Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

Brado, sta ocekujes za vikend? Svi najavljuju laganu cimetovu pobedu, a ja povodljiv i nedovoljno strucan sklon sam da poverujem u tu pricu...

Ne znam, nisam gledao Smithove meceve, samo highlightove i bar sam siguran da nije konzerva ali je u isto vreme i najmanja pretnja za Canela od 154lbs titleholdera. Vidim da ima atraktivan stil ali je dosad boksovao protiv domestic level boksera pa ne mogu da stvorim sebi neku objektivnu sliku kako bi protekao mec. Po stilu odgovara Canelu jer ne bezi, jos ce Canelo verovatno da udje u ring daleko tezi od njega. Bas me zanima da vidim kako ce da izgleda u 154 diviziji.

U svakom slucaju verujem da su scorecards vec odavno ispunjeni, cim je mec potpisan.  :lolol: De La Hoya se sigurno osigurao da Canelo pobedi cak i da mu nekim cudom Smith da boks lekciju. Jos se bore u Texasu.

Link to comment

Jbt, sad ne znam da l sam lud ili glup. Mislim, nije mi prvi put da me bodovanje iznenadi al kako je prva Brukova nije mi jasno? Onaj pleksus pa krose je bio na ivici nokdauna, da ga nije zagrlio bilo bi bas gusto. Stvarno ne vidim kako je cak i sa onom serijom posle mogao da dobije rundu.

ja sto vise gledam sve manje imam utisak da mi je jasno.

jebemliga, sudijska se ne porice.

opet, iako je ggg imao ideju da krene posve otvoreno i sa ciljem da mozda i pojede koji udarac a da ide na nokaut, ne mogu reci da mi je to bas previse racionalno, em bruk ima od trijes i nesto pobeda dvajes i nesto nokautom, em znamo da cesto i obicna frljotka moze da obori i najveceg bivola, ako samo pogodi pravu tocku.

Link to comment

e patka, skinuse ful meceve sa jucuba, mrzi me sad da trazim na sestoj strani s'rcha. ne mogu da vidim citavu prvu vise nigde, al pogledao sam sad i highlights snimke gde ima onaj hook iz drugog ugla, pomislio sam da je mozda bio preko rukavice pa zato, ali nije, bas je legao cisto. 

 

al ok sad, nije ni bitno. u jednom mogu da se slozim, odlican mec (pogotovo sad kad odgledam hajlajtse) uz masivan respekt za Bruka. 

Link to comment

opet, iako je ggg imao ideju da krene posve otvoreno i sa ciljem da mozda i pojede koji udarac a da ide na nokaut, ne mogu reci da mi je to bas previse racionalno, em bruk ima od trijes i nesto pobeda dvajes i nesto nokautom, em znamo da cesto i obicna frljotka moze da obori i najveceg bivola, ako samo pogodi pravu tocku.

 

a pricali smo o tome i na mma (usput, setih se da ti tamo jos uvek dugujem odgovor). ja te borbe gledam malko drugacije, u smislu da umem cesto da opravdam i taj ajde da ga merimo pristup. imam utisak da si i sam bio u ringu par puta, znas da taktika cesto ume da bude samo baza sa kojom pocnes i kojoj se po difoltu vracas kad izadjes iz "momenta", ali da taj momenat ume ponekad i da potraje te da mec u sustini cesto da oblikuje i formira bas dinamika tog "ajde burazeru" odnosa u tih pola metra izmedju. a tu ti i ja kao posmatraci ne vidimo ni trecinu onoga sto oni vide u izrazima lica, pogledima, itd. mislim, da nema toga (i da je bas sve u taktickoj pripremi i perfektnom izvodjenju) meni boks ne bi ni bio upola zanimljiv. tu se slazem sa staklenim, ggg je mozda osetio da moze, i izasao ispred zadruge. nekoliko puta je dobio bas cisto preko nosa, pa je opet svaki sledeci korak napred bio njegov. 

Link to comment

brado, jel ima nesto zanimljivo za gledanje ovih dana?

 

skini ovaj psolednji ufc fight night, nije bio los. mislim da je 96, imas na pirate bayu,

 

izvinjavam se na offu

Link to comment

brado, jel ima nesto zanimljivo za gledanje ovih dana?

Prekosutra uvece u Britaniji boksuju Crolla i Linares, to bi trebao da bude dobar mec.

Cisto informativno sutra boksuje Radivoje Kalajdzic koji je jedan od respektabilnijih prospekta koji se pojavljuju na PBC revijama, pa mozda nekog zanima. Nisam gledao njegove meceve ali kazu ljudi da nije los, a secam se da je nastao veliki skandal kako je pokraden u poslednjem mecu.

8. Oktobra Juan Francisco Estrada, sigurno u top 3 meksickih aktivnih boksera, boksuje protiv nekog filipinca. Protivnik nije svetska klasa ali Estrada jeste, i ovo ce mu biti debi u 115lbs.

Link to comment

brado, sad vidim, ladno si izignoriso kanela?!?

 

kako ti se cini mec, i mislis li posle njega da ima sta da trazi u nekom mogucnom mecu protiv ggg?

svaka cast i smitu, u svakom slucaju.

Link to comment

brado, sad vidim, ladno si izignoriso kanela?!?

 

kako ti se cini mec, i mislis li posle njega da ima sta da trazi u nekom mogucnom mecu protiv ggg?

svaka cast i smitu, u svakom slucaju.

Smorili me vise i De La Hoya i Canelo, idu mi na zivce. VIse imam da kazem sta se desava sa Canelom van ringa nego o samom mecu.

