Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Usluga uvek treba da je bolja, to nikada ne treba da se dovodi u pitanje.

 

Što se izbora moglo bi tu još svašta da se doda, tipa dobar geuze, faro ili Rodenbach, ima toliko još Belgijanaca, Amera i ostalih da je malo teže sve to da se nađe u Srbiji.

 

Neću ići jedno vreme, bolest, pa ih pitaj jel planira to neko da uvozi? Možda ovi iz Ns-a što uvoze Šnajder i La/Mc Šufove...

Link to comment

:lolol: ne bi bilo loše...meni samo nije jasno da se na topiku o pivu toliko kuka na mesta koja su donela sva ova piva u Srbiju, razumem da se nekome ne sviđaju idejna rešenja, enterijeri, osvetljenje ali tar ne bi trebalo da ovde bude pivo na prvom mestu? Vidim da ljudi više vole domaće brlje pa sam pomislio da možda ukažem na nešto ali očigledno vas ne interesuje dobro pivo...

Već ti je odgovoreno, ali samo da dodam da si fulao ako si čitajući ovaj topik došao do zaključka da ljudi više vole domaće brlje, te da nas ne insteresuje dobro pivo. zaista nema potrebe za ovakvim postovima. mi tamo dolazimo sa parama, oni imaju proizvod i uslugu - klasična trgovina. ako ih zanima da malo redovnije dolazim i da ostavim više para poboljšaće sveukupnu ponudu (što nije samo raznovrsnost proizvoda), ako ih ne zanima, ništa, neću ići toliko često i dolaziću na jedno pivo. a tu je uvek i word of mouth efekat koji može da ide u oba smera. zaista ne znam kako očekuješ da se poboljša ponuda ako im se ne ukaže na stvari u ponudi koje bi mogli da unaprede.  

Edited by pacey defender
Link to comment

Već ti je odgovoreno, ali samo da dodam da si fulao ako si čitajući ovaj topik došao do zaključka da ljudi više vole domaće brlje, te da nas ne insteresuje dobro pivo. zaista nema potrebe za ovakvim postovima. mi tamo dolazimo sa parama, oni imaju proizvod i uslugu - klasična trgovina. ako ih zanima da malo redovnije dolazim i da ostavim više para poboljšaće sveukupnu ponudu (što nije samo raznovrsnost proizvoda), ako ih ne zanima, ništa, neću ići toliko često i dolaziću na jedno pivo. a tu je uvek i word of mouth efekat koji može da ide u oba smera. zaista ne znam kako očekuješ da se poboljša ponuda ako im se ne ukaže na stvari u ponudi koje bi mogli da unaprede.

+1

Čini mi se da se mešaju neke stvari.

Ako se smatra da je "usluga" nebitna onda ne treba ni otvarati kafane nego samo uvoz i kućno ispijanje.Baš bih voleo da vidim kako bi to završilo. U stvari ne bih voleo da vidim...

Link to comment

Niko ne govori da je usluga nebitna, usluga je jako bitna ali mi se čini da se ovde sada preteruje malo, nije usluga ni tamo ni na drugim mestima toliko loša da sada treba sada o tome pisati gomilu postova. Često posećujem, pogotovo SP, jer mi je usput, i ja nisam stekao takav utisak.

Što se tiče fulanja o tome šta većina na ovom topiku voli da pije mislim da si ti malo prevideo veći deo postova...

Priključio sam se ovom forumu, baš zbog ovog topika ali sam od početka nailazio samo na kritike svega postojećeg, retko šta valja, sve je krš...a kritika samo radi kritike i nije kritika nego nešto drugo, takvo smo društvo i to veoma dobro znam. Ima toliko dobrog piva o kojem treba pisati i radovati se...

Što se tiče rupetina i velikih zamerki na izglede ovdašnjih lokala, trebalo bi pogledati po mnogo većim gradovima i bitnijim zemljama, po pitanju pivske kulture, kako izgledaju ti lokali i kakva je usluga, počev od Pešte... ovde naravno mislim na specijalizovane lokale...

 

Šta bi većina od vas rekla da dobije pivo u lokalu na sobnoj temperaturi? Da bude oko 12-15 stepeni...vratili bi ga i pljuvali kako usluga ne valja, ovde svi sve hlade kao lagere jer im u suprotnom vraćaju "toplo" pivo. Neka piva pokazuju sve svoje vrline na višim temperaturama ali to je nemoguće sprovesti, barem ne uskoro...

 
@Frank Pembleton,
usluga na šanku i dolazak po svoje piće je kamen temeljac pabova, funkcioniše vekovima i nikome ne smeta, odlično rešenje koje ovde nikada neće zaživeti.
Link to comment

@Frank Pembleton,

usluga na šanku i dolazak po svoje piće je kamen temeljac pabova, funkcioniše vekovima i nikome ne smeta, odlično rešenje koje ovde nikada neće zaživeti.

Da ali to podrazumeva da vlasnik lokala reši da uvede takvu praksu!

To znači da kad dođeš do šanka ne budeš budala koja bleji jer su oba šankera izašla napolje da dovuku u buriće za točilice plus potpišu fakture plus proćaskaju sa dobavljačima.Naravno zato što im se učinilo da ova petorica što su u lokalu neće nigde...

