisam srećan razrešenjem, no dobar je, više kao mindfuck horor. Dao bih mu 0.8 Herediteryja ocenu.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, goofs said:

 

"It follows" - lmao, odličan koncept, imam toliko puno pitanja o tome kako radi. Šta ako su dvoje u vezi i stalno se fircaju? Jel važi i za oralni seks ili samo penetrativni? Šta ako je lezbejka nosilac? Jel It uvek ide peške?

Nije loš film, b-produkcija, ali atmosferičan, dobra muzika, dobar kraj. Onako, pravi tinejdž horor, samo tinejdžeri ne idu u ukletu kuću u šumi, nego se fircaju međusobno.

Meni je It Follows fenomenalan, najbolji soundtrack za horor film (i generalno) od Halloween-a. Taj film je jedan veliki vajb sastavljen od mnogo manjih vajbova (tipa, što su odabrali baš Deteoit za lokaciju snimanja, što nema odraslih, što ne možeš nikako da pinpojntuješ kad se dešava radnja…). Najbolji horori su mi oni gde “nešto” dolazi, sporo je, it takes it’s time ali to nije bitno jer će kad-tad stići jer je relentless, jer nema spasa, privremeni pakt o nenapadanju je najbolje čemu možeš da se nadaš.

  • +1 4
Link to comment

uh jedan od retkih horora koje sam prekinuo

 

  

10 hours ago, Patty Lee said:

Meni je It Follows fenomenalan, najbolji soundtrack za horor film (i generalno) od Halloween-a. Taj film je jedan veliki vajb sastavljen od mnogo manjih vajbova (tipa, što su odabrali baš Deteoit za lokaciju snimanja, što nema odraslih, što ne možeš nikako da pinpojntuješ kad se dešava radnja…). Najbolji horori su mi oni gde “nešto” dolazi, sporo je, it takes it’s time ali to nije bitno jer će kad-tad stići jer je relentless, jer nema spasa, privremeni pakt o nenapadanju je najbolje čemu možeš da se nadaš.

dobar mi je to film dobrim delom ali na kraju bude prilicno nedosledan

Edited by ToniAdams
Link to comment
10 hours ago, Patty Lee said:

Meni je It Follows fenomenalan, najbolji soundtrack za horor film (i generalno) od Halloween-a. Taj film je jedan veliki vajb sastavljen od mnogo manjih vajbova (tipa, što su odabrali baš Deteoit za lokaciju snimanja, što nema odraslih, što ne možeš nikako da pinpojntuješ kad se dešava radnja…). Najbolji horori su mi oni gde “nešto” dolazi, sporo je, it takes it’s time ali to nije bitno jer će kad-tad stići jer je relentless, jer nema spasa, privremeni pakt o nenapadanju je najbolje čemu možeš da se nadaš.

 

I meni se jako svideo, a u mnogo čemu je omaž Karpenteru, sa sve muzikom. Škripi malo ka kraju, kao što ToniAdams kaže. Sećam se da sam posle tražila neke odgovore ili ideje na internetu

 

Mi smo ga gledali na ogromnom platnu pa je atmosfera bila potpuna

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 4 weeks later...

sukyErI.jpg

 

 

 

Quote

David Robert Mitchell and Maika Monroe are reuniting on "They Follow," a sequel to the 2014 cult horror hit, "It Follows." Neon, the Oscar-winning studio behind "Parasite," will co-produce the movie and release it domestically. The studio will introduce it to international buyers at this year's American Film Market. Principal photography will commence in 2024.

 

 

Quote

Mitchell wrote and directed the first film, and will perform the same tasks on the follow-up. Monroe will reprise her lead role of Jay Height from "It Follows." The sequel reunites the filmmaking team with Neon CEO Tom Quinn. The indie executive's previous company, Radius, released "It Follows" in theaters, where it grossed an impressive $15 million domestically on a shoe-string budget.

 

 

 

 

https://variety.com/2023/film/markets-festivals/it-follows-sequel-they-follow-david-robert-mitchell-maika-monroe-neon-1235773394/

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...