Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Video sam u Samo Pivu da imaju neko pivo od 2000+ dinara. O cemu se tu radi? Zasto je toliko skupo?

To je Brewdogov Paradox Heaven Hill valjda.

Jaki Russian imperial stout, 15 posto, čuvan godinu dana u burbonskim buradima, verovatno zbog toga.

Svakako je za Srbiju, pogotovo za 0.33 neverovatna cena. U Pivopiji je 300 dinara manje, ali trebalo bi pogledati i u Majstoru, onu su uvek najjeftini.

Link to comment

Realno, ovo pivsko pomodarstvo u Beogradu postaje nesnosno, recimo meni, koji pivo pijem oduvek, sad neki likovi objašnjavaju šta treba da pijem, a šta ne.

 

Do pre godinu dana su veselo lokali Jelen i Lav.

 

Preći ću na vino ukoliko ovo potraje.

Realno, kada čovek vidi šta voliš da piješ možda je i bolje da pređeš na vino  :lolol:

Link to comment

Otišao da probam Kaš pale ale, pa, nije loše, nema ništa da ga ističe ali se ne oseti homebrewing u velikoj meri...koliko sam shvatio ovo im je prvo pivo u ponudi i sledeća bi trebalo da budu još bolja. Baš pitko pivo...

Link to comment

Otišao da probam Kaš pale ale, pa, nije loše, nema ništa da ga ističe ali se ne oseti homebrewing u velikoj meri...koliko sam shvatio ovo im je prvo pivo u ponudi i sledeća bi trebalo da budu još bolja. Baš pitko pivo...

Ko su proizvodjaci?

Ovi?

Mini Pivara Yugen-TTT?

Link to comment

Realno, ovo pivsko pomodarstvo u Beogradu postaje nesnosno, recimo meni, koji pivo pijem oduvek, sad neki likovi objašnjavaju šta treba da pijem, a šta ne.

 

Do pre godinu dana su veselo lokali Jelen i Lav.

 

Preći ću na vino ukoliko ovo potraje.

 

 

ja jos cekam da vidim ozbiljnog vinoljupca da se primio na ovo sto se desava sa pivima.

 

prosto receno, nije nezanimljivo kada ne bi bilo ovoliko usiljeno i neprirodno i sto je ogroman procenat ovih novih piva zanimljiv na prvih par gutljaja and that's all ..... ali s obzirom da je pivska diverzifikacija usla vec u sava malu, samo nebo je granica.

Link to comment

ja jos cekam da vidim ozbiljnog vinoljupca da se primio na ovo sto se desava sa pivima.

 

prosto receno, nije nezanimljivo kada ne bi bilo ovoliko usiljeno i neprirodno i sto je ogroman procenat ovih novih piva zanimljiv na prvih par gutljaja and that's all ..... ali s obzirom da je pivska diverzifikacija usla vec u sava malu, samo nebo je granica.

Uh, na toliko načina nisi u pravu... mislim da usiljenijeg i isfoliranijeg sveta od "vinoljubaca" svet nije video! Trenutno u Srbiji ima baš ozbiljnih i kvalitetnih piva, ako neko ne voli to je druga stvar...

Link to comment

ozbiljna razlika je u kvalitetu proizvoda. ne pricam o klijenteli nego o spektru i tradiciji proizvoda. stvarno ne bih isao dalje na ovom topiku posto je pivski, ali ovo neizbezno vodi kao sustini a to je porediti vrhunsko vino i vrhunsko pivo. to ne zelite...  :kralj:

Link to comment

O da, naravno da želim, po čemu je razlika između vrhunskog piva ili vrhunskog vina, vrhunske hrane, vrhunskog bilo čega drugog? Zašto se apriori smatra da je vino uzvišenije od bilo čega drugog, niko ne spori da postoje sjajna vina, samo neupćeni ljudi, da ne koristim oštrije termine, mogu slobodno da iznose stavove o nečemu o čemu, očigledno, nemaju neko znanje,i da tvrde da je pivo kao piće toliko inferiorno. Subjektivno mišljenje nije realna osnova za ozbiljnu konverzaciju.

Link to comment

to je moje misljenje na koje imam pravo. subjektivno, krajnje neobjektivno ali takvo je. pivo moze biti vrhunsko ali ne ocekuj od mene da alhemiju hi end vina (ili ako moram biti vulgaran, hi end single malta, FWIW) podredim alhemiji vrhunskog piva. ne ulazeci u seckanje u sitna crevca sta je jedno pice a sta drugo. prosto, nije isto. isto kao sto postoje razlike izmedju vrhunske hrane. pica moze biti vrhunska i odraditi te kao lajna najboljeg koksa na planeti, ali prosto na hijerarhiji vrednosti u gastronomiji ona nikada nece imati vrednost koja je rezervisana za dela vrhunske gastronomije.

Link to comment

Upravo sam to i hteo da kažem, da su to samo subjektivna mišljenja koja ne moraju da imaju nikakve veze sa objektivnim stanjem. Mnogo je prilika bilo u kojima sam imao priliku da isprobam cenjena, vrhunska vina, uz koje sam dobio desetine minuta očaravajuće priče i svaki put doživeo blago razočarani pogled kada osoba koja mi nudi to vino shvati da ne delim tu količinu oduševljenja, da sjajna vina ali not my cup of tea...sa druge strane nebrojene su sitacije kada su  i se sva čula radovala u susretu sa nekim novim, sjajnim pivom, my cup of tea...ne treba suditi o nečemu u čemu se iskreno ne uživa...

Inače, hijerarhije su postavljene od strane ljudi, lako se uspostavljaju nove...

Link to comment

Pa dobro ali ako ste nas pre dva meseca na ovom topiku ubeđivali da tradicija i nakupljeno znanje u proizvodnji piva ne igraju nikakvu ulogu, onda sam spreman da blanko dam prevagu vinu i bilo čemu što iziskuje akumulaciju znanja i samim tim pipaviji proces proizvodnje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...