Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Danas ovako kod mene... lepo sam ih postrojio. (Ima i Kozel, i moji ljubljeni hefeweizeni i svasta jos nesto.)

 

 

 

10-pack! da li je ovo neki tako pakovan sampler ili je kod vas to uobicajeno? 

Link to comment

Kriek je pivo koje se pravi sa visnjama (i dalje je od zitarica, voce je samo bonus). Tebe je zbunilo to sto nisi uzeo kvalitetan i tipican Kriek (tu ne bi imao dileme tresnja/visnja). Ove indiustrijske varijante su dosta sladje (da ne kazem prilagodjene zenama i siroj populaciji), zato verovatno lici na tresnju. Kriek kao podvarijanta Lambic piva je poprilicno specificna i po nacinu pravljenja i po aromama. Dominira izrazita kiselost, podseca na jako suva penusava vina ili cak sirce (ko je ljubitelj sirceta sigurno ce uzivati u kvalitetnim Lambicima). Pravi predstavnici su obicno iz seoskih pivarica. To je bitno jer pivo fermentira uz pomoc divljih kvasaca. Visnja je najcesca varijanta, ali se koriste i malina i breskva.  

Link to comment

10-pack! da li je ovo neki tako pakovan sampler ili je kod vas to uobicajeno? 

Ja prvi put vidim. Mislim da je nesto u vezi sa ovim Christmasom...  Fora je bila da ako kupis tih 10, onda imas 10% popusta, sto mi je omogucilo da probam neka bezobrazno skupa piva (npr. Old Fart i Hobgoblin, koja su ovde 8-9 dol. za 0.5L flasu).

Link to comment

Ja taj Hobgoblin uzimao u Tesku u UK , ne sećam se cene, ali sam ga uzimao na angro, za ošutavanje u hotelskoj sobi i za poklone kad se vratim, dakle nije bio medju skupljima. Ali stvarno bio dobar

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...