Smith je cvrst bokser i dao je sve od sebe ali je C klasa i izabran je kao najlaksi mec za titulu u 154lbs i odgovarao je Canelu po stilu jer ide napred i nema neki rad nogu. Tako da je Canelo izgledao dobro protiv njega. Pokazao je odlicne kombinacije i jab, ali protiv ljudske vrece. Canelo je po obicaju rehidrirao mnogo posle merenja dan pred mec i po obicaju odbio da bude meren pred ulazak u ring. Dan pred meca je izgledao sitno u odnosu na Smitha, a u ringu je bio ogroman kao kamion, kao da je 2 kategorije iznad Smitha. Ali svi odavno vec znaju da Canelo ulazi u ring minimum 5, verovatno 10lbsa tezi nego sto i Golovkin ulazi u ring, tako da redovno dokazuje da bi vec odavno boksovao u 160lbsa da je Golovkin u drugoj kategoriji. Stvarno je bio ogroman, tako da Smithovi udarci nisu mogli nista da mu urade, dok su njegovi udarci imali daleko veci efekat.

 

Smesno je sto De La Hoya i Canelo pricaju svo vreme kako Canelo nije middleweight, ali kako je pre neki dan Andrade (jako dobar bokser koji mu po stilu nikako ne odgovara, zbog rada nogu, brzine, snage i workratea) postao obavezni izazivac za titulu protiv pobednika meca Canelo vs Smith, Canelo je rekao da mu je ovo najverovatnije poslednji mec u 154lbs i kako ce na dalje boksovati u srednjoj kategoriji (ovog puta ispod 160lbs limita, a ne kao do sada u 155lbs catchweightu). Tako da sad ima izbor ili da najverovatnije izgubi od Andradea i uzme male pare (osim ako Oscar ne plati sudije da ga pokradu, kao sto to redovno cini), ili da najverovatnije izgubi od GGGja i uzme velike pare... ILI da izbegne Andradea tako sto ce da nas natera da verujemo da ce da boksuje protiv GGGja, da pre njega boksuje par meceva protiv drugih srednjasa i onda nadje novi nacin da izbegne GGGja.

 

Na Canelovom undercardu su boksovale GGGjeve zrtve, Rosado i Monroe Jr. Canelov tim je govorio da ce pobednik tog meca najverovatnije biti Canelov sledeci protivnik, s' tim sto je evidentno da su se nadali da ce to biti Rosado, koji mu veoma odgovara po stilu, dok bi mu Monroe Jr bio daleko tezi protivnik. Sad kako je Monroe Jr pobedio Rosada, govore kako nisu zainteresovani za taj mec, sto me ne cudi jer nema teoretske sanse da Canelo uradi bolji posao na Monroeu nego sto je GGG uradio. I da ga pobedi, to bi bio tesan mec, ako ne i pljacka.

 

Dalje - pred Canelo vs Smith sve sto smo culi od Oscara je da ako GGG zeli Canela, moze da ocekuje samo flat fee, ne percentage split, sto je cist low-balling. Isto tako je i Floyd nudio Mannyju flat fee od 40 miliona, bez procenta, bez PPV splita, etc, da bi na kraju Manny zaradio daleko vece pare od tih 40 miliona koje mu je Floyd prvi put nudio.

 

Onda u post fight intervjuu kad je Max Kellerman unistio Oscara i Hopkinsa (nisam mogo da verujem svojim ocima da se to desava) i prozivao ih u lice, pitao ih par puta zasto izbegavaju GGGja :

https://www.youtube.com/watch?v=Qz0kR4E0UNA

 

u tom intervjuu je Canelo izbacio informaciju da su ponudili GGGju 10 miliona (GGG zaradio 9 m protiv Brooka), sto se kasnije ispostavilo da je ona ista low-ball ponuda od 90-10 koju su mu ponudili na pocetku i koju je ceo boks svet osudio. Oscar je u poslednjoj nedelji pred mec 3 puta promenio pricu da vise ni ne mogu da mu pohvatam sve lazi. Par dana pred ovaj mec je opet pricao da GGG moze samo da dobije flat fee. Ta ponuda koju je Canelo pomenuo, je ponudjena GGGju unapred za daleki novembar 2017 i sad mu je opet nude. Problem je sto je Canelo protiv Smitha prodao 250 000 PPVa, a GGG je protiv Brooka prodao preko 500 000 PPVa. Iako Canelo i dalje donosi vece pare, ljudi su zbog svega ovoga krenuli da ga masovno bojkotuju. Protiv Smitha je povredio desnu saku i nece boksovati do sledece godine, dok za to vreme GGG boksuje sa Jacobsom i onda verovatno Sandersom, tako  da bi posle tih meceva postao jos vece ime, unifikovani sampion i sa pravom bi mogao da trazi i veci money split od ovog 60-40 u korist Canela koji je sada objektivan. Inace Canelov plan je bio da pre Golovkina boksuje za Sandersov pojas da bi imao leverage u pregovorima sa GGGjem, ali s' obzirom na povredu, GGG ce verovatno stici prvi do Sandersa.

 

Posebno me nervira Canelovo cekanje da GGG ostari. Jos posle Cotta, Golovkin mu je bio mandatory ali mu je Canelo platio step aside money od 800 000 dolara i kupio vreme sa izgovorom "da mora prvo da se privikne na full 160lbs limit i boksuje protiv par srednjasa pre Golovkina", sto je idiotizam jer kao sto kazem redovno ulazi u ring tezi od GGGja i u isto vreme drzi linearnu Ring middleweight titulu koju su trebali po pravilu da mu oduzmu cim se vratio u 154lbs (inace ko ne zna Oscar je vlasnik Ring magazina, konflikt interesta, hm hm...) i onda odlucio da boksuje sa Khanom (e to je pravi welter, a ne Brook) u 155 catchweightu. Sad posle Smitha prica istu pricu, kako ce morati da ima par meceva u srednjoj pre Golovkina.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...