Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ja bio u Tempu večeras i vidim to sniženje. A onda sam pogledao na sat... Jebem li te Đilase!

 

edit: mrzim reč akcija. Živelo sniženje!!!

Pričao sa prijateljom koji je neki taj inspektor i kaže da je to sa terminom štos jer "akcija" ne postoji u zakonu i ne moraš da istakneš trajanje i uslove itd.Vrlo pogodno za muljanje!
Link to comment

Uskoro u Srbiji...

 

Wells & Youngs, Black Sheep, Theakstons, Batemans, Adnams, Wold Top, Wharfebank, Atom, Brentwood, West Berkshire, Black Horse, Hambleton, St Austell, Greene King, Belhaven, Tunnel, Thornbridge nešto novo... :naughty:

Link to comment

Kabinet valjda otvara svoj pab u starom prostoru Samo piva, bivsoj Svetlosti. 

 

Trenutno me najvise ubija u pojam nacin na koji se toci pivo po lokalima. Proizvodjac mora imati rezona da vodi brigu o ovom segmentu, jer bitno utice na kvalitet njegovog piva. Cim neko prvi povede racuna o ovom problemu, konkurencija ce ga sigurno pratiti.

Link to comment

Kabinet valjda otvara svoj pab u starom prostoru Samo piva, bivsoj Svetlosti. 

 

Trenutno me najvise ubija u pojam nacin na koji se toci pivo po lokalima. Proizvodjac mora imati rezona da vodi brigu o ovom segmentu, jer bitno utice na kvalitet njegovog piva. Cim neko prvi povede racuna o ovom problemu, konkurencija ce ga sigurno pratiti.

Uh, ne otvara Kabinet tamo ništa, neki Rus samo kopira njihovu ponudu...

Link to comment

Hvala na linku, nadam se da ce biti prilike da se vidimo, ako budes dolazio. Danas na meniju 4 nova piva:

1.Kelet Indiai Tarsasag, IPA 6,5% - korektno i pitko pivo

2.James Brown Ale - malo gorce ali okej

3. Tripla X - Navodno najjace pivo u HU, 12% - meni se nije svidelo, previse je sladunkasto, vuce mi na sampanj

4. Neko pivo sa aromom kiwija, cool i osvezavajuce, alk. 4.8%

 

Danas pricao sa vlasnikom, svaka mu dala :)

nadam se da ću uspeti da odem za vikend tamo, ali zbog posla neću to znati do poslednjeg trenutka.

 

posle prvobitne ispale, konačno se dokopao piva iz sabaja craft pivare sa kosova. i baš se razočarao. ovaj levo pale ale je doduše dosta dobar (al malo flat ukus sa previše kvasca), dok je stina potpuno nepitka kopija saison piva za koju mi je neverovatno da je uopšte puštaju međ ljude. ipa ipak najveće razočarenje. ne toliko ukusom koliko zbog nade da ću stvarno dobiti ono što piše na flaši. iako reklamiran kao "autentični američki ipa" (inače, pivaru je u potpunosti finansirala američka ambasada na kosovu), neko je potpuno promašio stil i napravio najobičniji pale ale neubedljivog ukusa. ništa, ostaje nada da će se vremenom popraviti... ili samo ja previše serem za pivo od 1e.

navodno im je porter dosta dobar ("harry's porter") ali ga se nisam dokopao. 

dizajn etiketa i čepova mi je zato sjajan, kao i oldschool 0,33 debele flašice. 

30wl6yg.jpg

Link to comment

Uskoro u Srbiji...

 

Wells & Youngs, Black Sheep, Theakstons, Batemans, Adnams, Wold Top, Wharfebank, Atom, Brentwood, West Berkshire, Black Horse, Hambleton, St Austell, Greene King, Belhaven, Tunnel, Thornbridge nešto novo... :naughty:

 

Samo na festivalu ili u stalnoj prodaji?

Link to comment

stručnjaci, kako rangirate slovački Steiger, i svetlo i crno?

haj da se odazovem na "stručnjaci" :)

 

steiger sam pio prošlog leta kada je u genijalnom poslovnom poduhvatu u NSu otvorena Steiger pivnica koja je radila ČETIRI DANA nakon čega je zatvorena jer nije bilo dovoljno gostiju. elem, imali su steiger tamno pivo koje mi nimalo nije prijalo zbog stvarno prevelike slatkoće. ni svetlim nisam bio oduševljen al se ne sećam baš ukusa...

Link to comment

Uh, ne otvara Kabinet tamo ništa, neki Rus samo kopira njihovu ponudu...

Jes tako je. Cak se mesto zove kabinet pab. Ponuda piva recimo standardna. Rus barem zna da na tocilici postoje samo polozaji otvoreno/zatvoreno, ne cedi ga po uzoru na nase 'strucnjake'. Morace da se potrudi da bi opstao medju slicnim lokalima.

