Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

black phone

 

dosta solidan film žanra horor, pozdravljam što nam je scott derrickson podario ovo umesto marvela

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

zaplet je relativno tanka kingovština, ali je atmosfera super, glumačka postava dosta dobra, a legla mi je i stilizacija...plus ne traje dugo, a i na ovoj temi nikad ništa nije valjalo od novih filmova, ne znam što ih i slušaš :sleep:

 

nije ni malo strašan, može se reći da vuče na supernatural suspense triler, ali žanrovski svakako jeste primarno horor. gledaj pa donesi sud, nemaš šta previše da izgubiš ako mene pitaš. 

Edited by Pokojni Ruxin
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Svemir Zeka said:

Pa dobro, vredi li gledati ili ne? Kontradiktorne su vam preporuke.

 

Ne vredi. Znaš da meni možeš da veruješ

  • Hvala 1
Link to comment

 

 

evo kažu mike & jay da imate ukus ko tinejdžeri :fantom:

 

spoilers obviously, review počinje oko 5:00

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Crni telefon je, ono, ok. Razvlaci vise nego sto treba (sto je valjda posledica toga sto se od kratke price pravi film), i kao sto je neko rekao nije _stvarno_ horor, ali ono.. gledljivo je i popunice vreme. Mnogo bolje, a u istom 'kid fighting to stay alive' zanru je Run (takodje nije horor). Za one koji imaju zivaca za slow burn, Moloch (holandski folk-horor) je odlican.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

They/them - klasicni setup, ubica u letnjem kampu, osim sto nije u pitanju obican, vec LGBT 'conversion' kamp. Ne znam, kao da realni horori takvih mesta nisu dovoljni sami po sebi. Plot nikakav, tonalitet filma all over the place, Kevin Bacon kao da je placen da glumi sa sto manje truda moguce. Negde u prvoj trecini ima cak i muzicka numera gde sva deca zajedno pevaju neku pesmu od Pink, krajnje bezveze. Sve u svemu, jedno veliko nista.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nope

 

Jbt, kakva glupost. A trejler tj. tizer je tako obecavao.

 

Retko iritantni likovi, usput i lose odglumljeni, potencijalno intrigantna prica razvucena i nekako neobavezno nabacana na nimalo uzbudljiv nacin, a uz to - ni h od horora iako se tako vodi. Nekakav glupavi SF bez jasnog fokusa. Ume Peele da rezira, nadje se tu zanimljiv kadar i scena, posebno nakon sto prodje ultra-smaracka prva polovina filma, ali generalno bas tanko. Ako sam ja bacio 900 dinara na IMAX kartu za ovo, ne morate i vi.

  • +1 2
Link to comment

Ja danas gledao Fresh. U prvoj trećini to je romkom o ribi koja je smorena tinder muvanjima, pa se primi na lika koji ju startuje u samoposluzi. A onda se dabome ispostavi da je taj solidan bolesnik involviran u kanibalistički biznis. Tsja, u celini čak i nije loše, bolje nego što deluje pre početka gledanja.

Edited by Nikodije
  • Haha 1
Link to comment
On 20.8.2022. at 21:08, FPLS said:

Nope

 

Jbt, kakva glupost. A trejler tj. tizer je tako obecavao.

 

Retko iritantni likovi, usput i lose odglumljeni, potencijalno intrigantna prica razvucena i nekako neobavezno nabacana na nimalo uzbudljiv nacin, a uz to - ni h od horora iako se tako vodi. Nekakav glupavi SF bez jasnog fokusa. Ume Peele da rezira, nadje se tu zanimljiv kadar i scena, posebno nakon sto prodje ultra-smaracka prva polovina filma, ali generalno bas tanko. Ako sam ja bacio 900 dinara na IMAX kartu za ovo, ne morate i vi.

Ja sam bolje prošao. Samo 500din

 

Ali da, nakon njegova dva odlična filma, ovo je bilo poprilično razočaravajuće. Gomila nabacanih stvari, hiperaktivna sestra i brat koji je usporen na 0.5, nebitni plavušan i još manje bitan evropski režiser. Segment sa majmunom i cela ta paralela je jedino vredno pomena, ali to je mogla biti jedna epizoda Zone Sumraka a ne film od preko dva sata.

  • +1 1
Link to comment
On 19.7.2022. at 11:18, Svemir Zeka said:

Pa dobro, vredi li gledati ili ne? Kontradiktorne su vam preporuke.

Вреди. Леп је филм, има јаку оптимистичку поруку да је највећи борац онај од кога се то најмање очекује.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...