Takođe "uzimanje sa šanka" za mnoge gazde znači "blejanje za stolovima sa cevčenjem jedne čaše dva sata".

Kelneri često forsiraju "ili naruči ili pali..."

Uvođenje uzimanja pića sa šanka zahteva ozbiljno opredeljenje od vlasnika da imaju dugo vreme privikavanja mušterija na koncept, koji možda i ne uspe...

Link to comment

 

 

Šta bi većina od vas rekla da dobije pivo u lokalu na sobnoj temperaturi? Da bude oko 12-15 stepeni...vratili bi ga i pljuvali kako usluga ne valja, ovde svi sve hlade kao lagere jer im u suprotnom vraćaju "toplo" pivo. Neka piva pokazuju sve svoje vrline na višim temperaturama ali to je nemoguće sprovesti, barem ne uskoro...

 
 

 

Evo jednog lepog linka o ne tako skoroj buducnosti:

 

http://mikkellerbar.com/ontap.html

 

Ostro oko posmatraca ce primetiti da je u pitanju sadasnjost, stvaran svet.

 

42 piva koja se redovno rotiraju na tocilicama (nema da DAB, Erdinger i Grimbergen i ostali favoriti velikih distributera zauzmu busiju i 'edukuju' srpski ukus) i serviraju se na tri razlicite odgovarajuce temperature.

 

Nema da se prodaje Jelen, Lav, Krugher (tj. Bud, Corrs, Miller, Pabst blue Ribbon) samo da bi u kafanu uslo sto vise ljudi.

 

Ja podrzavam celu ideju, ali tamo gazde moraju da ukapiraju da trenutno surfuju na citavom hajpu oko piva. To u Beogradu dodje i prodje. A nakon toga je bitno sta ti je preostalo stalnih musterija, koji su od pocetka tu bili samo zbog piva, a ne fazona.

 

I moraju da odluce sta zele od lokala. Efikasno sluzenje na sanku ili nadrndane konobare koji nemaju blage o pivu i kulturi sluzenja (dobra usluga kosta, zar ne). Zadimljenu smrdljivu menzu, ili kulturno mesto gde se uziva u vrhunskim pivima (struja i filteri za ventilaciju kostaju, nema kulturnog mesta za dzabe). Ne postoji na svetu ozbiljan pivski bar gde su topselleri Grimbergen (belgijsko pivo koje se pravi u francuskoj) i Erdinger (ko je jos cuo za Weihenstephan ili Ayinger).

 

Ima jos poprilicno za diskusiju.

 

Sve dok odgovor ne bude, ok potrudicemo se, dacemo sve od sebe, nismo kao ostali koji samo o profitu razmisljaju.

 

Jer majka nije karala sina sto se kocka, vec sto se vadi.  

Link to comment

Sa onim prostorom Samo Pivo i ne moze nista bolje da uradi osim da strpljivo ceka da otopli i izadju na terasu. Ovo sada je prinudno do proleca.

 

Kako ne moze? Otvori terasu, ukljuci plinske grejace i pokaze ljudima gde se pali pljuga.

Link to comment

plinske grejalice su toliko efikasne da ih ni po kafićima nema. probao sam i gornje i donje grejalice i tu leba nema ako je neko sedenje u pitanju. A što ae tiče ponude neka ubace svako pivo od najgore domaće hemije do piva od 1500 za 0.33 flašicu pa neka svako pije šta hoće.

Link to comment

@Cure,

 

svi tvoji rezoni piju vodu ali ne u Srbiji, voditi lokal/biznis bilo koje vrste a ne voditi računa o profitu je, blago rečeno, infatilno. 

Čisto sumnjam da ti tvoj posao obavljaš bez nadoknade iz nekih uzvišenih razloga, jednostavno nema profita, nema lokala...Mogućnost točenja raznih vrsta piva zavisi od ponude na tržištu, ako ima piva može i neko da ga stavi na točilicu, lako je biti pametan i uzvišen posmatrajući sa strane, ja često razmišljam da uvezem neko pivo ali saznavši koliko tu ima sitnih začkoljica još se ne usuđujem pa onda ni nemam pravo da strogo sudim drugima.

Ja bih prvi podržao Weihenstephan na točenje i veoma bih mu se obradovao, samo da li ti možeš npr. da ga uvezeš? Možda da probaš sa nekim Lambic-om pa da se upoznamo i zajedno uživamo u istom...

Srbija je ovo, nema tu još tržišta za sve poslastice iz sveta što nas čekaju...

Link to comment

U pravu si. Razmisljanja i stavovi mi nisu prilagodjeni zemlji u kojoj zivim. U poslu su uvek neki kompromisi. Nije lako ni raditi za gazdu, a ni biti gazda. Pogotovo ovde. Ja jednostavno sa pivom ne bih mogao da pravim kompromise. Ali doci ce neka bolja vremena (ne 2016, da me neko pogresno ne razume), pa cu i ja ziveti od piva. Od pravljenja piva, doduse. 

 

Do tada, pozdrav sa ove strane sanka, gde uz dobro pivo ide i dobra kritika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...