Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Sinoć u Samo pivo pio Young's Special London Ale i dva Kabinetova ejla i prisetio se koliko mi dobro pašu ejlovi. Nadam se da će se ova godina nastaviti u istom maniru. Pitaću ortaka koji ima mašineriju za kućno pravljenje piva da mu budem šegrt.

Link to comment

Nemam toliko izoštren ukus u smislu da mi je IPA bolja ili lošija od APA i sl, niti sam do kraja upoznat sa svim nijansama u ponudi. Recimo da mi odgovaraju citrusne note*, a u London Ale sam malo pod gasom prepoznao mednu notu koja mi je baš lepo sela.

 

* - ženski deo ekipe je ta nota podsetila na miris muške svlačionice posle fizičkog. 

Link to comment

Ukratko APA previse gorak, IPA taman za svakodnevnu konzumaciju ali je zvezda definitivno WIT belgijski. Fenomenalno, najpribliznije Blue Moon-u sto sam probao.

APA suviše intezivna, ko i tebi. IPA mi je bila nezanimljiva, mada moguće jer sam je probao posle prejake ape. al belgijanac je ozbiljno pobedio juče za ručkom.

 

ostaje još porter da vidim, ali za to ću morati da sačekam neku sledeću turu.

Link to comment

Nemam toliko izoštren ukus u smislu da mi je IPA bolja ili lošija od APA i sl, niti sam do kraja upoznat sa svim nijansama u ponudi. Recimo da mi odgovaraju citrusne note*, a u London Ale sam malo pod gasom prepoznao mednu notu koja mi je baš lepo sela.

 

* - ženski deo ekipe je ta nota podsetila na miris muške svlačionice posle fizičkog. 

 

nisu jedine, cuo sam jos par ljudi da komentarisu da mirise na after football

Link to comment

Uf, kakvo je smeće onaj kabinet, naterali me u Berlineru da ga probam, katastrofalna kombinacija lošeg piva i ukusa breskve, još uvek mi je zlo, gore pivo nisam pio decenijama.

 

Lakše podnosim domaću hemiju tipa Lava i Jelena od ovog skupog đubreta.

Link to comment

Neka ružna flaša 0,33, e sad, nikad ja to ne bih naručio, nego je moj pametni ortak tražio 'kabinet koji najviše liči na standarno pivo', probao i hteo da vrati nazad, ali ja imam politiku da se nijedno pivo ne baca, pa sam to popio. U stvari su problem kelneri u Berlineru koji pojma nemaju, a prodaju n vrsta piva. Ja tamo pijem ono rusko pivo na 'Ž' i nema teorije da zapamtim kako se to pivo zove, stalno mi je u glavi 'Žiguli'.

Edited by Anonymous
Link to comment

Neka ružna flaša 0,33, e sad, nikad ja to ne bih naručio, nego je moj pametni ortak tražio 'kabinet koji najviše liči na standarno pivo', probao i hteo da vrati nazad, ali ja imam politiku da se nijedno pivo ne baca, pa sam to popio. U stvari su problem kelneri u Berlineru koji pojma nemaju, a prodaju n vrsta piva. Ja tamo pijem ono rusko pivo na 'Ž' i nema teorije da zapamtim kako se to pivo zove, stalno mi je u glavi 'Žiguli'.

Realno Žigulevskoe je u rangu Meraka, u Rusiji ga proizvodi Carlsberg kao i Merak u Srbiji, to je poslednji nivo u kvalitetu piva...

U pravu si za Berliner, tamo baš nemaju pojma šta prodaju ali kobaje im nisu loše...

Link to comment

kobaje ne mogu da se mere sa rusmirovim mada opet kontam da im to i nije cilj. probao sam tamo dva Južnoafrička piva i bila su prilično ok. to rusko je i meni vuklo na domaće zidarce. malo je mesto pretenciozno sa sve "naše kobasice se prave od svinja koje slušaju isklkucivo New Orleans jazz" Ali ipak je to Sava Mala.

 

i mislim da sam samo kod njih video u ponudi Golden Draak

Link to comment

ja u tom berlineru još nisam uspeo da popijem i pojedem ništa. kad god da odem je prepuno.

 

kada se još pogleda i samo pivo, jasno je da postoji dobro tržište za taj biznis.

Link to comment

Cinjenica je da je izbor lokala sa dobrom pivskom ponudom sve veci. Ne kazem bolji, jer smatram da kvantitetom kasnije dolazimo do kvaliteta. Ako bi se poredili sa ozbljnim svetskim pivskim barovima, to bi bilo nebo i zemlja. Ali to je i normalno, jer ni musterije, ni kafedzije, ni sankeri nemaju dovoljno edukacije na ovu temu. Stvari sad mogu samo na bolje.

 

Ja zaista ne mogu da izdvojim omiljeni pivski lokal, jer svaki ima neke svoje prednosti i mane. U svakom slucaju mi je Berliner na dnu liste. Zapravo, mozda bi mi se i svidelo kad bih usao u poluprazan lokal. Slazem se i sa zapazanjima prethodnih komentatora.

 

Inace novi toceni Kabinet/Mikkeller Vista IPA#2 mi je sjajan, bas po mom zimskom ukusu (slicno kao i letnji ukus, ali sa +3% alkohola). 

Edited by Cure
Link to comment

Inace novi toceni Kabinet/Mikkeller Vista IPA#2 mi je sjajan, bas po mom zimskom ukusu (slicno kao i letnji ukus, ali sa +3% alkohola). 

 

vidis, meni se taj od kabinetovih ipa najmanje svideo, mozda zato sto je tako zimski, podsetio mi je na sixpoint-ov bengali tiger ipa koji se jako ceni, a ja ga bas ne volim. 

Link to comment

Cinjenica je da je izbor lokala sa dobrom pivskom ponudom sve veci. Ne kazem bolji, jer smatram da kvantitetom kasnije dolazimo do kvaliteta. Ako bi se poredili sa ozbljnim svetskim pivskim barovima, to bi bilo nebo i zemlja. Ali to je i normalno, jer ni musterije, ni kafedzije, ni sankeri nemaju dovoljno edukacije na ovu temu. Stvari sad mogu samo na bolje.

 

 

Generalno se slažem sa tvojim postovima ali ipak mislim da si ovde malo preterao, par lokala koji postoje ipak znaju i zbog čega su otvoreni i koja je namena po pitanju piva, nije sve kao kod Berlinera da su shvatili da je to best new thing pa udri, Samo pivo, Miners i još neki ipak imaju znanje za stvari koje rade, ne teba preterivati...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...