Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

U Samo pivo bi valjalo da razmotre da angažuju veći broj konobara. Ili da ih jednostavno ukinu pa da se svako služi za šankom. 

 

Nama je u grupi bila potrebna pomoć konobara jer nismo upoznati sa svim detaljima iz ponude. Ovaj momak je bio prezauzet i bio je u fazonu, ajde vratiću se kada odlučite, a mi smo imali par pitanja. Ako su već odlučili da se bave ovim poslom vredelo bi da razumeju da je podizanje sopstvene pivske kulture i informisanosti deo odlaska u Samo pivo. U tom smislu neophodno je više komunikacije između zaposlenih i posetilaca, nego što je to slučaj sa kafanama ili klubovima u kojima se razgovor najčešće odvija tako što se poruči nova runda točenog lava.

Link to comment

Od Samo Pivo me jeza podilazi. Najodvratnije od svih tih pivskih menza. Mesto je rupetina odvratna, konobari drski i bezobrazni, cekas pice po sat vremena a ako je guzva nece te usluziti ako nemas sto, za sankom moras da se bijes da bi dosao na red... Jezivo iskustvo.  

Link to comment

Od Samo Pivo me jeza podilazi. Najodvratnije od svih tih pivskih menza. Mesto je rupetina odvratna, konobari drski i bezobrazni, cekas pice po sat vremena a ako je guzva nece te usluziti ako nemas sto, za sankom moras da se bijes da bi dosao na red... Jezivo iskustvo.  

Uuuu to se dobro promenilo od kada sam ja bio...doduse tada je jos funkcionisala terasa ;)

Link to comment

Od Samo Pivo me jeza podilazi. Najodvratnije od svih tih pivskih menza. Mesto je rupetina odvratna, konobari drski i bezobrazni, cekas pice po sat vremena a ako je guzva nece te usluziti ako nemas sto, za sankom moras da se bijes da bi dosao na red... Jezivo iskustvo.  

Iskreno, mislim da ga malo pretera...ali ajde

Link to comment

mesto jeste rupa, uključujući i to da kada ulaziš u wc iz glavnog dela vidiš lika kako piša u ono konjsko pojilo. imaju neke betonske izrasline u podu koje nisu baš prijateljske u kombinaciji određenog procenta alkohola i prigušenog svetla. Kad smo već kod prigušenog svetla, pretpostavljam da veći broj gostiju ima problem da pročita sadržaj pivovnika. konobari jesu nadrkani jer ih je samo dvojica, tako da ne bih samo njih krivio zbog odnosa prema gostima. čekali smo piće malo duže nego uobičajeno, baš iz razloga manjka osoblja.

Link to comment

mesto jeste rupa, uključujući i to da kada ulaziš u wc iz glavnog dela vidiš lika kako piša u ono konjsko pojilo. imaju neke betonske izrasline u podu koje nisu baš prijateljske u kombinaciji određenog procenta alkohola i prigušenog svetla. Kad smo već kod prigušenog svetla, pretpostavljam da veći broj gostiju ima problem da pročita sadržaj pivovnika. konobari jesu nadrkani jer ih je samo dvojica, tako da ne bih samo njih krivio zbog odnosa prema gostima. čekali smo piće malo duže nego uobičajeno, baš iz razloga manjka osoblja.

Ok, ali mi se čini da ti nisi bio tamo duže vreme...

Link to comment

Pa, kad se vec povela diskusija, da kazem u par redova.

 

Samo pivo jeste br.1 jer su prvi ukapirali foru, krenuli u pricu, prosirili se u pravom trenutku, nasli sjajan prostor i krenuli putem eldorada. Zasluzeno. Velicina prostora i ogroman promet im omogucavaju prodaju svega sto se uvozi u Srbiju, najveci broj tocilica. Old school ekipa sankera su odlicni momci i bez njih ne bi bili tu gde jesu. Da su sa 'mladjom' gardom krenuli od pocetka, teze bi to islo.