Link to comment

haj da se odazovem na "stručnjaci" :)

 

steiger sam pio prošlog leta kada je u genijalnom poslovnom poduhvatu u NSu otvorena Steiger pivnica koja je radila ČETIRI DANA nakon čega je zatvorena jer nije bilo dovoljno gostiju. elem, imali su steiger tamno pivo koje mi nimalo nije prijalo zbog stvarno prevelike slatkoće. ni svetlim nisam bio oduševljen al se ne sećam baš ukusa...

 

vidiš, jeste, slatkasto je.

 

samo, ja sam dete naviklo i poraslo na rahmetli zrenjaninskom Porteru (namerno velikim slovom, to je bilo ime piva) koji je imao nekih neverovatnih 17% ekstrakta. snažno, gusto, sa penom da održi dinar na njoj, puno, aromatično i da, slatkasto. kad je zrenjaninska pivara umrla u mukama,   a ja tinejdžer krenuo da istražujem po crnim nikšićkim, zoffmanu, old goldu i drugim sranjima, bio sam bukvalno šokiran činjenicoim da tu obojenu vodicu neko zove crnim pivom. moja potraga za najsličnijem voljenom Porteru trajala je dok nisam provalio TopVar, a potom Steiger crno.

 

svo to najbrojano je, garantujem, razlog tolikog hajpa za tim pivom u Zrenjaninu, gde na onim raspalim Danima piva Štajgerov skromni štand godinama najbolje radi. sad je i uvoznik iz Zrenjanina, gde retko svartim, ali redovno - kao pre neki dan - odem da se nalijem točenog Štajgera i spakujem paket za po kući. (evo, sad ga pijem...)

 

imali su tamo foru, dok su ranijih godina dovodili Slovake iz pivare da rade na štandu, da toče "sečeno" pivo, to jest, da sipaju u kriglu dve trećine svetlog, a onda odozgo dopune crnim - s tim da to urade tako da se piva ne pomešaju, sadržaj bude dvobojan, pa se masa loži. međutim, rezultat je  baš fin odnos gorčine, slasti, hmeljastog i karamelastog ukusa.

 

kakogod, za 100 dinara za 0,5 flajku, meni je to čista upakovana nostalgija i pivski best buy u Srbiji. inače retko pijem pivo i solidna sam neznalica.

 

još da neko iz Nemačke uveze oriđinale Tut Gut, mojoj sreći ne bi bilo kraja.

Link to comment

Sta mislite koliko je ova navala lokala i prodavnica koje nude craft piva, finansijski odrziva?

Ja se plasim da ce sa opstim siromasenjem da slavno popucaju ta mesta i onda cemo ostati sa ovim konfekcijskim sarenim vodicama po hipermarketima...

Link to comment

vidiš, jeste, slatkasto je.

 

samo, ja sam dete naviklo i poraslo na rahmetli zrenjaninskom Porteru (namerno velikim slovom, to je bilo ime piva) koji je imao nekih neverovatnih 17% ekstrakta. snažno, gusto, sa penom da održi dinar na njoj, puno, aromatično i da, slatkasto. kad je zrenjaninska pivara umrla u mukama,   a ja tinejdžer krenuo da istražujem po crnim nikšićkim, zoffmanu, old goldu i drugim sranjima, bio sam bukvalno šokiran činjenicoim da tu obojenu vodicu neko zove crnim pivom. moja potraga za najsličnijem voljenom Porteru trajala je dok nisam provalio TopVar, a potom Steiger crno.

 

svo to najbrojano je, garantujem, razlog tolikog hajpa za tim pivom u Zrenjaninu, gde na onim raspalim Danima piva Štajgerov skromni štand godinama najbolje radi. sad je i uvoznik iz Zrenjanina, gde retko svartim, ali redovno - kao pre neki dan - odem da se nalijem točenog Štajgera i spakujem paket za po kući. (evo, sad ga pijem...)

 

imali su tamo foru, dok su ranijih godina dovodili Slovake iz pivare da rade na štandu, da toče "sečeno" pivo, to jest, da sipaju u kriglu dve trećine svetlog, a onda odozgo dopune crnim - s tim da to urade tako da se piva ne pomešaju, sadržaj bude dvobojan, pa se masa loži. međutim, rezultat je  baš fin odnos gorčine, slasti, hmeljastog i karamelastog ukusa.

 

kakogod, za 100 dinara za 0,5 flajku, meni je to čista upakovana nostalgija i pivski best buy u Srbiji. inače retko pijem pivo i solidna sam neznalica.

 

još da neko iz Nemačke uveze oriđinale Tut Gut, mojoj sreći ne bi bilo kraja.

jel mislis da je tut gut ultimativni malc?

Link to comment

jel mislis da je tut gut ultimativni malc?

 

pa ne znam jebiga, meni jeste.

 pio sam ga dvajes' godina, nisam ni znao da drugi mlac postoji,  a sve što sam posle probao po nemačkma, mađarskama i austrijama, bilo je ni blizu onome što pamtim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...