 

Instituciju konobara na pivskim mestima ne razumem, ukoliko to nije kulturan bar sa desetak ljudi. O razlozima zasto je konobar nadrkan musterija ne treba da brine. Svaki put sam pivo uzeo za sankom. Neko rece rupa. U poredjenju sa svim beogradskim rupama, ovo je daleko od rupe. Poprilicno vise lici na menzu. Isto zapazanje sam cuo od vise nepovezanih ljudi. Jest, valja usluziti sve one koji su se pivu gadili do pre godinu dana. A ima ih u hordama. U kombinaciji sa nedostatkom ventilacije situacija je vrlo kriticna. U odlicnom pivu se tesko uziva u dimu, opstoj gunguli i buci. Zatim totalni je nonsens nemogucnost placanja karticom. 

 

Nije mi namera od starta bila da isprovociram raspravu, ukoliko se ona ne posmatra konstruktivno. 

 

Ukazao sam da je pivska scena u Srbiji na pocetku, ali da se krece brzo uzlaznom putanjom.

 

Musterije treba da probaju razna piva, istancaju ukus, ukapiraju sta im se svidja, procitaju nesto o pivu, cuju nesto od sankera koji se razume, razmenjuju misljenja i traze sto vise za svoj pivski dinar.

 

Sankeri treba isto to da rade, ali i da se edukuju poslu sluzenja piva, jer to je polovina uzitka pijenja piva. Odlicno pivo koje nije adekvatno cuvano ili servirano vise nije odlicno pivo.

 

E tu nastupaju kafedzije/gazde. Edukacija i kvalitetno osoblje kostaju. Ventilacija kosta. Manja guzva zarad veceg uzitka ispijanja piva, to kosta. Da ponekad castis redovnu musteriju, izgleda da to najvise kosta. Ali da slusas dobronamerne savete zaljubljenika u pivo sa foruma, to nista ne kosta. A nije tesko odvojiti dobronamerne od zlonamernih.

 

Dotakao sam se Samo Piva, jer su i dalje br.1, a nasli su se prozvani. I imaju i dalje apsolutnu vecinu mog pivskog budzeta. 

 

O ostalima ne bih ovom prilikom.

 

Kao sto rekoh, kvantitet ce iskristalisati kvantitet. Sa srecom u daljem radu.

Link to comment

:lolol: ne bi bilo loše...meni samo nije jasno da se na topiku o pivu toliko kuka na mesta koja su donela sva ova piva u Srbiju, razumem da se nekome ne sviđaju idejna rešenja, enterijeri, osvetljenje ali tar ne bi trebalo da ovde bude pivo na prvom mestu? Vidim da ljudi više vole domaće brlje pa sam pomislio da možda ukažem na nešto ali očigledno vas ne interesuje dobro pivo...

Link to comment

 

Dotakao sam se Samo Piva, jer su i dalje br.1, a nasli su se prozvani. I imaju i dalje apsolutnu vecinu mog pivskog budzeta. 

 

O ostalima ne bih ovom prilikom.

 

Kao sto rekoh, kvantitet ce iskristalisati kvantitet. Sa srecom u daljem radu.

Samo da dodam da sam i ja smo mušterija, manje više redovna i smatram da mogu da ukažem na više stvari ali i dalje tamo idem najviše zbog izbora piva...neke stvari zanmarim i to je to...

Link to comment

Ja sam se u zivotu naucio potrosackoj kulturi i volim da dobijem najvise za svoj novac. Kritikujem jer zelim da budu bolji.

 

Moraju da ukapiraju da oni ne prodaju pivo (to radi Brewdog, Kabinet, trapisti...), vec uslugu. I ta usluga treba da budesto bolja (da bi odlicno pivo bilo jos bolje). I da se ugledaju na vrhunske svetske barove, a ne da se porede sa beogradskim rupama.

 

Cesto spominju taj izbor. Pa izbor je neozbiljan dok nema nekog ozbiljnog lambica ili saison-a. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...